Vítězný vstup do Eura. Čeští reprezentanti v Sarajevu porazili Španělsko

02/06/2024, 10:04ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Sarajevo – Nadřeli se, ale vstup do evropského šampionátu v malém fotbale čeští reprezentanti zvládli. Na úvod turnaje v Sarajevu přetlačili Španělsko 4:2. Dvěma góly se o to zasloužil David Macháček, po jednom přidali Richard Svoboda a Josef Stránský.

Čeští reprezentanti začali Euro vítězně. Foto: EMFČeští reprezentanti začali Euro vítězně. Foto: EMF

Přestože český celek od začátku španělského protivníka zatlačil, radovali se z prvního gólu hráči z Pyrenejského poloostrova. V osmé minutě se Pablo Romero Agüero obtočil kolem svého strážce a prostřelil brněnského brankáře Dominika Kunického. Vyrovnání se svěřenci kouče Stanislava Bejdy dočkali v sedmnácté minutě, když Svoboda tvrdě vypálil a odražený balon dopravil do sítě Macháček.

České reprezentaci se povedl nástup do druhé půle a opět u toho byl jihlavský šikula Svoboda, který vystihl váhavou španělskou rozehrávku a pohodlně dopravil míč do sítě. Ve 37. minutě zvýšil na dvoubrankový rozdíl debutant na velké akci Stránský, jehož tvrdá rána levačkou zaplula do sítě.

Sestřih z utkání uvidíte zde:

Ve 42. minutě Španělé předvedli svou šikovnost a snížili. Nacvičenou kombinaci ze standardní situace završil Robert Iván Nuňez Ortega gólovou ranou, kterou navíc otřel o tyč. Definitivní pojistku vítězství přidal český tým až v poslední minutě, když Macháček vlétl do španělské obrany, vypíchl míč a napálil ho do sítě. Záložník pražských Predátorů v Superlize malého fotbalu svůj povedený výkon vyšperkoval druhým gólem v utkání.

Česká republika tak zvládla náročný úvod Eura v Bosně a Hercegovině. „První výhra je důležitá pro vstup do turnaje. Myslím, že jsme měli proměnit víc šancí, nebo ty situace vyřešit ve finální části lépe. Ovšem Španělé byli dobří na balonu a šance taky měli,“ vzkázal z dějiště šampionátu Svoboda.

Druhý duel v základní skupině C sehrají čeští reprezentanti v pondělí hodinu po poledni proti Chorvatsku, zápas v přímém přenosu vysílá stanice ČT sport. Chorvatsko ve svém prvním utkání na turnaji podlehlo Slovensku vysoko 1:10.

Fotogalerii z utkání si prohlédněte zde:

Česká republika – Španělsko 4:2 (1:1)
Branky: 17. Macháček, 28. Svoboda, 37. Stránský, 50. Macháček – 8. Agüero, 42. Ortega.
ŽK: 48. Mařík (ČR).
Česká republika: Kunický (Bíro) – Hakl, Mařík, Macháček, Svoboda, Paděra – Hrubý, Kubát, Jelínek, Stránský, Laňka – Žížala, Frébort, Mirvald. Trenér: Stanislav Bejda.
Španělsko: López (Ramirez) – Moral, Moreno, Martínez, San Juan, Núñez Ortega – Agüero, Ramos, García, Cano, León – Sánchez, Martín. Trenér: Pedro Pablo Crespo Alvárez.