Asociace malého fotbalu české republiky

Vánoční turnaj 2012 v Jihlavě ovládli domácí Klasici

27. 12. | 12

Ve středu 26.12. se v Jihlavě konal tradiční "Vánoční turnaj", kde se každoročně objevují velmi atraktivní týmy. Letos tomu nebylo jinak, zlato obhajoval výběr BSMK (Brněnského svazu malé kopané), který zde zvítězil v posledních dvou letech.

Čistě "jihlavská" skupina "A" byla tentokrát bohatá na branky, kterých diváci viděli přesně padesát! Z prvního místa postoupili FK Klasici, kteří ztratili pouze 2 body po remíze 1:1 s Litrpůlem (ale výhru 2:1 nad SV AYL vydřeli až 1 vteřinu před sirénou!). O další postupová místa svedly vyrovnaný boj týmy Litrpůlu, R.U.M. a SV AYL. O jejich pořadí nakonec rozhodl jediný bod, respektive vzájemný zápas. Výsledkově zaostala pouze Eurovia, která sice předváděla pěkný fotbal, ale střelecky vyhořela, když v 5 zápasech vstřelila pouhé 3 branky, a tak se musela s turnajem rozloučit jako první!

Našlapaná "reprezentační" skupina "B" začala jedinou bezbrankovou remízou mezi Kozel Teamem Žďár a Ježky. Poté v derby "výběrů" poměrně jasně porazilo Brno Milovice 4:1 a naznačilo, že i letos má zálusk na zlato. Předpoklady expertů trochu pocuchal ve 3. kole omlazený Kozel Team, když překvapivě zdolal Výběr BSMK 4:3 (byla to teprve druhá porážka Brna během jejich pětiletého vystoupení v Jihlavě!!) a řekl si tak výrazně o postup. Ježky do dalších bojů mohla dostat jen výhra nad Brnem, která se dlouho jevila jako reálná, ale v závěru Brno již druhý výpadek nedovolilo a výhrou 5:2 poslalo Ježky domů a sebe do čtvrtfinále z 1. místa. Druhé místo obsadily Milovice, třetí skončil Starlet, který v posledním kole zdolal Kozly 2:0 a poslal je ve čtvrtfinále na jejich neoblíbeného soupeře - FK Klasiky.

V něm ale Kozel Team začal bez respektu, ve 4. minutě nastřelil tyč a krátce poté šel i do vedení 1:0 brankou Houby. Klasici srovnali Göthem na 1:1 tři minuty před koncem, ale druhý gól se jim již vstřelit nepodařilo a tak došlo na penalty. Klasici v první sérii neproměnili, Kozel ano a po dvou dalších 100% penáltách měl Kozel Team postup na dosah. Jenže Filip Navrátil nedokázal ani nadvakrát (první penalta se opakovala pro předčasné vyběhnutí) překonat zaskakujícího penaltového specialistu Götha! Ve 4. sérii za Klasiky podruhé proměnil Vácha, a když v dresu Kozla nepřekonal Götha ani Novotný, postoupili Klasici do semifinále 3:2 po penáltách!

Litrpůl ve druhém čtvrtfinále proti Starletu nenavázal ani trochu na solidní výsledky ze skupiny. Starlet byl jasně lepším celkem a bez potíží zvítězil přesvědčivě 4:0, když v jeho dresu zářil Adam Průcha, autor 3 branek, čtvrtou přidal Roman Dvořák!

Medailové ambice Reprezentace MLMF při jejich premiérové účasti na turnaji zničil jihlavský R.U.M. Ten přežil tlak milovických, kteří 4x během 15 minut trefili tyč a po ojedinělém výpadu vsítil jeho zlatý gól sváteční střelec Martin Fila - 0:1! R.U.M. byl v semifinále, Reprezentace MLMF však zanechala v Jihlavě velmi příznivý dojem.

Druholigový SV AYL vlétl do souboje s favoritem turnaje - Výběrem BSMK - bez bázně a hany a šel do vedení po krásné akci Daniela Kavky! Brno potom poměrně rychle přešlo k power - play, ale AYL i nadále podnikal nebezpečné brejky, ze kterých mohl celý zápas definitivně rozhodnout. Za stavu 0:1 měl další 3 "tutovky", ale Kavka, ani Demeter již ve svých dalších sólech nedokázali překonat famózního gólmana Brna Tomáše Hodu! Nedáš - dostaneš tak platilo nakonec i tentokrát - za Brno srovnal 2 minuty před koncem dlouhán Svoboda - 1:1!

Penalty začali dobře Kavka i Svoboda, naopak po nich vyhořeli Kučera s Lerchem. Rozhodla až 3. série ve které nejprve zklamal fanoušky SV AYL Demeter, aby vzápětí Adam Grmela zajistil Brnu postup - 2:1 po penaltách!

První semifinále opět dostalo diváky do varu. R.U.M. chtěl oplatit Klasikům porážku 2:5 ze základní skupiny a podle toho i začal. Špendlíček unikl již ve 2. minutě po levém křídle a předložil milimetrový pas před branku Zamazalovi, který překonal Šeredu v brance Klasiků - 1:0! Klasici odpvěděli v 8. minutě, když střelu Pokorného stočil do branky R.U.M. tečí O. Přibyl - 1:1! Zápas gradoval v posledních čtyřech minutách. Klasici dostali ČK a R.U.M. měl 2 minuty početní převahu. Jenže své šance nedokázal proměnit, když své chvilky slávy prožil v těžkých okamžicích gólman Šereda. Naopak do trháku mohli jít Klasici, když brankář R.U.M. fauloval Götha a kopala se penalta. Vácha ale neproměnil a nervózní zápas se blížil k penaltám. K nim ale nakonec nedošlo. 21 vteřin před koncem se R.U.M. dopustil 6. faulu a trestný kop z 10 m proměnil dělovkou Göth - 1:2!

Druhé semifinále mezi Výběrem BSMK a Starletem již tolik dramatických chvil nepřineslo. Brno byl od začátku lepším týmem a ani na chvilku nenechalo nikoho na pochybách, kdo půjde do finále. Jeho branky zařídili legionáři Logara (2) a Grmela - 3:0!

Starlet nezastihl závěr turnaje v dobrém rozpoložení, o čemž svědčí i jeho poslední vystoupení. V boji o třetí místo nestačil na R.U.M. Ten si došel pro druhý bronz díky dvěma úderům zapůjčeného A. Kováře a M. Špendlíčka - 0:3!

Finalový duel mezi Klasiky a Výběrem BSMK začal pro domácí hráče i diváky velkým šokem. Již po 5 - ti minutách byl totiž na ukazateli stav 0:3, když se 2x trefil Klimeš a 1x Svoboda a vše vypadalo na debakl jihlavského šampióna! Jenže ten prokázal ve zbytku zápasu obrovskou vůli. Brankáře Šeredu vyměnil "obojživelník" Göth a Klasici se vrhli do 15 minutové power play! První jiskřičku naděje přinesl jediný gól Grepla na turnaji, na který navázal Vokoun a když 20 vteřin před poločasem srovnal na 3:3 Vácha, byla hala ve varu!

Klasici vycítili, že výběru Brna přeci jen docházejí fyzické síly (celý turnaj odehráli jen se 7 - mi hráči!) a i ve 2. půli pokračovali v power - play. Šest minut před koncem je poprvé ve finále dostal do vedení neúnavný Přibyl - 4:3!
Brno odpovědělo stejným krokem - skvělého brankáře Hodu nahradil hráč do pole. Jenže Klasiky v kritických chvílích podržel v brance Göth a ostatní neutuchající bojovností. Dvě minuty před koncem vypíchl soupeři míč na půlce Přibyl a řítil se sám na prázdnou branku BSMK, ale byl zastaven faulem - ČK a oslabení. Přesilovku si již Klasici pohlídali k udržení nejtěsnějšího náskoku a po dlouhých 8 - mi letech se opět radovali z titulu - celkově již šestého!

Zdá se, že před nadcházejím finalovým turnajem MČR v Milovicích mají stále výbornou formu a hlavně pohodu v týmu!