Česká reprezentace podlehla Srbsku, postupuje ze druhé příčky do osmifinále

06/06/2022, 21:19ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Košice – I jeden gól při prohře může být na turnaji důležitý. Stejně jako trefa českého reprezentanta Jiřího Sodomy v posledním utkání základní skupiny E mistrovství Evropy v malém fotbale. Pražský útočník se prosadil v nastaveném čase a i když jen zmírnil porážku se Srbskem 1:4, v konečném účtování gól zajistil národnímu týmu druhou příčku ve skupině a postup do osmifinále.

Český kapitán Stanislav Mařík. Foto: Peter Zozulák

To ovšem byla jediná radost české reprezentace v pondělním podvečeru. V košické Steel Areně tentokrát zcela zaostávala za Srby. „Byl to pro nás špatný zápas, musíme se z něj poučit a jít na dalšího soupeře,“ nabádal český kapitán Stanislav Mařík.

Výběr Stanislava Bejdy přitom přestřílel srbský celek, měl i víc rohových kopů, jenže skóroval až v nastavení Sodoma. „Pro nás to byl velmi důležitý gól, jdeme na druhé místo a zahrajeme si osmifinále,“ oddechl si Mařík.

Srby poslal do vedení už ve druhé minutě Čedomir Tomčič, před koncem první půle zvýšil Dorde Celin a krátce po začátku druhého poločasu utlumil českou snahu opět Tomčič. Ve 38. minutě ještě přidal čtvrtý gól Aleksandar Zolnajič. „Čekali jsme těžký zápas, přece jen jsme hráli proti evropským šampionům. Chtěli jsme ovšem být první v téhle těžké skupině, což se povedlo,“ radoval se po výhře Tomčič.

CZE - SRB – Disk Google

Český celek obsadil ve skupině E druhou příčku právě za Srby, třetí skončili Francouzi, kteří zaostali za českým národním týmem jen o jeden vstřelený gól. Čtvrté místo patří Moldavsku.

Obhájci evropského titulu z ukrajinského Kyjeva 2018 se jméno osmifinálové soka dozvědí až v úterý odpoledne, kdy se dohraje základní skupina F. Narazí na jejího vítěze, což stále může být někdo z trojice Anglie, Izrael a Kazachstán.

Česká republika – Srbsko 1:4 (0:2)
Branky: 50+1. Sodoma – 2. Tomčič, 21. Celin, 27. Tomčič, 38. Zolnajič. ŽK: Žeravica, Tomič, Čičič (všichni Srbsko).
Česká republika: Kunický – Rosůlek, Hakl, Mařík (C), Paděra, Sodoma – Levčík, Macko, Jelínek, Presl, Pospiš – Verner, Doubravský, Novotný.
Srbsko: Buzadžija (Vojvodič, Milanov) – Celin, Barač, Nedič (C), Gojkovič, Guberinič – Tomič, Zolnajič, Tomčič, Čičič, Vukajlija – Pečič, Žeravica.