Asociace malého fotbalu české republiky

Výběr Milovic MLMF zdolal v posledním letošním přípravném zápase na celostátní ligu výběr Prahy PKFL

18. 12. | 14

Zajímavý duel se odehrál v pondělí 15. 12. v milovické hale Milten, kde domácí výběr Milovic přivítal výběr Prahy PKFL. Milovičtí chtěli v domácím prostředí po dvou prohrách a nelichotivé bilanci skóre 2:14 ukončit sezónu vítězstvím a to se jim nakonec po pěkném zápase povedlo. Hosté neměli bilanci o nic lepší, ale v samotném utkání to nebylo moc znát.

Zajímavý duel se odehrál v pondělí 15. 12. v milovické hale Milten, kde domácí výběr Milovic přivítal výběr Prahy PKFL. Milovičtí chtěli v domácím prostředí po dvou prohrách a nelichotivé bilanci skóre 2:14 ukončit sezónu vítězstvím a to se jim nakonec po pěkném zápase povedlo. Hosté neměli bilanci o nic lepší, ale v samotném utkání to nebylo moc znát. Hrál se oboustranně aktivní fotbal a gólmani na obou stranách měli spoustu práce. Ze začátku byli aktivnější hosté, ale brankář Fišer všechny jejich ataky zhatil. Poté se začali osmělovat také domácí, ale ani několik pohledných akcí nevedlo ke vstřelení úvodní branky, což dělá Milovicím problémy už více než půl roku. Nakonec se ve 25. minutě ujala pěkná střela obránce Švorby a domácí se po dlouhé době dokázali ujmout vedení v zápase. To se hned projevilo i na předváděné hře a už o minutu později navýšil vedení Milovic Horák, který tak určil poločasové vedení svého týmu v poměru 2:0.

Výběr PKFL ale zbraně nesložil a sympatickou, rychlou hrou plnou napadání dále Milovice trápil. Tato snaha byla korunována kontaktní brankou na 2:1, když se při autu probil vápnem domácích David a hlavou nedal šanci brankáři Novákovi, který do druhé půle vystřídal Fišera. Jenže ještě v téže minutě utnula vzdor PKFL velmi dobře hrající první pětka domácích a zakončující Golovko - 3:1. Ten svůj výborný výkon korunoval další brankou ve 42 minutě - 4:1. Vítězství Milovic ještě pojistil o 4 minuty později nejlepší hráč utkání Hakl a zdálo se, že zbytek zápasu už bude jen formalitou. Jenže Praha se s tímto faktem opět odmítla smířit a zvýšenou aktivitou dokázala konec utkání ještě pořádně zdramatizovat. V 51. minutě zamířil přesně Soucha a o dvě minuty později dal PKFL naději opět David, který byl označen jako nejlepší hráč hostů. Milovice si nakonec vítězství dokázaly takticky pohlídat a zaslouženě tak poprvé v přípravách na celostátní ligu vyhráli.

Již tradičně v milovické hale předehrávali zápas dospělých žáci místních základních škol Juventa a T. G. Masaryka. Opět se radovali děti ze ZŠ T. G. Masaryka, ale tentokrát až po pokutových kopech. Zápas skončil v normální hrací době 2:2. Stav zápasů je aktuálně 0:4 v neprospěch ZŠ Juventy, ale všichni věříme v její zlepšení.

Žáky základních škol obléká NIKE prostřednictvím partnera AMF ČR společnosti TOP4SPORT (http://t4s.cz/). Volné vstupenky do největší modelové expozice v Evropě poskytlo Království železnic (http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/).

výběr MLMF Milovice - výběr PKFL Praha 5:3 (2:0)

Branky: 25. Švorba Miroslav, 26. Horák Jiří, 38. a 42. Golovko Cyril, 46. Hakl František – 38. a 53. David Radek, 51. Soucha Michal

ŽK: 33. Horák Jiří (Milovice)

Hráči utkání: Hakl František (Milovice) - David Radek (PKFL)

útočník

Na první dojmy jsme se zeptali obou trenérů. Za Milovice odpovídal Petr Brejla, za Prahu Vilém Řehák.

Pánové, viděli jsme zajímavé utkání. Jak byste zhodnotili předvedenou hru vašich výběrů?

Vilém Řehák: „PKFL je stále v rané fázi budování svého výběru a naším prioritním úkolem je vytvořit stabilní širší kádr, se kterým by bylo možné případně do celostátní ligy vstoupit. Dnes jsme zkoušeli některé nové hráče, vsadili jsme na sehranost a elán mladých hráčů z Lehovce, ale bylo vidět, že souhra s ostatními členy výběru nebyla taková, jak bychom si představovali. Přesto jsme odehráli vyrovnaný zápas, doplatili jsme na nevyužité šance v prvním poločase a na to, že jsme se byli schopni dostat k vlastní hře až za stavu 1:5. To bylo příliš pozdě. Přes prohru nevidím zápas negativně, potvrdilo se, že máme velký výběr kvalitních gólmanů, což je vždycky základ, a že se začíná stabilizovat obrana. Na druhou stranu se opět ukázaly naše mezery, zejména obranná fáze zálohy a absence útočníků.“

Petr Brejla: „Nám dnes nešlo ani tak o předvedení nějakého kvalitního výkonu, my jsme chtěli hlavně vyhrát a vstřelit nějaké branky. Všichni víme, že s tím máme už řadu měsíců problém. Ale musím uznat, že jsme i dobře hráli a ten zápas snesl poměrně vysoké měřítko. Po dlouhé době jsem viděl v naší hře radost, a proto si myslím, že jsme se vydali opět tou správnou cestou.“

Jak jste viděli hru Vašeho dnešního soupeře?

Vilém Řehák: „Již od červnového Zelencupu víme, že Milovice jsou velmi kvalitní soupeř. Jejich výběr funguje již několik let, hráči se znají, na jejich straně byla vidět lepší souhra a schopnost podržet balón. To nám v klíčových chvílích chybělo. Objektivně Milovice podaly lepší výkon než my a vyhrály zaslouženě.“

Petr Brejla: „Musím říci, že mě soupeř hodně překvapil. Ač jsme se o tom nebavili, tak v hlavách jsme určitě měli to, že výběr PKFL ještě nedosahuje tak mimořádné kvality, ale nakonec tomu tak nebylo. Soupeř nás dobře napadal a s tím jsme měli velké problémy. Rozhodně to byl od PKFL nejlepší zápas, který odehráli.“

Odehráli jste letošní poslední přípravné utkání na celostátní ligu, která bude spuštěna v září 2015. Pokuste se bilancovat a popište cestu od vzniku Vašich výběrů až k tomuto zápasu. Kam jste se dokázali posunout?

Vilém Řehák: „Oproti Zelencupu se nám na podzim podařilo doplnit do týmu některé zkušenější hráče, což určitě přineslo zvýšení kvality týmu. Když se podívám na čtyři přípravné zápasy (dva s PRAMAKO a poté dva přípravné na celostátní ligu s Hanspaulkou a Milovicemi), tak herně je vidět značný pokrok. Přesto jsme stále teprve v půlce cesty a čeká nás v zimě a na jaře spousta práce. Kádr je potřeba ještě dále doplnit a stabilizovat a hráči se musí více sehrát, abychom vůči ostatním výběrům byli více konkurenceschopní.“

Petr Brejla: „Výběr MLMF existuje už opravdu dlouho a dělat tady nějakou revizi by bylo zdlouhavé. Můžu říci, že fungujeme stále na stejném principu, který se až tak dramaticky nemění. Vše stavíme především na dobré partě, to je základ. Máme svou vlastní strukturu, kde si každý plní co má. Vše vlastně funguje tak nějak automaticky. Když pozveme nějakého nového hráče, tak vždy dbáme na to, aby byl do party. Ale samozřejmě fotbalovost musí každý splňovat také. Najeli jsme na databázi 20 hráčů MLMF. Když se někdo prokouše do elitní dvacítky navíc, ten poslední spadne. Proto máme celkem široký výběr. Pokud bych měl přeci jen vyzdvihnout jeden posun, tak je to bezesporu komunikace mezi mnou a hráči. To byl ze začátku problém, ale dnes neexistuje hráč, který by nebral telefon, nebo nezavolal zpět. Celkově bych tedy zhodnotil uplynulé roky jako dobře odpracované. Jestli měly výběr MLMF připravit na celostátní ligu, tak jsem přesvědčen, že byly využity bezezbytku. Byli jsme nahoře i dole. Zažili jsme spolu dobré i zlé a teď si jen všichni přejeme, abychom to vše přetavili v úspěch v celostátní lize. Jak se říká: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“