Asociace malého fotbalu české republiky

Zlatí čeští lvi: křičící kapitán, důvěřivci bez dresů, masérský klient nebo moc delfín

02. 11. | 17

Malý fotbal, velké srdce. S tímhle sloganem přišel vedoucí české reprezentace a trenér gólmanů Jakub Štefek a napumpoval ho do mužstva, které se jím řídilo. Po právu tak vystoupilo na zlatý vrchol při mistrovství světa v malém fotbale v tuniském Nabeulu. A že se v národním týmu sešla skvělá parta, dokumentuje právě jeho hodnocení pohledem Jakuba Štefka.

#1 Jaroslav Bellada

Věk: 33

Pozice: Brankář

Tým / Superliga: Holosmetky / Praha

Přezdívka: Belly

Motto: Nenápadný vtipálek nikdy nespí.

Jarda naskočil do týmu namísto zraněného Marka Grubera a byť absolvoval v národním týmu spoustu akcí, byla jeho pozice velmi těžká – rovnou na MS. Jsem moc rád, že dostal dobrou porci zápasů a v nich obstál na jedničku. V paměti nám zůstane jeho „trojzákrok“ v utkání s Francií, jeho podklouznutí v semifinále a následný skvělý zákrok a silný, jistý hlas, kterým si dirigoval hráče před sebou. Jarda je inteligentní borec, který může působit naprosto klidně, jakmile však navlékne dres se lvem na prsou, rozjedou se jeho písty a mašina šlape na plný výkon. Několikrát mně také doběhl svými skrytými vtípky, takže mu mám na příští akci co oplácet. Moc jsme Jardovi přáli úspěch, na který tak dlouho čekal.

 

#2 Jan Rosůlek

Věk: 24

Pozice: Obránce

Tým / Superliga: FC Laguna / Pardubice

Přezdívka: Rosi

Motto: Malý Rosi, velké srdce.

Rosi naskočil jako nováček a hned na tu největší možnou akci. Veškeré neznámé byly rozprášeny hned poté, co dal v práci okamžitě výpověď, aby mohl reprezentovat. Moji nabídku, že mně může psát, kdykoliv něco bude chtít vědět, vzal doslova, takže jsem si s ním dopisoval jako patnáctiletý zamilovaný teenager. Toto nadšení bylo jasnou odpovědí, že volba na něj byla správná. Na hřišti byl Rosi vždy bez strachu a nervů, odevzdal maximum a jednoznačně si řekl o svoji budoucnost v národním týmu. Do týmu zapadl jako partyzán do zákopu a celé MS si maximálně užíval. A my jsme si užívali Rosiho! Ale pozor, tatéři! Na těle Mistra světa ubývá rychle místo…

 

#3 Jiří Novák

Věk: 39 (Promiň, Novásku. Přepočítával jsem to 3x.)

Pozice: Obránce / Kustod

Tým / Superliga: Restaurace U Pecků / Praha

Přezdívka: Novas

Motto: Ikonou a legendou se nestaneš, tou se rodíš.

U Jirky je velmi lehké, ale zároveň tak těžké něco napsat. Takový frajer se nerodí každou generaci. Jirka vždy s pokorou a klidem přijal jakoukoliv roli v týmu a vždy pro něj šlapal na 100%. Tichá, klidná síla se poté rozlévala do žil celému týmu a nikdo nevěděl přesně, odkud se bere. Ale při pohledu do Novasových očí to bylo všem hned jasné. Jirko, všichni si tě neuvěřitelně vážíme, moc ti za vše děkujeme a jsme přesvědčeni, že ty jsi budoucnost české reprezentace na druhé straně barikády, na lavičce. Padl bys za tým, bez ohledu na okolnosti. Nyní ti můžu říct, že by celý tým padl za tebe, bez debat. V době westernů bys byl vždy ten hlavní klaďas. Vzor, legenda, ikona, příklad.

 

#4 Tomáš Režný

Věk: 28

Pozice: Obránce

Tým / Superliga: Gamblers / Úterní hosté / Most

Přezdívka: Rejža

Motto: Rejža přezdívkou, rejža na hřišti.

Tom patří mezi obranné pilíře reprezentace už od ME v Maďarsku a vždy na akci předvede, že jsou jeho výkony vyrovnané. Jen ten gól… Argentinský brankář vyčapal Rejžovi penaltu, ale to Toma nerozhodilo. Jeho gól jednou přijde a bude stát za to! Jinak je Tom super kamarád do party, naprosto splachovací, nechá si rýpat i do sebe a ještě tuto debatu přikrmuje. Mohu nyní prozradit, že tématem číslo jedna byly Rejžovy chybějící zuby a on sám přilíval olej do ohně. Teď už však zdobí jeho obličej americký úsměv a my jsme rádi za něj, protože si to moc zaslouží! Rejžo, musí být radost za tebou chytat!

 

#5 Michal Uhlíř

Věk: 28

Pozice: Obránce

Tým / Superliga: Santa Dominica / Praha

Přezdívka: Uhlí

Motto: Kapitán, co se nikdy nevzdá.

Uhlí je člověk, který má na své paži „C“ naprosto zaslouženě a po právu. Jeho klid, nadhled, ale ve stejnou dobu nasazení a koncentrace jsou příkladem všem ostatním členům týmu. Musím na něj prozradit, že má dost svých rituálů, jedním z nich byl hromový křik, když si po hymnách běžel pro vlajku na střídačku. Vždy jsme se lekli, co jsme zapomněli nachystat, že tak vybuřuje, ale on si jen tak ulevil. Míša je chlap, kterého chcete mít vždy vedle sebe, protože tak cítíte, že máte vedle sebe kamaráda. Moc jsme mu v Tunisku přáli jednu životní věc – měl zde své rodiče, kteří přijeli náš tým podpořit a pro Uhlího to muselo být ještě více silné. A Michal je člověk, který si tento „bonus“ zcela a bez debat zaslouží!

 

#6 František Hakl

Věk: 27

Pozice: Obránce

Tým / Superliga: Úterní hosté / Praha

Přezdívka: Fery

Motto: 100% nasazení je pro něj průměr.

Feryho motivace je věc, která vždy přijde sama a nepotřebuje žádnou další podporu. Do MS vlítnul jako tornádo a v každém utkání základní skupiny přidal navíc gól. Jako politik by se moc neuživil, protože byť se snaží sebevíc zůstat klidný a introvert, jeho čisté oči prozradí vždy vše. Takže lhát neumí. Je to další rovný chlap v týmu zlatých lvů a rozhodně byste chtěli vždy mít Frantu na své straně, než aby hrál proti vám. Jako útočník bych se sbalil a utekl plakat domů, protože Haklík bolí a neustoupí. V partě nikdy nezkazí žádnou srandu, nádhera na střídačce během zápasu je, že se nedostanete moc ke slovu, protože Fery je pořád ve hře, takže jako dirigent by byl asi top :-)

 

#7 Daniel Kavka

Věk: 24

Pozice: Univerzál

Tým / Superliga: Sedmik Some / Jihlava

Přezdívka: Kafe

Motto: Zůstanu svůj jako Karel Gott.

Kafe byl pozván do reprezentace také jako Rosi rovnou na MS. Role Dana nebyla vůbec jednoduchá – nový tým, nová parta, jiné požadavky na jeho hru. Nejdříve se s tím vyrovnával, poté přišlo drobné zranění kolene, ale i tak nechtěl slyšet o tom, že by nebyl připraven k zápasu. Odměnou mu byly dva góly do sítě Argentiny a vždy, když šel do zápasu, odvedl svoji práci výborně. Jeho občasné finesy nikoho moc nepřekvapovaly, takových „kouzelníků“ máme v týmu hodně. Kafe dle nás zapadl do týmu ve chvíli, kdy nováčci měli mimo jiné pěvecké vystoupení. Kafeho Trezor od Mistra Gotta nás všechny roztančil a my hned věděli, že je to lev se zlatým srdcem.

 

#8 Patrik Levčík

Věk: 25

Pozice: Univerzál

Tým / Superliga: Gioia Brno / Brno

Přezdívka: Levča

Motto: Mimozemšťan s českým pasem.

Levča přebírá pozici špílmachra týmu a je až k neuvěření, jak lehce a automaticky to zvládá. Jeho technické vybavení patří mezi světovou špičku, jeho přínos do party je z jiné planety. Jako Levča! Fotbalem a životem se baví a jeho hlášky (při rozboru videa zasekne míč a dva soupeři projedou skluzem, prohlásí Levča: „Zatrub, když projížďáš!“ Při finálovém utkání, kdy nás Mexiko sevřelo a valila se na nás jedna střela za druhou a lavička byla zralá na infarkt, se ozve jeho hlas: „Hoši, jak kdyby o něco šlo.“) nás nejednou dostaly do kolen, odzbrojily a celou situaci vždy krásně zlehčily. Užil si pirátskou loď, kde viděl moc delfín (moc delfín = moc všeho je brněnská hláška, kterou nakazil celou partu). My viděli moc Levča, milujeme tě jako člověka a jako hráč jsi byl pro nás na MS nejlepší, stejně jako na ME v Brně!

 

#9 Ondřej Paděra

Věk: 29 (3. 11.)

Pozice: Útočník

Tým / Superliga: Sadros Boskovice / Blanensko

Přezdívka: Paděc

Motto: Tichý snajpr břehy mele.

Paděc patří mezi stálice reprezentace a jeho gólový účet je historicky nejvyšší. Opakování je matka moudrosti a proto vám chci říct, že je to naprosto hodný a milý kluk, který vám bezmezně věří (stejně jako věřil i lidem v resortu, když si dal sušit reprezentační dres přes noc na balkón a ráno, ejhle…). Při týmových akcích nemusí, na rozdíl od některých z nás, být stále slyšet, ale pozor! Neustále je v postřehu a v pravou chvíli zasadí hlášku nebo argument, na který nemáte obranu. A stejný kluk je to i na hřišti. Nenápadný pracant, ale když tým potřebuje, objeví se tam střelec z Boskovic a všem je nám hned veseleji. A je nám veseleji i s tebou v týmu, Paděcku. A čtyři africké zářezy na pažbě se opět počítají. A prosím vás, všimněte si jeho účesu – dokonalý :-)

 

#10 Jakub Polák

Věk: 24

Pozice: Univerzál

Tým / Superliga: Gamblers / Úterní hosté / Most

Přezdívka: Poly

Motto: Velký Poly, obrovské srdce.

Poly byl jeden z kluků, kteří se do týmu dostali až „last minute“. Řešila se jeho práce, na jeho místo bylo více kandidátů, ale nakonec jsem strašně rád, že volba padla na něj. Tohle byla investice s návratností jako hrom. Kuba, jako správný univerzál, přijal jakoukoliv roli v týmu a postupně se se sílou a jistotou dostával do základní sestavy, až v ní zakotvil a ke třem brankám přidal i pár asistencí, stejně jako řadu vyhraných obranných soubojů. Pro tým by se rozkrájel, pro svoji rodinu by padl. A tento tým se stal jeho druhou rodinou, tudíž my všichni víme, že tady máme lva, který smečku nikdy nenechá ve štychu. Co se týče jeho výkonů, když se má tým stmelovat a bavit, no, řeknu to takto: Stejné, jako na hřišti. Poly je jedním z týmu, co věnoval svoji hřívu na obětní oltář oslavných nocí.

 

#11 Stanislav Mařík

Věk: 27

Pozice: Útočník

Tým / Superliga: Santa Dominica / Praha

Přezdívka: Mářa

Motto: Satan ze Santa Dominica.

Mařenka se vypracoval, jak jsem psal po minulém ME v Brně, do role důležité postavy týmu. Nejlepší střelec na MS (5 branek) navíc připravil další góly kamarádům. Je radost vidět jeho zápal, nasazení a cit pro hru. Rád vyšperkovává akce do detailu, ale nenechte se mýlit jeho milým úsměvem a vysokou postavou. Postava se rázem změní v mrštného hada, úsměv vystřídá zarputilost a soustředěnost, lev na jeho dresu ožije a Mářa se tak mění v hráče, který by, dle motta měl hrát v Satan Dominica, ne Santa Dominica… Neuvěřitelný příběh, pokora, kamarád, parťák do nepohody. Stejně jako u Uhlího – jsme moc rádi, že mohl mít po celou dobu turnaje vedle sebe své rodiče a prožít tak s nimi společně zlaté chvíle naší smečky. A už se Stando, těšíme na tvé: „My jsme potichu…“

 

#12 Jan Koudelka

Věk: 25

Pozice: Univerzál

Tým / Superliga: Viktoria Suchý / Blanensko

Přezdívka: Koudy

Motto: Otoč se, projíždí express z Blanenska.

Koudy se vrátil do Tuniska, do své oblíbené destinace (v roce 2015, po přípravných utkáních české reprezentace, onemocněl žloutenkou). Od začátku se na hřišti vůbec nešetřil, opět vlítnul do turnaje s vervou sobě vlastní a my jsme se opět těšili na to, zdali se najde někdo, kdo bude schopen jeho průniky zastavit a nepřekroutit si u toho páteř. Koudy je další z ikon reprezentace, jeho nadhled, pohoda (na hřišti však slovo pohoda nezná) a smysl pro partu z něj dělají dalšího z lídrů golden lions. Škoda jen, že oba naši kluci „blanenští“ rádi věší dresy na balkóně… A v přízemí!!! Takže pan Koudy také nemá svoji památku na MS v podobě dresu se jménem, ale stále věří. Určitě projíždí Facebook a hledá, zdali se někde neobjeví někdo na světě s jeho dresem na sobě. Ze svých čtyř gólů si opět neodpustil nádherný lob, který je už zřejmě jeho rituálem. Jsem zvědavý, kam já ho do toho USA udám…

 

#13 Michal Salák

Věk: 38

Pozice: Univerzál

Tým / Superliga: Restaurace U Pecků / Praha

Přezdívka: Saly

Motto: Věk zastavíš.

Saly je takový tým v týmu. Jeho profesionalismus, myšleno přístupem a nasazením, je hrozně nakažlivý pro celý tým a strhává sebou i ty hráče, kteří jsou, řekněme, amatérského ražení. Míša si celou dobu, co je v týmu, užívá plnými doušky, byť ho to stojí hodně fyzických sil. Ještě, že jsme sebou měli maséra Kubu Langa, který pracoval na půl úvazku právě pro Salyho. :-) Ale čtyři góly, totální nasazení, život s týmem, cesta za společným cílem, tyto emoce z Michala přímo ne sálaly, ale Salákovaly. Je velká podpora mít v týmu hráče jako je právě Saly. Věříme, že jeho kariéra na hřišti ještě nekončí, protože… Zkrátka není důvod!

 

#14 Tomáš Kounovský

Věk: 37 (3. 11.)

Pozice: Útočník

Tým / Superliga: Smutný potápěči / Praha

Přezdívka: Kouny

Motto: Inteligentní a hodný vrah.

Kouny se dokázal dostat do formy po těžké operaci kolene během neuvěřitelně krátké doby a poslední zátěžové testy probíhaly doslova hodiny před uzavřením nominace na MS. Pomalu, ale jistě se začal dostávat do svých šancí a to, co jej zdobí, tedy vysoká herní inteligence a schopnost dostat se do šancí, jsme u něj viděli častěji s každým dalším zápasem. Byla jen otázka času, kdy to přijde a ono to vždy přišlo v ty nejdůležitější okamžiky. Kouny je v partě klidná a tichá povaha, na hřišti ale nikdy nešetří sebe, a když je třeba, ani spoluhráče. Další z příkladů, jak pečovat o sebe a své tělo, byl opět důležitou částí tohoto týmu. Jeho klid a rozvaha pomáhala utišit hektické situace na africkém kontinentu, pomáhal i mladším hráčům svými radami a zkušenostmi. Kounyho koleno vydrželo velkou zátěž a já můžu s radostí říct – sniper is back!

 

#20 Ondřej Bíro

Věk: 31

Pozice: Brankář

Tým / Superliga: Gamblers / Úterní hosté / Most

Přezdívka: Bajro, Bíras

Motto: Lev na prsou je více nežli práce.

Ondra byl po ME naše volba mezi tyčemi a tuto důvěru ne že nezklamal, on ji splatil několikanásobně. Jeho výpady, zákroky a paní Štěstěna, kterou si zřejmě na celý turnaj předplatil, byly jedním z hlavních pilířů našeho úspěchu. Bíras si vychutnával každou minutu, skvěle se sžil s Bellym a dokázal dirigovat chování týmu i při společenských aktivitách. Občas by jeho příjmení mělo být spíše „Beero“, ale to není podstatné. Další z tahounů party, jeho smeč na půli v utkání s Maďarskem sice mohla mít rudý nádech, ale to se naštěstí nekonalo. Mosteckým zámkem poté uzavřel svoji a Bellyho klec ve finále a pomohl nám usednout na pomyslný Olymp. Tým tě miluje, protože ví, že ty miluješ tým.

 

Luděk Zelenka

Věk: 44

Pozice: Generální manažer

Tým: Klokan klub Perón

Přezdívka: Zelí

Motto: Velký šéf, obrovské srdce.

Už během nominace jsme měli hodně nejistých a proměnných, které vždy musel rozseknout právě Luděk. Po příjezdu do Nabeulu však dodával z pozice „Bosse“ celému týmu klid, optimismus a tmelil partu. Na těchto pilířích staví společně s realizákem týmy od svého příchodu a nikdo moc nechápeme, jak mohl komentovat naše zápasy a nerozsekat komentátorskou věž (kromě jednoho utkání, ale to je jiná historka). Vše vypovídající je jeho hlas při našich gólech ve finále. Tam už to bylo, i na jindy profi Zelího, moc. Slzy v očích a upřímná radost za kluky a jejich štěstí, to jsou ty jasné důkazy toho, že je to Zelda na pravém místě. A odměna pro něj nejsladší, zasloužená? Zlatá placka na jeho krku.

 

Radek Pokorný

Věk: 34

Pozice: Trenér

Tým: RKM Tripoli Brno

Přezdívka: Pokoc

Motto: Byť tak daleko, přesto s námi-

Radek s námi nemohl do Tuniska jet, protože jeho zdravotní stav mu to zkrátka nedovolil. Zkoušel do poslední chvíle nějak obejít své zdraví, ale riziko by bylo obrovské. Tudíž byl s námi alespoň na dálku, posílal motivační videa, prožíval u televize naše zápasy, posílal hodnocení. Stálo ho to jistě více sil, než kdyby byl s námi na střídačce, ale osud tomu chtěl jinak. Na oslavu do Prahy však již dorazil a na celý tým byl tak „pyšné a hrdé“, že to ani nejde popsat slovy. A my jsme moc rádi, že jsi s námi!

 

Stanislav Bejda

Věk: 40

Pozice: Trenér

Tým: Úterní hosté

Přezdívka: Bejdič

Motto: Víme, co chceme a za tím si jdeme.

Standa se díky Pokocovým problémům dostal do pozice hlavního trenéra a motto, které jsem k němu napsal, si vymyslel sám a za tím si šel. Jeho kvalita trenérská, ale i lidská, kdy během zápasů, byť to v něm vřelo, působil na tým klidným a odhodlaným dojmem, častokrát s širokým úsměvem, to byly důležité signály pro všechny z nás. Standa klukům bezmezně věřil i v situacích, kdy jsme ztráceli pevnou půdu pod nohama. Během poločasů na kluky mluvil pouze on, já jsem se raději uklidil bokem, protože můj „klid“ nešel tak vidět… Stando, jsi borec na svém místě a to, že jsi se nechal ostříhat s některými z nás, svědčí, že lidsky je vše také v naprostém pořádku (akorát nevím, co ti na to řekli doma J ). Bude se udělovat letos cena trenér roku? Pokud ano, mám pro vás jeden žhavý tip!

 

Petr Pícha

Věk: 61

Pozice: Technický vedoucí

Tým: Úterní hosté

Přezdívka: Píchyč

Motto: Kde je vášeň, věk nehraje roli.

Petr patří mezi stálice pražského malého fotbalu a v reprezentaci svoji roli odvádí neuvěřitelně. Tedy, přesně tak, jak tento sport miluje. Denně se brouzdal hodiny a hodiny materiály, chystal statistiky, sestřihy, během utkání chodil na tribunu, aby měl lepší přehled pro připravení materiálů pro Bejdiče (i z pověrčivosti), žil s týmem každou vteřinu. Petra znám z našeho pražského týmu Úterní hosté a musím říct, že vše, co pro tým dělá, nedělá proto, že by musel, nebo ho hnala nějaká osobní motivace, ale protože chce a miluje to. Jeho srdce na dlani je velkou dávkou energie pro nás všechny a my jen doufáme, že s českým týmem bude chtít dlouho být.

 

Jakub Lang

Věk: 30

Pozice: Fyzio

Přezdívka: Lanýž

Motto: Srdce a kilometry tejpů.

Kubík se zřejmě stal štístkem týmu, protože naskočil do vlaku reprezentace v Brně a hned z toho byl největší úspěch. No a teď? Zlato na MS! Kuba musel první dny po návratu naložit své ruce do nějakého bylinného roztoku, protože je dle mně musel mít až po zem. Vytočil na turnaji kilometry tejpů, promasíroval 600 těl (586 x byl Saly :-) ) a i na pokraji vyčerpání byl klukům po ruce. Od druhého dne měl navíc vlastní masérnu, která nám byla luxusním bonusem, takže měl své nádobíčko pěkně připraveno 24/7. A když se o něm dozvěděli jiní, nikdy neřekl NE. Pomohl tak masírovat rozhodčí (Jaroslav Pakosta), francouzské hráče, rumunskou šéfku,… Během utkání byl opět ve svých emocích a naplno oddaný týmovému úspěchu a za to mu patří, dle známé české pohádky, řád zlatého tejpu!

 

Jakub Štefek

Věk: 38

Pozice: Vedoucí týmu a trenér gólmanů

Tým: Úterní hosté

Přezdívka: Canizares, Štefi

Motto: Ta moje velká hlava…

Za tým Kubu hodnotí Ondřej Bíro: „Kuba Štefek alias Canizares: těch přízvisek bych našel hromadu, ale první, co mně ve spojitosti s Kubou napadne, je srdce nároďáku. Člověk se srdcem na pravém místě, doslova by dýchal pro každého člena týmu. Kdykoliv, kdokoliv, cokoliv potřebuje, může se na Kubu s čímkoliv obrátit s jistotou, že nebude odmítnut. Pro mě je Kuba jako člen rodiny, beru ho jako svého druhého tátu a vděčím mu za mnohé. Jeho motivační proslovy a vítězné pokřiky jsou již dnes legendární a jedinečné. Štefi je prostě člověk, kterému bych svěřil snad i ženu :-) Jako chlap se nestydím říct a myslím, že budu mluvit za každého člena týmu: Kubi, miluji tě!“

 

Vyhlášení kategorií „NEJVĚTŠÍ…“ kapitánem Míšou Uhlířem:

NEJVĚTŠÍ MODÝLEK / ŠAMPÓNEK

Rosi. Ať se hnul, kam se hnul, pořád měl u sebe telefon, aby se mohl dokumentovat. Každopádně, zapadl do týmu přesně tak, jak měl. Ideální doplnění týmu.

NEJVĚTŠÍ NERVÁK

Poly. Ale obrátil bych to. Naopak před ničím neuhne a vždy na hřišti nechá srdce za kamarády a za tým.

NEJVĚTŠÍ FLEGMATIK

Paděc. Moc o něm mimo hřiště člověk neví. Je to kliďas a hodný kluk, ale na hřišti má čich na góly jako nikdo.

NEJVĚTŠÍ MIMOZEMŠŤAN

Levča. Jeho klid a nadhled ho posouvají jak lidsky, tak hlavně fotbalově. Mimo tuto planetu.

NEJVĚTŠÍ TAHOUN NA HŘIŠTI A MIMO NĚJ

Mářa. Dokáže být v klidu. Dokáže mít nervy. Ale na hřišti i mimo něj udělá vše pro vítězství a pro dobrou partu. A hlavně: „My jsme potichu…“

NEJVĚTŠÍ SRDCAŘ

Bíras. Je to člověk, který nemá asi obdoby. Pro tým by obětoval úplně všechno. Včetně sebe.

NEJVĚTŠÍ VTIPÁLEK

Rejža. Nezkazí žádnou srandu, není nikdy naštvanej a to je často středem pozornosti právě on sám. Dokáže skousnout každou srandu a tím tmelí partu víc, než jak to může vypadat na první pohled.

NEJVĚTŠÍ PROFÍK

Saly. Jeho ledové koupele a návštěvy maséra se staly legendárními.

NEJVĚTŠÍ CHLAPÍK

Fery. Vždy jede naprosto natvrdo a na doraz, ale vždy najde hranici fair play.

 

Další poděkování mistrů světa:

Prezidentovi WMF a AMF, šéfovi úseku reprezentace ČR, Filipu Judovi za to, že si ve své totální hektice plné schůzek, jednání a hlasování častokrát našel čas povzbudit náš tým, dodat mu motivaci. Odměnou mu byla nejen zlatá medaile, ale hlavně cesta, kterou jsme k ní došli – Pokora, fair play, týmovost, odhodlání. Tato zpráva musela být pro Filipa tou nejlepší podporou. Jeho štěstí v očích při předávání medailí bylo štěstím společným. Filipe, děkujeme!

Vedení AMF. Děkujeme správní radě a všem zaměstnancům za podporu, získávání prostředků pro reprezentaci. Všem vám patří část medaile a věříme, že není poslední. Stejně jako u Filipa Judy nebyla pro vás tou nejlepší odměnou zlatá medaile, ale ta cesta, kterou jsme dali příklad všem ostatním. Tým, parta, malý fotbal, velké srdce, fair play, respekt k soupeři.

Jardovi Pakostovi, rozhodčímu, který se dostal na MS, aby reprezentoval české muže s píšťalkou. Jardo, jsme rádi, že jsi s námi strávil nějaké chvíle, Lanýž ti mohl zachránit nohu a tak i další zápasy. Udělal jsi skvělé jméno našim „černokněžníkům“ :-) a porce osmi zápasů, které ti byly svěřeny, mluví za vše.

Všem fanouškům za jejich neuvěřitelně pozitivní slova podpory a chvály. Pro kluky jste tak zajistili zážitek na celý život, vháněli další a další slzy štěstí do jejich očí. Nejsme sice sport jako velký fotbal, nebo hokej, ale obstáli jsme v konkurenci ve sportu, který hraje celý svět a jehož základna je obrovská. Přímé přenosy finále šly do více než 60 zemí, sledovaly jej stovky milionů diváků. Nechceme nic přeceňovat, nezachránili jsme hladovějící děti, nechceme ale také tento úspěch snižovat. Chceme jen poděkovat za vaši podporu, protože tato parta se bila za lva na prsou, za naši hymnu. Společně tak smečka lvů sedí na bájném Olympu a je jen na nás, jakou zprávu dáme všem ostatním členům. První signál byl ten nejlepší možný.

Díky moc!

Tým hodnotil Kuba Štefek.

#malyfotbalvelkesrdce

 

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200