Česká reprezentace po demolici Alžírska míří na MS za postupem z první příčky

28/10/2023, 22:55ReprezentaceMalý FotbalAutor: Jaroslav Kára

Ras Al Khaimah – Sice hned v úvodní minutě musel gólman Ondřej Beran likvidovat velkou alžírskou šanci, ovšem pak už se favorizovaný český celek rozjel a ve druhém utkání mistrovství světa v malém fotbale ve Spojených arabských emirátech zvítězil 8:1.

Skóre proti Alžírsku otevřel Daniel Klíma. Foto: WMF

Skóre proti Alžírsku otevřel už v šesté minutě Daniel Klíma, do přestávky náskok navýšili Ondřej Paděra, Denis Laňka a Daniil Doleček. Ve druhé půli dal český výběr opět čtyři branky, prosadili se Daniel Žížala, Tomáš Jelínek a podruhé v utkání Laňka s blanenským snajprem Paděrou, který vsítil šedesátý reprezentační gól.

Za Alžírsko snížil ve čtyřicáté minutě kapitán Taider Saphir Sliti. Další příležitosti se svými spoluhráči nevyužili. „Bylo vidět, že Alžířané jsou taky fotbalisté, zvládají kombinace, jen v té koncovce jsou samozřejmě trochu zjančení,“ uvedl generální manažer české reprezentace Luděk Zelenka.

Záznam z utkání uvidíte zde:

Čeští fanoušci, kteří v Ras Al Khaimah slavili Den vzniku samostatného Československa, si tak na stadionu užili vítězství 8:1. „Je to asi očekávaná demolice, i když se přiznám, že jsem čekal víc branek. Kluky jsme před zápasem motivovali, že když překonají náš nejvýraznější výsledek, což bylo vítězství proti Argentině 10:0 z mistrovství světa v Tunisku, máme pro ně přichystanou speciální prémii,“ uvedl Zelenka.

V pondělí od šesti hodin večer našeho času uzavřou čeští reprezentanti základní skupinu C duelem s Ukrajinou, která ve svém druhém utkání podlehla Thajsku 0:2. K postupu z prvního místa do osmifinále tak svěřencům kouče Stanislava Bejdy stačí i porážka o několik gólů. Zápas odvysílá v přímém přenos web ČT sport Plus, záznam bude na stanici na ČT sport.

Fotogalerii z utkání najdete zde:

Česká republika – Alžírsko 8:1 (4:0)
Branky: 6. Klíma, 14. Paděra, 17. Laňka, 25. Doleček, 27. Žížala, 30. Laňka, 49. Jelínek, 50+1. Paděra – 40. Sliti. Rozhodčí: Ionescu (Rum.) – Kostadinov, Malinov (oba Bul.). ŽK: 4. Sliti, 18. Touil (oba Alž.).
Česko: Beran (Bíro) – Kasal, Klíma, Doleček, Jelínek, Laňka – Hakl, Macháček, Junek, Svoboda, Paděra – Moučka, Žížala, Kubát. Trenér: Stanislav Bejda.
Alžírsko: Amrani (Hallab) – Hechaichi, Bourzama, Taider, Billel, Kamel – Bourakba, Aimene, Hamza, Touil, Ryad – Ziani. Trenér: Mohamed Ridha Boulerbah.