Asociace malého fotbalu české republiky

Tvrzník: Musíme se opět stmelit jako tým, proto jsme vyhráli Euro

01. 05. | 18

Zvolen – Trenéři už se smířili s tím, že tahle generace pro reprezentaci do 21 let v malém fotbalu kvůli překročení věkového limitu skončila. Jenže změna kritérií světové federace zapříčinila, že se do týmu lvíčat vrátili tři evropští šampioni do 21 let.

Brankář Václav Šlégr, obránce Břetislav Tvrzník a univerzál Adam Kraus se tak rázem přidali do boje o nominaci na mistrovství světa do 21 let, které začátkem října přivítá Praha. „Je pro mě velká motivace vyhrát mistrovství světa,“ prohlásil pražský zadák Tvrzník před mezinárodním turnajem Boxo Cup ve Zvolenu.

Co pro vás znamená, že opět obléknete reprezentační dres?

Užívám si to. Jsem rád, že mi manažer Brejlis (Petr Brejla – pozn. red.) zavolal a řekl mi, že můžu nastoupit na mistrovství světa. Byl bych velice rád, kdyby se to povedlo, ale bude těžké se tam dostat, protože v týmu jsou výborní kluci.

Vyhrál jste mistrovství Evropy, je pro vás velké lákadlo cenný kov ze světového šampionátu?

Je pro mě velká motivace vyhrát mistrovství světa. Když se nám povedlo zvítězit na Euru, byl to velký zážitek, doteď na něj myslím.

Jak vidíte svou šanci na mistrovství světa?

Těžko říct, nevíme, co se může stát. Obnova týmu je docela velká a jsou tady kvalitní hráči jednotlivě, jenže teď se musíme spojit v jeden tým jako na Euru. Tam jsme hráli jako tým a ne jednotlivci, každý makal za druhého, proto jsme vyhráli. Když Tomáš Mařík nebo Pavel Blaha seděli na tribuně, ani jeden nebyl naštvaný. Žili s týmem, což nás stmelilo, nikdo nebyl uražený.

Zkušenosti vás předurčují do role lídra reprezentace do 21 let. Vyhovuje vám to?

Cítím se líp, když mám důvěru od trenérů, ale je složité ji nezklamat. Mám rád, že si diriguji svou pětku, zároveň však unesu, když mi někdo řekne jiný názor. Beru ho a vysvětlíme si to v klidu.

Uvažujete nad tím, že světový šampionát vám pomůže například do kádru reprezentačního áčka?

Chci se dostat do áčkové reprezentace a myslím, že mi jedenadvacítka pomůže. Když budu hrát dobře na mistrovství světa, třeba se mi otevře možnost dostat do áčka, ale bude to těžké. Áčková reprezentace je hodně kvalitní mužstvo a hráči jsou fakt výborní.

Z týmu evropských šampionů do 21 let se do áčka dostali Jan Rosůlek nebo Daniel Kavka, kteří se stali také mistry světa v Tunisku. Vidíte v jejich případě, že máte díky juniorskému výběru větší šanci na posun mezi dospělé reprezentanty?

Jde vidět, že to je správná cesta. Rozhodně jsem jim nezáviděl, přeji to každému, jak Rosimu, tak Kavkičovi. Jsem rád, že se do áčka dostal někdo z našeho Eura, které jsme vyhráli. Všichni jsme tam předvedli dobrý týmový výkon.

Před třemi měsíci se vám narodila dcera Sofie, jakou změnu přinesla do vašeho života?

Sofinka je hodňoučká. (úsměv) Její narození mě v životě hodně zklidnilo. Zabezpečit rodinu se stalo mou životní prioritou a jsou to hezké starosti.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100