Asociace malého fotbalu české republiky

Výběr Mostu zvítězil v přátelském utkání v Milovicích 3:1

21. 11. | 14

Další přípravný zápas na Celostátní ligu se odehrál v pondělí 17. listopadu od 16:00 v milovické hale Milten. Domácí výběr MLMF v něm přivítal výběr Mostu MLMK, který nejenže dokázal nakonec dobít milovickou tvrz, ale také se prezentoval velmi kvalitní hrou.

Celé akci předcházel zápas žáků místních základních škol a to přilákalo do ochozů haly úctyhodný počet diváků. Za tímto úspěchem stojí uzavření dlouhodobé spolupráce mezi MLMF a dvěma základními školami, které budou předehrávat zápasy Celostátní ligy a akce pořádané MLMF a AMF ČR. Jedná se o ZŠ Juventa a ZŠ T. G. Masaryka v Milovicích. V samotném předzápase se po nerozhodném výsledku a následných pokutových kopech nakonec radovaly děti ze ZŠ T. G. Masaryka a vedou tak nad svými soupeři 1:0.

Dalším důležitým prvkem tohoto zápasu byla bohatá tombola se zbožím značky NIKE, kterou dodal partner AMF ČR společnost Top4sport. Svou účastí tuto akci podpořili i zástupci vedení reprezentace ČR v malém fotbale, konkrétně generální manažer Luděk Zelenka a asistent trenéra Stanislav Bejda.

proOFFICE

Mostečtí v hlavním zápase pondělního odpoledne dokázali i bez hráčů mistra MLMK Gamblers Most, kteří tou dobou bojovali ve druhé fázi kvalifikace na Final 4 Mistrovství ČR v Příbrami, zdolat výběr Milovic 3:1 a ve svém vůbec prvním důležitém utkání jasně ukázali, že s Mostem se bude muset i v budoucnu počítat. Toto vítězství se ale nerodilo lehce. První poločas byl v režii milovického výběru, který evidentně sehranější, zahodil několik jasných gólových situací. Most se tak dokázal ubránit prvotnímu tlaku a udržel nadějný poločasový výsledek 0:0. Už v poločasové přestávce bylo vidět, že hráči Milovic prožívají frustraci, která je zapříčiněna nemohoucností vstřelit branku, a to se na jejich hře začalo projevovat čím dál více. Výběr Mostu postupně vyrovnával hru a pomalu se začal dostávat i do velmi nebezpečných situací. Ta první úspěšná se odehrála ve 44. minutě utkání, kdy si Milovičtí nepohlídali nabíhajícího hráče a dobře zahraný roh skončil v jejich odkryté brance. Gól vstřelil původně náhradník v nominaci výběru Mostu Kamil Tůma. Aby toho nebylo málo, tak už za 4 minuty se hosté radovali znovu, když Jan Berka otřel svou střelu o domácího Vrchotu a ten si vstřelil vlastní gól. Milovice poté sáhli k novince v přípravách Celostátní ligy a vzali si time out. Obměněná základní sestava hned opanovala polovinu soupeře a v 51. minutě se Milovickým konečně podařilo vstřelit branku naděje. Zařídil ji reprezentant České republiky Tomáš Froněk. Zdálo se, že zápas bude ještě velké drama, ale to utnul brejk hostí, na jehož konci stál znovu Kamil Tůma, který upravil skóre na konečných 3:1 z pohledu Mostu. Tento výsledek nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře v podání výběru MLMF, a tak se hosté mohli radovat z velmi cenného vítězství z chrámu malého fotbalu v Milovicích. Nutno říci, že Most si vítězství za svou bojovnost a obětavost rozhodně zasloužil.

výběr Milovic MLMF - výběr Mostu MLMK 1:3 (0:0)

51. Tomáš Froněk - 44. a 53. Kamil Tůma, 48. Jan Berka

Hráči utkání: Tomáš Froněk (Milovice) - Lukáš Haspra (Most)

ŽK, ČK: bez karet

Hlavní rozhodčí: Jan Jenčík

Co bylo příčinou tohoto výsledku, jsme se zeptali obou trenérů a také pozorovatele Luďka Zelenky.

Aleš Janeček (trenér výběru Mostu):

„Jednalo se o velmi vyrovnané utkání, a jak tomu v těchto případech bývá, ráz utkání určila první vstřelená branka. Po výborně sehraném rohu ji dokázal vsítit výběr Mostu, kterému se od té chvíle častěji otevíraly prostory v obraně stále více útočících Milovic. Z toho rezultovala i druhá a vlastně i třetí branka.“

Petr Brejla (trenér výběru Milovic):

„Jednoznačně naše neschopnost dávat góly! Kluci hráli dobře, trpělivě, ale tenhle zápas byl o prvním gólu a ten se nám vstřelit nepodařilo. Naopak s každou neproměněnou šancí jsme se dostávali do čím dál větší deky, kterou už jsme si přivezli ze zápasu s Prahou. Když už jsme branku dali a začali si věřit, tak nás Most okamžitě, mistrně vrátil zpátky na zem. To byl rozhodující moment utkání. Teď nás čeká odvetný domácí zápas s Prahou a to budeme hrát především sami se svou hlavou.“