Asociace malého fotbalu české republiky

V Plzni se malý fotbal stěhuje do hezčího areálu, má i nový web

28. 03. | 19

Plzeň – Patří k nejmladším členům Asociace malého fotbalu České republiky a jde také o nováčka Superligy. Plzeňský malý fotbal přistoupil do celostátní organizace teprve v srpnu 2017. Pohledem do fungování sdružení v západočeské metropoli končí seriál představování oblastních svazů před jarním startem Superligy malého fotbalu, která se rozjede už v neděli.

Před rokem a půl vstoupilo do premiérové edice plzeňské soutěže šest týmů, do jara jich půjde už o dva víc. „Potenciál je v Plzni obrovský s kýmkoli jsme se při zakládání svazu bavili, říkal, že malý fotbal tady strašně chyběl a chytne se. Věřím, že opatření, která jsme udělali v zimě, ať už nové hřiště, nový web nebo účast v Superlize, nám hodně pomůžou. Myslím, že to je správný impulz k pořádnému nastartování,“ řekl odhodlaně jeden ze čtyř zakládajících funkcionářů Jan Pinkava.

Po roce a půl fungování registruje svaz dvě stovky hráčů. „Členská základna se rozrůstá hezky, ovšem nárůst počtu týmů je pomalejší, než jsme očekávali. Všechny celky, které u nás hrají, totiž mají strašně moc členů. Je možná škoda, že nezaloží další kluby, ale to je věc jednotlivých týmů. Do toho jim nemůžu mluvit,“ podotkl Pinkava.

Vedení svazu ovšem nelení a vylepšuje podmínky i zázemí pro soutěž. Z nevzhledného areálu Senco Doubravka se malý fotbal čerstvě přesunul do zbrusu nového sídla SK Petřín. „Je to nově zbudovaný areál blíž centru a myslím, že změna prospěje. Slibuji si od ní, že přilákáme nové týmy, stejně jako od nového webu, který jsme zároveň spustili. Už je důstojný na rozdíl od toho předchozího,“ popsal funkcionář.

V Plzni mají nový ročník každý půlrok, takže na jaře začne již čtvrtý. Přihlášky lze podávat až do 20. dubna, soutěžní den je středa. V předchozích sezonách dvakrát kraloval Pilsen Team, naposledy se však radovaly Šlehačky.

Ještě před startem plzeňské soutěže však vstoupí oblastní výběr pod vedením Stanislava Kocoura do jarního pokračování Superligy malého fotbalu. V ní mu po podzimu patří šestá příčka s devíti body. „Jsme nadšení, nepočítali jsme, že uhrajeme tolik bodů. Těším se na jaro. Doufám, že jsme nevyčerpali všechny možnosti a ještě nějaké body přibudou,“ doplnil Pinkava.

 

Plzeňský malý fotbal

Vznik svazu: 2017

Počet týmů v první sezoně: 6

Aktuální počet registrovaných členů: 200

Aktuální počet soutěží: jedna mužská

Největší počet mistrovských titulů: 2 – Pilsen Team

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70