Asociace malého fotbalu české republiky

Werbedesign pronikl mezi nejlepších šestnáct týmů Ligy mistrů

11. 09. | 18

Brno – Před dvěma lety nepostoupili ze základní skupiny, o víkendu se ve slovinském Terme Čatež probojovali až mezi šestnáct nejlepších celků evropské Ligy mistrů v malém fotbale. Hráči brněnského klubu BKMK Werbedesign navíc vypadli až s pozdějším vítězem klání, rumunským Temešvárem. Druhý český zástupce Atlético Most těsně nepostoupil ze základní skupiny.

Werbedesign v boji o postup do čtvrtfinále už nedotáhl manko a rumunskému celku MAV Sport Temešvár podlehl 3:4. „Je to samozřejmě lepší výsledek v porovnání s prvním ročníkem v Mariboru. Hned po zápase jsme byli smutní, ale vyhodnotili jsme si, že byl úspěch dostat se mezi šestnáct nejlepších. Navíc naši přemožitelé nakonec vyhráli,“ podotkl brněnský kapitán Stanislav Lerch (na snímku).

Vítěz Českého národního poháru prohrál první poločas o dva góly. Po přestávce srovnal, ale Temešvár opět odskočil o dva zásahy. „Byl to pro nás smolný zápas, tři góly jsme si dali sami. Řekli si, že branku nedostaneme a hned ve druhé minutě jsme udělali penaltu, potom jsme dostali druhý gól. Sice jsme vyrovnali, jenže pak nám zase utekli,“ mrzelo kapitána Werbedesignu.

V základní skupině H si brněnský tým připsal dvě výhry a prohru s anglickým celkem Westone3. V úvodním kole play-off pak vyřadil albánský celek Prestige MFC po pokutových kopech. „Úroveň turnaje mě překvapila, byla vyšší než první rok. Viděli jsme, že všechny týmy umí hrát, Angličané ve skupině byli strašně šikovní na balonu. Určitě jsme si však ukázali, že s takovými soupeři hrát můžeme,“ doplnil Lerch.

Atlético Most jako nováček turnaje doplatil na větší počet obdržených branek, v základní skupině L dvakrát vyhrál a jen vinou horšího skóre obsadil třetí nepostupovou pozici. „Jsme asi první tým historie soutěže, který nepostoupil na skóre. Vyřazení mrzí, ale zase ne tolik. Jeli jsme na turnaj s tím, že chceme hlavně sbírat zkušenosti. Měli jsme hodně oslabenou sestavu, čtyři nové kluky, složili jsme tým na poslední chvíli. Chtěli jsme si Ligu mistrů užít a připravit mužstvo na další ročníky, na něž se chceme určitě podívat,“ prohlásil hrající zakladatel Atlética Adam Koudelka.

Most nezvládl hned úvodní duel s chorvatským celkem Art Metali Junajted, když prohrál 3:7, pak zdolal rakouský tým Herceg Bosna Tirol 5:0 a na závěr 5:3 maďarského vítěze premiérové Ligy mistrů Aramis SE Mad Dogs, který však díky lepšímu skóre postoupil na mostecký úkor. „Postup byl velmi blízko, Maďary jsme tlačili, pětiminutovou přesilovku v zápase jsme taky přežili. Kdyby nám takhle nevypadl jeden hráč, možná to bude jiné, ale kdoví. Mohli jsme dát jeden gól na konci, konkrétně já jsem měl šanci a kluci potom taky,“ uvedl Koudelka.

Zápasy v evropské soutěži přinesly Mostu spoustu poznatků. „Poslední ukázal jak pozitiva, tak negativa. Musíme zapracovat na standardních situacích i jejich bránění. Myslím, že jsme to zvládli hodně dobře, všechny překvapilo, že jsme Maďary porazili. Konfrontace v Lize mistrů byla super, nemáme žádnou výtku, jen pozitiva i ke kvalitě týmů. Bylo to něco jiného než mistrovství republiky nebo naše soutěž,“ sdělil mostecký hráč.

Turnaje nejlepších evropských klubů se Atlético hodlá ještě zúčastnit. „Stoprocentně chceme jet příště. Tlačil nás teď termín, doplatili jsme na to, že máme v kádru spoustu kluků, co se fotbalem živí na poloprofesionální nebo profesionální úrovni, takže nemohli jet. Měli jsme i další kluky z futsalu a byl hodně velký problém poskládat tým v tak krátké době. Příště se v tomto ohledu připravíme líp,“ měl jasno Koudelka.

Poslední čtyři duely klání se staly výhradně záležitostí rumunských klubů a rozhodovaly je shodně pokutové kopy. Temešvár v semifinále nejprve zdolal tým Juventus Sibiu, ve finále pak porazil Coriolan Bacau. V normální hrací době skončil duel nerozhodně, Temešvár vyhrál penalty 2:1. Utkání o bronz ovládl tým Juventus Sibiu, který mezi nejlepší čtyřkou nechyběl ani v jednom ročníku Ligy mistrů. Zápas s výběrem Tanzmannschaft Bukurešť skončil 1:1 a 3:2 na pokutové kopy.

Sestřih branek BKMK Werbedesign

Výsledky BKMK Werbedesign Brno

Základní skupina H:

BKMK Werbedesign - Greco Group MFC 8:0

BKMK Werbedesign - DXC Technology 4:1

BKMK Werbedesign – Westone3 1:2

První kolo play-off:

Prestige MFC - BKMK Werbedesign 1:1, pokutové kopy 2:3

Osmifinále:

BKMK Werbedesign - MAV Sport Timisoara 3:4

 

Výsledky Atlética Most

Základní skupina L:

Atlético Most - Art Metali Junajted 3:7

Atlético Most - NK Herceg Bosna Tirol 5:0

Aramis SE - Mad Dogs - Atlético Most 3:5

 

Zápasy o umístění v Lize mistrů

Semifinále:

Coriolan Bacau - Tanzmannschaft Bucurest 3:3, pokutové kopy 3:2

Juventus Sibiu - MAV Sport Timisoara 0:0, pokutové kopy 2:3

O 3. místo:

Tanzmannschaft Bucuresti - Juventus Sibiu 1:1, pokutové kopy 2:3

Finále:

Coriolan Bacau - MAV Sport Timisoara 0:0, pokutové kopy 1:2

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10