Asociace malého fotbalu české republiky

Vítězem Poháru vítězů pohárů je příbramský celek AC Everlast, který ve finále porazil pražský celek Borcibalona 3:1

27. 07. | 12

Nechybělo mnoho a Pražký svaz malého fotbalu si mohl připsat historický úspěch. Po triumfu klubu Akta-Rez Praha, který se stal Mistrem ČR v malé kopané pro rok 2012, nebylo daleko k tomu, aby na místě nejvyšším stál další pražský celek, v tomto případě Borcibalona.

Nechybělo mnoho a Pražký svaz malého fotbalu si mohl připsat historický úspěch. Po triumfu klubu Akta-Rez Praha, který se stal Mistrem ČR v malé kopané pro rok 2012, nebylo daleko k tomu, aby na místě nejvyšším stál další pražský celek, v tomto případě Borcibalona. Sympatický celek v dresech Barcelony zvítězil jak ve čtvrtfinále, tak i v semifinále shodně 1:0. Ve čtvrtfinále porazil brankou z pokutového kopu dvě minuty před koncem domácí celek Ležák Česká Skalice, aby v semifinále stejným výsledkem pokořil i příbramský prvoligový klub VFK a je to!. Ve finále narazil na druhý prvoligový klub z Příbrami - AC Everlast, který skončil v uplynulé sezóně příbramské Superligy na třetím místě. Everlast si cestu do finále zajistil  výhrou nad loňským vítězem Poháru vítězů pohárů (PVP) - Mova Kadaň v poměru 4:1, aby poté v semifinále porazil prozměnu vítezě PVP z roku 2007, Deko Praha. Pro Deko to byla jistá míra nostalgie, protože právě tento pražský celek vyhrál Pohár vítězů pohárů před pěti lety zde v Havlovicích.

Ale teď již k finálovému utkaní. Po vyrovnaném úvodu utkání se hra divácky zatraktivnila po vstřelené brance příbramského celku. Oba týmy hrály otevřenou hru, což vedlo k řadě šancí. Jednu z nich proměnili opět příbramští hráči a dostali se tak do dvoubrankového vedení. Pražský celek dokázal ve druhém poločase snížit na rozdíl jediné branky. Jenže netrvalo dlouho a chybu soupeře v obraně využili opět příbramští a tři minuty před koncem si tak pojistili premiérové vítězství na republikovém Poháru vítězů pohárů. Pro Everlast to byl historicky první úspěch na republikové scéně. Pro celou Příbram potom druhé vítězství na Poháru vítězů pohárů. To první získal pro Příbram prvoligový celek Union Brdy v roce 2006.

Na třetím místě skončil další příbramský celek - VFK a je to!, povzbuzovaný dívčím obecenstvem z Příbrami. Ten vyhrál boj o třetí místo právě nad již zmíněným pražským klubem Deko. Po vedení 3:0 si cestu za bronzem zbytečně zkomplikoval a po dvou obdržených brankách ve druhé půli, se o výhru obával do poslední minuty. To však uhájil a výsledkem 3:2 si zajistil první medailový úspěch na republikové scéně.

Pro domácí byla škoda, že se dále nedostal domácí tým Ležák Česká Skalice, který měl určitě navíc než na to, aby se poroučel již ve čtvrtfinále. Osudným se jim však stal pokutový kop, který byl nařízen v závěru utkání, a na který již hráči Skalice nedokázali odpovědět. Stejně tak i loňský vítěz Poháru MOVA Kadaň, která se však na rozdíl od Skalice poroučela po tříbrankovém rozdílu a výsledku 1:4 s, jak se později ukázalo, vítězem celého turnaje.

O tom, kde se bude konat Pohár vítězů pohárů v roce 2013 rozhodne valná hromada Asociace malého fotbalu České republiky na svém zasedání 20. ledna 2013 v Nymburku.