Asociace malého fotbalu české republiky

Tři benjamínci tradičně startovali zpěvem, vybrali kapelu Škwor

30. 04. | 18

Zvolen – Jihlava, Příbram a také Ostrava vyslaly nováčky do českého národního týmu v malém fotbale, který se v úterý ve slovenském Zvolenu zúčastní prvního ročníku mezinárodního turnaje Boxo Cup.

Jihlavu zastupuje obránce Jaroslav Kubát (na snímku vlevo), Ostravu univerzál Jaromír Frébort (vpravo) a Příbram útočník Patrik Junek. Po večeři se představili novým spoluhráčům interpretací hitu Síla starejch vín od kapely Škwor. „Nervozitu ani moc necítím, ale byl jsem hodně překvapený, že jsem se dostal tak vysoko a moc rád jsem tady,“ zareagoval na pozvánku do národního týmu dvacetiletý Junek.

Jeho i Kubáta katapultovaly do reprezentace výkony v Superlize malého fotbalu. „Je příjemné, že si mě trenéři všimli, na druhou stranu musím ukázat, že něco umím, snad to dopadne dobře,“ pravil Kubát. „Malý fotbal mám jako doplňkový sport, vůbec jsem nepřemýšlel nad reprezentací,“ zaskočila pozvánka jihlavského zadáka.

Ostrava sice Superligu malého fotbalu nehraje, ale slušné reference přivedly do národního týmu jedenadvacetiletého Fréborta. „Jsem rád, že tu můžu být, nemám co ztratit. Bavím se fotbalem, hraju ho od tří let. Mám rád balon, takže mě malý fotbal baví, víc si míč dám,“ sdělil ofenzivní hráč, který hraje Ostravskou malou kopanou za Vratimov.

Frébort prošel futsalovou reprezentací do devatenácti let, v národním týmu malého fotbalu potkal bývalého spoluhráče z Hlučína, brankáře Dominika Kunického. „Zjistil jsem, že v malém fotbalu nemůžu nic uhrát sám, spíš je o týmu, takže si víc dám balon a hodně běhám. Ve velkém fotbalu hraji levou obranu, ve futsale vepředu,“ popsal se Frébort.

Dvaadvacetiletý Kubát vyčnívá v jihlavské defenzivě a diriguje před sebou i mnohem zkušenější české reprezentanty. „To mi sedí, i když na velkém fotbale hraji ofenzivních středního záložníka,“ uvedl obránce, který Superligu malého fotbalu hraje druhý rok. „Před pěti lety to ještě nikdo neznal, teď vidím v malém fotbale obrovský progres. U nás v Jihlavě je ovšem při Superlize strašný rozdíl mezi zápasy doma a venku,“ připomněl.

Junek začal až v aktuálním ročníku a reprezentační trenéři si jeho výkonů v dresu Příbrami všimli. „Překvapilo mě to, vůbec jsem nečekal, že se dostanu do reprezentace. Když jsem se to dozvěděl, hned jsem z práce odjel domů,“ culil se ofenzivní hráč.

V národním týmu na něho mají trenéři stejné požadavky jako ve středočeském výběru. „Kouč po mně vždycky chtěl, abych všechno dorážel a nevypouštěl žádný balon, protože není ztracený. Vše mám založené na fyzičce. Superligu hraje hodně výborných fotbalistů, zažívám těžké zápasy, proti Blanensku jsem se střetl s hráči jako Paděra s Koudelkou, a to je super,“ pochvaloval si Junek.

Benjamínci v národním dresu bojují také o účast na světovém šampionátu do 21 let, který v říjnu přivítá Praha. „Kdybych se takového turnaje nechtěl zúčastnit, nejsem ani ve Zvolenu. Věřím, že konkurence bude velká, tak uvidíme,“ přemítal Kubát.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100