Asociace malého fotbalu české republiky

V Eurocupu došli nejdál Gamblers, osmifinále nezvládli v hlavách

20. 09. | 19

Lignano Sabbiadoro – Dramatická bitva, v níž dotáhli dvougólové manko, ale pak viděli tři červené karty. Tak se hráči Gamblers Most rozloučili s premiérovým ročníkem Eurocupu v malém fotbale. Ve druhé nejprestižnější evropské pohárové soutěži dokráčeli do osmifinále, nejdál z pěti českých mužstev.

Celek Gamblers vyhrál v základní skupině všechny čtyři duely, jenže pak vypadl s týmem Sokolovi z Bosny a Hercegoviny, jemuž podlehl 2:5. „Převažují pozitivní dojmy, získali jsme zkušenosti, takový zahraniční turnaj nám dal hodně. Příští rok chceme udělat lepší výsledek než letos, jsme zklamaní, že jsme se dostali jen mezi šestnáct nejlepších. Stoprocentně jsme počítali s vyššími příčkami, chtěli jsme postoupit aspoň do neděle mezi poslední čtyři,“ mrzelo mosteckého hráče Ladislava Kešnera.

Gamblers prohrávali po pěti minutách 0:2, ovšem David Macko dvěma zásahy srovnal. Pak bosenský celek přidal tři branky a v nervózním závěru už pouze snížil Zdeněk Macháček. Červenou kartu viděli Kešner, Ondřej Bíro a nakonec i Macko. „Zápas byl vyhecovaný, nechal jsem se zbytečně vyloučit, hned po mně šel ven i Bíras a po zápase Máca. Utkání jsme nezvládli hlavně hlavou. Dostali jsme rychlé dva góly, to nás nepoložilo, zvládli jsme dotáhnout na 2:2, ale pak jsme obdrželi branky na 2:3, 2:4 a byl konec,“ mrzelo Kešnera.

Zápasy s balkánskými soupeři přinesly velmi hutnou atmosféru. „Turnaj byl celkově vyhecovaný, co předváděli Rumuni ve skupině, bylo šílené. A hráči z Bosny? Taky hrozné. Byla to ostuda fotbalu. I ostatní týmy, které zápas sledovaly, je vypískaly,“ nechápal Kešner.

Na tažení Mostu mezi nejlepších šestnáct týmů ze čtyřiceti se v italském Lignano Sabbiadoro nejvýrazněji podílel David Macko, autor šesti gólů a pěti nahrávek.

Další čeští zástupci ze skupin do play-off nepostoupili. Všichni skončili na čtvrtých příčkách. Katalánci Most a Viktoria Suchý vybojovaly shodně výhru a remízu, Ostravský Zábřeh a Šlehačky Plzeň pouze jedno vítězství. „Nikdo z kluků dosud nebyl na tak obrovské akci. Nevěděli jsme co čekat, takže i tři body jsou pro nás úspěch. Herně jsme nepropadli, jeden výsledek sice ustřelil hodně, ale kdyby někdo koukal na hru, neřekne, že jsme v nějakém zápase byli vyloženě horší tým. Byla to neskutečně super zkušenost, parádní akce, na úrovni byli týmy i rozhodčí,“ popsal Petr Pelán, vedoucí plzeňských Šlehaček.

Západočeši zdolali domácí Dixie Pub Latisana 2:0. „Některé týmy měly daleko víc zkušeností než my, což se potom projevilo v krizových situacích, když byla hra tvrdší a rychlejší, soupeři to proti nám dokázali líp využít. Nasbírali jsme zkušenosti, které případně můžeme využít do dalších ročníků, abychom do nich mohli jít s vyššími cíli. Teď musíme vyhrát regionální soutěž a zase se na Eurocup dostat přes republikový turnaj,“ vyhlížel Pelán, který kvůli zranění nemohl nastoupit do branky. „Moc jsem chtěl hrát, ale tři týdny zpátky jsem si zvrtnul kotník a měl berle. Nebyl bych stoprocentní, takže jsem to přenechal klukům, kteří mohli hrát naplno,“ přiblížil.

Ostravský Zábřeh zažil před čtyřmi lety premiérový ročník Ligy mistrů a mohl porovnávat. „Eurocup jsme si užili parádně, stoprocentně dobrá akce. Taky ji někteří pojali i jako dovolenou, takže v Itálii strávili čtrnáct dní, i když jsme se hlavně soustředili na fotbal, nejeli jsme se tam koupat do moře. Úroveň byla srovnatelná s Ligou mistrů, co se týká všeho, týmy určitě neměly menší schopnosti než na Lize mistrů, kvalita byla ještě lepší, než co jsme zažili před čtyřmi lety. Objevily se tam týmy, které startovaly v prvním ročníku Ligy mistrů, třeba rumunský finalista Juventus Sibiu, který prohrál první ročník ve finále až na penalty. Nebyli tam lehcí soupeři, neviděli jsme výsledky 27:0, jaké v Lize mistrů sbírali dosazení Italové,“ porovnával zkušený ostravský hráč René Bulař

Zábřeh si připsal ve skupině E kontumační výhru nad tureckým celkem Quick Sigorta, jehož hráči neprošli letištní kontrolou. Přesto si zahráli turnaj útěchy Development Cup, určený třetím týmům ve skupinách Eurocupu. „Po čtvrtém odehraném zápase nám volal Kuba Štefek (moderátor akce a vedoucí české reprezentace – pozn. red.), že třetí Bosňany z naší skupiny vyloučili, protože měli problémy s jinými hráči. Takže jsme místo nich pokračovali v Development Cupu. Jeden mač jsme vyhráli a semifinále jsme už nedali,“ přiblížil Bulař.

Ve čtvrtfinále zdolali Ostravané srbský Polimark 4:2, pak podlehli stejným výsledkem maďarskému Fekcentru, který turnaj útěchy ovládl, když na penalty zdolal srbský Dok Sabac 3:2 po předchozí remíze 1:1. „Development Cup možná bude následně třetí evropský turnaj, na který bude možnost se kvalifikovat. V každém případě jsme odehráli zápasy navíc s evropskými mančafty, které nám dají stonásobně víc než v lize v Ostravě, to jsem přesvědčený,“ dodal Bulař.

První ročník Eurucupu se stal kořistí Danco Pro Bukurešť, které v rumunském derby zdolalo Golden Boys. Přestože Danco Pro prohrávalo o dvě branky, srovnalo na 3:3 a když po šestadvaceti proměněných penaltách zaváhal hráč Golden Boys, vyhrálo Danco Pro rozstřel 14:13. Bronz vybojoval celek Tom Cat Tuzla z Bosny a Hercegoviny, který porazil izraelský On Gal 3:1.

Fotogaleri a videa zde:

EUROCUP 2019

Skupina B:

Katalánci Most – Ben Dor (Izrael) 1:1, penalty 2:3

Katalánci Most – Ost Albania 6:2

Katalánci Most – Odin Fiai (Maďarsko) 4:6

Danco Pro (Rumunsko) – Katalánci Most 3:0

 

Skupina E:

Quick Sigorta (Turecko) – Ostravský Zábřeh 0:5

Ostravský Zábřeh – Julius Meinl (Bosna a Hercegovina) 2:5

Ostravský Zábřeh – Golden Boys (Rumunsko) 1:6

Agromat (Ukrajina) – Ostravský Zábřeh 3:1

 

Skupina F

Polimark (Srbsko) – Viktoria Suchý 4:1

Los Pollos Hermanos (Slovensko) – Viktoria Suchý 1:5

Marmus (Izrael) – Viktoria Suchý 2:2, penalty 4:3

Borussia (Rumunsko) – Viktoria Suchý 9:1

 

Skupina G

Gamblers Most – Racing De Castrelos (Španělsko) 3:2

Gamblers Most – Baka El Gharbia (Izrael) 7:2

Gamblers Most – Fekcentrum (Maďarsko) 6:1

Gamblers Most – Luxury Team (Rumunsko) 4:3

 

Skupina H

Sokolovi (Bosna a Hercegovina) – Šlehačky Plzeň 3:1

Karmacsi Auto (Maďarsko) – Šlehačky Plzeň 7:3

Restaurante La Moneda (Španělsko) – Šlehačky Plzeň 3:1

Šlehačky Plzeň – Dixie Pub Latisana (Itálie) 2:0

 

Osmifinále

Gamblers Most – Sokolovi (Bosna a Hercegovina) 3:5

 

Semifinále

Tom Cat Tuzla (Bosna a Hercegovina) – Danco Pro Bukurešť (Rumunsko) 2:2, penalty 1:2

On Gal (Izrael) – Golden Boys (Rumunsko) 2:3

 

O 3. místo

Tom Cat Tuzla – On Gal 3:1

 

Finále

Danco Pro Bukurešť – Golden Boys 3:3, penalty 14:13

 

Development Cup

Čtvrtfinále: Ostravský Zábřeh – Polimark (Srbsko) 4:2

Semifinále: Ostravský Zábřeh – Fekcentrum (Maďarsko) 2:4

Finále: Dok Sabac (Srbsko) – Fekcentrum (Maďarsko) 1:1, penalty 2:3

 

Činnost Asociace malého fotbalu byla podpořena finančními prostředky z rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10