Asociace malého fotbalu české republiky

Učarovalo mi nasazení hráčů, těší mistrovského trenéra Pecku

21. 06. | 16

Praha - Někdo si myslí, že měl snadnou úlohu, protože Praha disponuje největší členskou základnu. Jiní zase vidí, že i přes množství omluvenek pokaždé sestavil mužstvo, které až na jedinou výjimku vyhrávalo. David Pecka v roli trenéra mixoval výběr ze 42 hráčů a jeho koktejl slavil úspěch.

Praha - Někdo si myslí, že měl snadnou úlohu, protože Praha disponuje největší členskou základnu. Jiní zase vidí, že i přes množství omluvenek pokaždé sestavil mužstvo, které až na jedinou výjimku vyhrávalo. David Pecka v roli trenéra mixoval výběr ze 42 hráčů a jeho koktejl slavil úspěch. Praha dokráčela k titulu v historické premiéře celostátní DRFG Superligy malého fotbalu. „Povedlo se nám přetavit v náš prospěch zápasy, ve kterých jsme nebyli lepší,“ povídá kouč.

Jak jste oslavili mistrovský titul?

"Oslava začala hned po utkání, kde jinde než U Pecků. Někdo slavil méně, přece jen se druhý dne muselo vstávat do práce. Někdo víc a někdo tak řádně, že si ustlal na trávě před hospodou a místo polštáře použil pohár. (smích) Teď hledáme termín pro oficiální oslavu, protože titul vyhrálo dvaačtyřicet hráčů a jelikož poslední utkání jich mohlo hrát pouze patnáct, chceme udělat společnou oslavu."

V závěrečném kole jste doma zdolali Příbram 4:1. Bylo poslední utkání nervově nejvypjatější, když chyběl poslední krok?

"Stoprocentně, ale ne co se týká samotného průběhu zápasu. To pro mne bylo nejvypjatější domácí utkání proti Mostu. Ovšem když jsem se dozvěděl po předání zlaté medaile, že tam zrovna tak mohla viset stříbrná, začal jsem se rozhlížet, jestli je ještě přítomen zdravotník. "

Máte pravdu, Disciplinární komise Superligy malého fotbalu řeší možnou kontumaci výsledku posledního utkání, protože za Prahu nastoupil vykartovaný hráč. Kde se stala chyba?

"S odstupem času musím přiznat, že chyba je jen a jen na naší straně. To je věc, kterou si do budoucna musíme pohlídat. Mám na tom velký díl viny, protože jsem často webové stránky Superligy navštěvoval. Navíc jsem žil v domnění, že hráč má stop až za čtyři žluté karty, ale neznalost neomlouvá."

I když dojde k případné kontumaci, Most v posledním utkání s Pardubicemi prohrál 3:5, takže titul zůstane v Praze. Ulevilo se vám?

"Myslím, že jednou to bude úsměvná historka, kterou bude opředen první ročník Superligy. Teď mne stále ještě budí ze snů."

Jak jste celkově viděl sezonu, v níž jste jen jednou prohráli?

"Prošli jsme přirozeným vývojem. Na začátku to bylo víceméně o zkoušení hráčů. Čím víc se blížil konec sezony a fotbalisté měli odehráno víc utkání, vytvořila se kostra týmu. Těší mne fakt, že jsme ani v jednom utkání herně, ani výsledkově nepropadli, i ta jediná prohra v Příbrami byla o gól. Povedlo se nám přetavit v náš prospěch zápasy, ve kterých jsme nebyli lepší, ale udrželi jsme větší koncentraci při penaltách. Svědčí to o morální síle týmu."

V čem jste soupeře převyšovali?

"Určitě naší základnou. Vždy jsme k zápasu nastupovali nejméně s deseti kvalitními hráči do pole, ale předtím nám někdy i dvacet hráčů odmítlo z důvodů zranění, pracovní zaneprázdněnosti nebo z jiných osobních důvodů. Uvědomuji si, že taková základna dalším oblastním svazům vyjma Brna chybí. Z toho jsme samozřejmě profitovali. V zápasech mi učarovalo nasazení hráčů a snaha podřídit svou hru potřebám týmu."

Zaslouží si pochvalu někdo zvlášť za individuální výkony?

"Nerad někoho vyzdvihuji, zvlášť když každý z hráčů přispěl svým dílem k úspěchu. Tentokrát udělám výjimku a zmíním dvojici brankářů Jaroslav Bellada, Petr Víšek."

Jak těžká bude příští rok obhajoba triumfu?

"Na Prahu se vždy chtějí všichni vytáhnout, na druhou stranu jsme zase o něco zkušenější a víme, do čeho jdeme."

Co říkáte projektu celostátní soutěže?

"Jsem unešený a nejen díky tomu, že jsme premiérový ročník vyhráli. Líbí se mi nadšení a zápal u všech zúčastněných. Od lidí, kteří soutěž řídí, přes realizační týmy až po samotné aktéry. Velmi spokojený jsem s medializací projektu, která je vždy důležitá."

Kde vidíte prostor, jak soutěž pro příští rok vylepšit?

"Vždy se dají věci zlepšovat, ale plno projektů závisí na financích. První ročník zažil přímo raketový start, takže si přeji, aby v nastoleném tempu pokračoval."

Našla podle vás soutěž nové reprezentační adepty nejen z Prahy?

"Kvalitních hráčů nastoupilo za výběr Prahy, ale i za jiné týmy, mnoho. Konkurence je stále větší, určitě bude reprezentace zase silnější. Teď stojí nelehký úkol před manažerem reprezentace vybrat to nejlepší po herní, ale i charakterové stránce. "

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700