Asociace malého fotbalu české republiky

Za obhajobou do Austrálie. Mistrovství světa přivítá Perth

30. 06. | 18

Brno – Místo už vědí. Za obhajobou světového zlata vyrazí čeští reprezentanti v malém fotbale příští rok do Austrálie. Na mimořádném zasedání o pořadateli příštího mistrovství světa rozhodli delegáti valného shromáždění Mezinárodní fotbalové federace.

Po Spojených státech amerických a Tunisku se pořadatelství třetího světového šampionátu v roce 2019 ujme Perth, hlavní a největší město Západní Austrálie. O pořadatelství bojoval vedle Austrálie také Kazachstán, ale řádní delegáti Mezinárodní fotbalové federace vybrali Perth. „Blahopřeji oběma uchazečům, protože jejich kandidatury byly skvěle připravené. To není fráze, ale fakt. Gratuluji do Austrálie. Začneme tvrdě pracovat na přípravách, abychom přichystali úžasný podnik pro všechny naše současné i budoucí členy,“ prohlásil Filip Juda, prezident Světové federace malého fotbalu i Asociace malého fotbalu České republiky.

Podle plánu se světový šampionát uskuteční na podzim příštího roku. Austrálie dostala týden na upřesnění termínu. „V Australské federaci malého fotbalu bychom se rádi podělili o to, jak jsme rádi a nadšení, že jsme vyhráli kandidaturu na pořádaní mistrovství světa v malém fotbale proti velmi silnému protivníkovi, jako je Kazachstán. Děkujeme všem zemím za podporu a Austrálie přivítá svět. Uvidíme se v roce 2019,“ vzkázal Miguel Ángel Maron Nichols, prezident Australské federace malého fotbalu.

Mistrovství světa v říjnu uplynulého roku hostil tuniský Nabeul a český národní tým ve finále zdolal Mexiko 3:0.

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20