Čeští reprezentanti udolali Chorvatsko a rozdají si to se Slováky o prvenství ve skupině

03/06/2024, 23:32ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Sarajevo – Skvělý začátek, strašidelný prostředek a famózní závěr. Tak lze shrnout druhé utkání české reprezentace na mistrovství Evropy v malém fotbalu. Národní tým po dramatickém vývoji porazil Chorvatsko nejtěsnějším rozdílem 4:3. Má jistý postup ze základní skupiny C a v úterý se utká se Slovenskem o první místo ve skupině.

Česká reprezentace (v bílém) zdolala Chorvaty o gól. Foto: EMFČeská reprezentace (v bílém) zdolala Chorvaty o gól. Foto: EMF

Když svěřenci trenéra Stanislava Bejdy vedli v jedenácté minutě 2:0 po dvou trefách Josefa Stránského, zdálo se, že český celek napodobí Slovensko, které v prvním duelu smetlo Chorvaty 10:1.

Jenže tyhle úvahy brzy vzaly za své. Mohl za to především jeden muž, nejlepší chorvatský plejer se sedmičkou na zádech – Ivan Kaurin. Poprvé na sebe upozornil ve dvacáté minutě parádní ranou do šibenice, jenže český výběr se z varování nepoučil. A tak Kaurin dvěma přesnými zásahy ve 35. a 37. minutě nejenže zkompletoval hattrick, ale také obrátil skóre ve prospěch Chorvatů.

Sestřih z utkání uvidíte zde:

Čeští reprezentanti však zareagovali nejlépe, jak mohli. A ukázali, že do Bosny a Hercegoviny přijel psychicky odolný kolektiv. Ve 45. minutě svým třetím gólem v utkání srovnal pardubický kanonýr Stránský a o tři minuty později vstřelil český tým vítězný gól. Brněnský brankář Dominik Kunický vyvezl míč až na soupeřovu polovinu, přesně našel Jaroslava Kubáta, který efektní patičkou rozhodl o české výhře 4:3.

Po dvou zápasech tak mají čeští reprezentanti plný počet šesti bodů stejně jako Slovensko, které ve druhém duelu porazilo Španělsko 6:3 a vede základní skupinu C díky lepšímu skóre. V úterý čtvrt hodiny před devátou hodinou večer se Češi a Slováci ve federálním derby utkají o prvenství a nejlepší výchozí pozici do play-off evropského šampionátu.

Fotogalerii z utkání si prohlédněte zde:

Česká republika – Chorvatsko 4:3 (2:1)
Branky: 4. Stránský, 11. Stránský, 45. Stránský, 48. Kubát – 20. Kaurin, 35. Kaurin, 37. Kaurin.
Rozhodčí: Antov (Bul.), Uygun (Tur.), Majkić (Srb.). ŽK: 21. Hrubý – 43. Stuparić, 49. Kaurin, 50+4. Skrbin.
Česká republika: Kunický (Bíro) – Hakl, Mařík, Svoboda, Frébort, Žížala – Hrubý, Kubát, Jelínek, Stránský, Laňka – Macháček, Mirvald, Paděra. Trenér: Stanislav Bejda.
Chorvatsko: Habazin (Vinceljak) – Modrić, Skrbin, Paveli, Karamatić, Kaurin – Herceg, Raković, Lukavečki, Lujić, Živković – Sente, Turniški, Jurić, Stuparić, Šroler. Trenér: Marko Wagner.