Asociace malého fotbalu české republiky

Tomáše Maříka katapultovaly do reprezentace výkony v Lize malého fotbalu

11. 12. | 15

Praha - Raketový vzestup prožívá v malém fotbalu Tomáš Mařík. Ještě v září nastupoval za tým, který hrál pouze šestou pražskou Hanspaulskou ligu, a tento týden už dostal nominaci do české reprezentace do 21 let na přátelské utkání se Slovenskem.

Praha - Raketový vzestup prožívá v malém fotbalu Tomáš Mařík. Ještě v září nastupoval za tým, který hrál pouze šestou pražskou Hanspaulskou ligu, a tento týden už dostal nominaci do české reprezentace do 21 let na přátelské utkání se Slovenskem.

Osmnáctiletý záložník se přitom do nominace dostal až jako náhradník za Ladislava Mužíka. „Jsem hrozně šťastný, protože to beru jako velký úspěch,“ usmívá se Mařík.

Rozšířil tak na čtyři počet nováčků ve výběru lvíčat, který se slovenskému týmu postaví v Bratislavě v sobotu 19. prosince. „Bude pro mě speciální motivace nastoupit se lvíčkem na prsou, takže se moc těším, zatím jsem se do žádné reprezentace nedostal, zažiju premiéru,“ povídá. „Malá nervozita asi bude, ale jen zdravá před zápasem, jak se zapíská, vždycky opadne a je to v pohodě,“ popisuje.

O možné nominaci do národního týmu přemýšlel až od utkání s Mostem, proti kterému nastoupil za výběr Prahy v Lize malého fotbalu. „Potkal jsem se s panem Brejlou, který mi řekl, že se na mě přišel podívat a mám možnost, že budu nominovaný na nějaký zápas jedenadvacítky. Pobavili jsme si i po utkání, řekl, že zavolá a domluvilo se to,“ objasňuje svou cestu k českému dresu.

- Tomáš Mařík v dresu výběru Prahy (spodní řada, druhý zleva) -

Do nominace mu pomohly i dva góly ve dvou zápasech nově vzniklé Ligy malého fotbalu. „Je to určitě dobrá věc, líbí se mi systém, že si můžou konkurovat všechna města a víme, kdo jak na tom je, protože jména se odráží i v seniorské reprezentaci. Když jsem nastoupil poprvé, kluci znali protihráče a jako nováček jsem se trošku rozkoukával. Neříkali mi, abych přebíral hráče podle čísla, ale jména, to pro mě bylo nové. Šlo o skvělou zkušenost,“ sděluje Mařík.

Přitom do pražského výběru se probojoval ze šesté úrovně Hanspaulské ligy. „Před rokem a půl jsem byl s pražským týmem na Zelencupu, jeho vedoucí pan Pícha na mě nějak narazil, zaujal jsem ho. Asi jsem tam nezahrál hrůzostrašně, protože mě za rok kontaktoval, zda je možné, abych přišel na zápas ligy. Hráli jsme v Blansku, kde jsem přesvědčil a cestou zpátky jsme udělali přestup do Úterních hostů,“ objasňuje svůj přesun do týmu nejvyšší Hanspaulské ligy.

V reprezentaci se potká se spoluhráčem z pražského výběru Adamem Krausem a pokusí se probojovat na mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které v červenci hostí Praha. „Bylo by nádherné, kdybych svými výkony přesvědčil a dostal se na něj. V Praze se můžou přijít podívat kamarádi i rodina, budou moc rádi, pokud se to povede, já samozřejmě taky, veškerou přípravu bych směřoval hlavně na Euro,“ vyhlíží Mařík, který hraje fotbal v dorostu pražské Slavie.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >

0 | 100