Asociace malého fotbalu české republiky

Ve většině oblastních svazů malého fotbalu v ČR finišuje podzimní část

13. 11. | 13

Po Mistrovství Evropy v malém fotbale a kvalifikaci na Final 4 Mistrovství České republiky v malém fotbale se opět blíže zaměříme na domácí oblastní soutěže. Vracíme se na začátek naší cesty a navštívíme postupně Blansko, Brno, Dvůr Králové, Havlovice, Hrádek nad Nisou, Chomutov, Jihlavu a Kadaň. Někde je podzimní část sezóny již u konce, takže se podíváme na konečné tabulky, poslední zápasy a další statistiky.

BLANSKO

Nejvyšší soutěž 1. ITALCARS liga skončila už na konci října, a protože se v Blansku hraje systémem jaro – podzim, známe jméno novopečeného mistra. Stalo se jím mužstvo Sokol BK SADROS Boskovice, které se koncem listopadu pokusí v brněnské kvalifikační skupině o postup do Final 4 Mistrovství ČR v malém fotbale. Na druhém místě skončil TJ OREL Boskovice a bronzové medaile získali hráči FC KVASARU Černá Hora. Do druhé ligy sestupují FC Světlá a FK NEDALA Lažánky.

BRNO

SIMOST Superliga, tedy nejvyšší soutěž Brněnského svazu malé kopané, má za sebou podzimní část sezóny. Na čele se usadila dvojice Tripoli Brno, RKM Brno, oba se shodným počtem 30 – ti bodů za 10 výher a jedinou prohru, třetí je Karlsberg C. F. Na sestupových příčkách přezimují Protection.cz a nováček ligy FC Habrůvka.

RKM Brno a Šenk okna Raiders ještě čeká druhá fáze kvalifikace o postup do Final 4 Mistrovství ČR v malém fotbale. Zatímco RKM má aktuálně dobrou formu a je jedním z největších favoritů na titul mistra ČR, který ostatně obhajuje, „Jezdci“ zakončili podzim na sedmém místě s bilancí pět výher a šest proher.

DVŮR KRÁLOVÉ

Sedmý ročník KLMF je u konce a mistrem ligy se stal tým ManŽdírnice United. Ve finále deklasoval Starce na chmelu 9:1, kteří tak neproměnili ani svojí třetí účast ve finále v řadě. Konečné pořadí KLMF 2013: 1. ManŽdírnice United, 2. Starci na chmelu, 3. FK Vlčice, 4. FK Tesla, 5. HC Milan, 6. FC 4 Promile, 7. FC Balon v Labi, 8. FN Sobíci, 9. Melody Boys, 10. Lokomotiva UČKO.

HAVLOVICE

Také v Havlovicích je dohráno a mistrem ligy pro rok 2013 se stal Ležák Česká Skalice. Pouhé dva body za ním zaostala SK Viktoria Žernov „A“. Na třetí příčce se umístil FC Barchovan Libňatov. Následují Pošta Úpice, Piškotky Doubravice, Lavina Č. Kostelec a na sestupové příčce zůstal TSD Trutnov.

V Havlovicích byl také uspořádán turnaj v malé kopané základních škol z regionu Jestřebí hory, o kterém si můžete přečíst zde: http://www.malyfotbal.cz/news/v-havlovicich-byl-usporadan-turnaj-v-male-kopane-zakladnich-skol-z-regionu-jestrebi-hory/

HRÁDEK NAD NISOU

Hrádecká liga malé kopané má na programu zimní přestávku. Ve vedení je zatím O. Z., druhý S. K. K. Hrádek ztrácí tři body, na třetí pozici přezimuje RM Team, následují F. A. C. Velda a Hrádecký výběr, který je zatím bez bodu. Ligový pohár je však v plném proudu a zapojilo se do něj všech pět mužstev. Aktuálně jsou odehrána dvě kola. V tom prvním prohrál Hrádecký výběr s F. A. C. Veldou 2:4 a S. K. K. Hrádek remizoval s O. Z. 2:2. Druhé kolo přineslo tyto výsledky: Hrádecký výběr – S. K. K. Hrádek 3:2, F. A. C. Velda – RM Team 3:3. Poslední zápasy ligového poháru jsou na programu 23. 11. 2013.

CHOMUTOV

V Chomutově skončila podzimní část první ligy a tabulka vypadá následovně: 1. MTL Chomutov, 2. FC Betis Kadaň „A“, 3. L. A. Interiér Chrontoš, 4. Altryss Most, 5. Strada Ajax Chomutov, 6. Briso-CZ, 7. H. V. Domovina, 8. S. L. Z. A. Žízeň, 9. Benfika, 10. Technoline, 11. Unique drink team, 12. FC-R Bisti.

Přinášíme i pohled do tabulky střelců: 1. Škůrek (FC Betis Kadaň „A“) 21 branek, 2. Král (MTL) 17 branek, 3. Nový ml. (Briso-CZ) 14 branek, 4. Haba (L. A. Interiér Chrontoš) 13 branek, 5. Vrba (Altryss Most) 10 branek, 6. Mikeš (Technoline) 10 branek.

A také tabulku pořadí brankářů: 1. Carboch st. (Altryss Most), 2. Janda (FC Betis Kadaň „A“), 3. Klinkáček (H. V. Domovina), 4. Nastoupil (Strada Ajax Chomutov), 5. Reiter (S. L. Z. A. Žízeň).

JIHLAVA

V Jihlavě slaví FK Klasici, kteří dvě kola před koncem definitivně obhájili 25. titul, naopak FC Atis se s první ligou loučí.

Ježci v zápase proti Bumerangu živili šance na skvělé umístění v tabulce. Bumerang ovšem letos prokazuje velkou kvalitu. Po úvodním ospalejším tempu se jako první za Bumerang prosadil David Kavka, kterého hned v následující minutě napodobil jeho bratr Dan, který uzavřel skóre první půle. V té druhé, se diváci konečně dočkali více vstřelených branek. Nejprve jsme se dočkali snížení Ježků, na které hned vzápětí odpověděl Bumerang hned dvěma brankami a vypracoval si dostatečný náskok k uhájení výhry. Zbytek zápasu se odehrával ve snaze Ježků zápas zdramatizovat, ale na každou jejich branku Bumerang hned našel odpověď. Nakonec Bumerang vyhrál 6:3 a druhé místo má na dosah. Naopak Ježci se mírně propadli.

Some Vysočina Prachárna "A" se nenachází zrovna v dobrém rozpoložení, což se dá říct i o Pohárové středě, a tak se dalo čekat vyrovnané utkání. Mnohem lépe do zápasu vstoupila Pohárovka, která se v 17. minutě dostala do vedení 3:0. Demeter sice snížil na 3:1, ale vzápětí to bylo opět o 3 branky zásluhou trefy Procházky. Prachárna ale do první půle dokázala také skórovat, když snížil Niederle. Do druhé půle vstoupila lépe Prachárna. Svůj tlak přetavila ve vedení 5:4, když Niederle zkompletoval hattrick. Nakonec ale zápas skončil spravedlivou remízou 5:5, když se ve 45. minutě trefil opět Procházka. Prachárnu tak stále čeká boj o záchranu.

Zápas o velmi důležité záchranářské body byl k vidění mezi Plastomou CZ-Jihlavan a Globalem. Zápas byl hned od začátku velmi opatrný a příliš branek se neočekávalo. Lépe na tom byla Plastoma, když v 15. minutě zvyšoval už na 2:0 Dršata. Do první půle ale Global ještě zabojoval, když v závěru snížil Kourek, který tak uzavřel brankový účet v první půli. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako první. Lépe začala opět Plastoma, která si vypracovala solidní náskok 3:1. Global sice snížil ve 40. minutě na 2:3, ale Plastoma v následující minutě zvýšila na 4:2, a když poté ubránila oslabení po ČK, brala velmi důležitou výhru.

Starlet „A“ v zápase proti FC Atisu očekávaně pelášil za výhrou, aby potvrdil záchranu v soutěži a měl poté i šanci na dobré umístění. To se mu dařilo hned od začátku, kdy si pomalu začal budovat náskok. Atis se v první půli také snažil a nedovolil Starletu tolik odskočit, nakonec Starlet vyhrál první půli v pohodě 6:3. Ve druhé půli už to byl ale Starlet, který diktoval tempo zápasu a přidával jednu branku za druhou. Nakonec Starlet vyhrál v pohodě 12:4 a posunul se na 3. příčku vyrovnané tabulky. V zápase řádili hlavně Dvořák (4) a Průcha (3) ze Starletu.

Armagedon v zápase proti R. U. M. potřeboval nutně body, aby se posunul výše tabulkou a zajistil si účast v 1. lize i v příští sezoně. R. U. M. ale do zápasu vlétnul jako uragán a Armagedon začal rychle přehrávat. Nakonec první půli vyhrál v pohodě 7:3 a směřoval za jasnou výhrou a definitivní záchranou a šancí bojovat o bednu. Ve druhé půle se obraz hry nezměnil, R. U. M. byl jasně lepší a střílel další branky. Nakonec Armagedonu uštědřil výprask, když vyhrál 12:5. Za R. U. M. řádilo hlavně trio Szabo (4), Šebesta (3), Zamazal (3). Armagedon bude mít v závěru plné ruce a nohy práce se záchranou.

FK Klasici „A“ v zápase proti www.Odbilla.cz „A“ měli jasný cíl, zajistit si v klidu titul. To se jim dařilo hned od začátku, když už v 10. minutě vedli 3:0, když zkompletoval Göth velmi rychlý hattrick. Tým Odbilly bojoval, snížil na 3:1, ale na Klasiky to nestačilo. Klasici se poté opět urvali a vedli 4:1. Poslední slovo si v první půli vzal Kabátek, který snížil na 4:2. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. Klasici byli lepší a v pohodě kontrolovali vývoj utkání, když Odbille už nepovolili žádnou korekci, naopak sami dvakrát udeřili a vyhráli v pohodě 6:2. Touto výhrou si tak zajistil třetí titul v řadě, celkově již 25. a je nutno říct, že zcela zaslouženě, protože v této sezoně neměli konkurenci.