Asociace malého fotbalu české republiky

Výběr Jihlavy si poradil s výběrem Prahy (PSMF) překvapivě snadno, zvítězil 6:1

10. 04. | 15

Ve středu 8. dubna se od 19:00 na hřišti Na Stoupách v Jihlavě utkal domácí výběr se svým pražským konkurentem. Zatímco Jihlavští nechali původně avizovanou sestavu úplně beze změn, hosté několik změn udělali. Zde jsou sestavy obou týmů, v jakých nastoupily do utkání:

Sestava výběru Jihlavy:

Šána (31. Šebesta) - Kavka, Fejt, Brnický, Göth - Demeter, Klusák, Příhoda, Heide, Kovář, Záškoda

Sestava výběru Prahy:

Víšek - Klír, Bellada, Procházka, Hanzlík - Vobořil, Kraus, Slavík, Dufek

Mrholení, chlad, přesto si na tento jedinečný duel našla cestu početná skupina zvědavců. A jistě nelitovali. Od začátku se odehrávala zajímavá a hlavně vyrovnaná bitva. Po počátečním oťukávání byli o trochu více aktivní hosté. Jenže ve 12. minutě se odrazil míč k Jakubu Göthovi a ten nechytatelnou ranou poslal do vedení domácí výběr - 1:0. Najednou to zase byla Jihlava, kdo udával tempo utkání. Po několika slibných možnostech na obou stranách přišla 21. minuta, Příhoda prodloužil hlavou na Demetera, který napodobil Jakuba Götha a stejnou dělovkou navýšil skóre na straně Jihlavy už na 2:0. V tento moment Jihlava ovládala hru, Klusák například orazítkoval břevno a objevily se i další šance na navýšení skóre. Domácí tak v klidu dovedli první poločas do zdárného konce.

Po přestávce výběr Prahy zvýšil obrátky a zle zatápěl domácím. Branka visela ve vzduchu. Jihlavští měli sice dvě pěkné možnosti k přečíslení, ale ani jednou se jim nepodařilo proměnit šanci v gól. A Praha byla za svou aktivitu odměněna, když nadvakrát překonal ve 39. minutě střídajícího Šebestu Dufek a vrátil tak svůj tým do zápasu - 2:1. Hosté šli za vyrovnáním. V této fázi utkání byli lepším týmem a jen dobré zákroky Šebesty, který navázal na výborný výkon Šány z prvního poločasu, nedopustily srovnání stavu. V 52. minutě se Jihlavě podařila skvostná kombinace po ose Göth - Klusák - Demeter, kdy poslední jmenovaný zakončoval do prázdné brány - 3:1. Hosté se sesypali a hned za minutu bylo prakticky rozhodnuto o vítězi, protože Příhoda zužitkoval další pěknou akci Klusáka a Demetera - 4:1. V 56. minutě navýšil po přihrávce Götha Brnický už na 5:1 a o dvě minuty později uzavřel skóre po rohu Kováře na konečných 6:1 nejlepší hráč v dresu domácích Jakub Göth.

Výsledek je pro hosty krutý. Nezvládnutá poslední desetiminutovka z jejich strany dala utkání nečekaně jednoznačné skóre. Ačkoliv šlo o prestižní zápas, utkání se odehrálo ve velmi slušném duchu.

výběr MK Jihlava - výběr MK Praha 6:1 (2:0)

Branky: Göth 2, Demeter 2, Příhoda, Brnický - Dufek