Asociace malého fotbalu české republiky

Superfinále se blíží. Mohou na něj fanoušci, chystá se i přenos

17. 06. | 21

Praha – Už jen několik dní nás dělí od historické události českého malého fotbalu. V sobotu 26. června se v boskovickém areálu Červená zahrada uskuteční celodenní Superfinále, kterým vyvrcholí premiérové play-of Superligy malého fotbalu mužů a také hráčů do 23 let.

Vrcholící přípravy zaměstnávají tým organizátorů v čele s Petrem Brejlou, sportovně-technickým ředitelem Asociace malého fotbalu České republiky. „Titul přeji naprosto všem a tipovat nebudu,“ prohlašuje nestranně Brejla.

Historicky první Superfinále malého fotbalu se blíží. Těšíte se, nebo na to kvůli zařizování takové akce ještě nebyl čas?

Asi budu mluvit za všechny, kdo Superfinále připravují, že zatím nemáme čas na nic a ani emoce se zatím nedostavují. Já sám zatím cítím spíše malinko takové zdravé obavy.

Co je hlavní náplň posledních dní a co musíte směrem k Superfinále ještě akutně řešit?

Řešil jsem rozjezd Superligy, kvalifikace kategorie U23, čtvrtfinále Superligy a teď k Superfinále ještě Český národní pohár 2021, který se bude konat 10. července v Olomouci. Taky již kvapí přípravy na mistrovství světa U23 v Kyjevě. Ale musím zmínit, že kolem sebe mám výbornou a pracovitou partu lidí v čele s ředitelem asociace Honzou Pinkavou, takže nás to dohromady celkem těší.

Postoupily ze čtvrtfinále podle vás největší favorité, nebo vás nějaký výsledek čtvrtfinále překvapil?

Já o tomto nerad mluvím, protože ve věcech, které řídím, nerad tipuji. Nicméně jedna věc mě překvapila, a to prohra Staropramenu Praha v Jihlavě. Když jsem viděl soupisku, a chtěl bych si vsadit, tak bych volil opačně.

Přidáte tip, kdo si zahraje finále a komu věříte na titul?

Titul přeji naprosto všem a tipovat nebudu. Do propozic jsem ale vložil motto: štěstí přeje vyspalým. (úsměv)

Upozadit nesmíme ani Superligu do 23 let, jaké poznatky jste si odnesl ze dvou dosavadních turnajů?

Musím říct, že jsem v této covidové době uvažoval i o odsunutí projektu do ročníku 2021/2022, protože jsme kvůli omezením nemohli sehrát v této kategorii loňský podzim. Ale nakonec jsem byl nadšený, a co slyším, tak nejen já. Překvapila mě hlavně poměrně vysoká kvalita týmů a obrovský zájem hráčů a diváků, který jsem nečekal. Divákům se musím takto na dálku omluvit, že jsme je nepouštěli do areálů. Museli jsme dodržovat všechna epidemiologická nařízení.

Lze i v mladší kategorii najít největšího favorita na titul?

Myslím, že tam to mají všichni rozehrané stejně, takže netipuji.

Jste rovněž generální manažer reprezentace do 23 let, zaujaly vás na turnaji nové tváře, které si třeba i při Superfinále mohou říct o nominaci na mistrovství světa v Kyjevě?

Určitě, i z tohoto důvodu tento projekt vznikl. Jednak proto, aby podpořil rozvoj oblastních svazů a superligových týmů, a také proto, abychom mladé hráče viděli v kategorii, ve které poté budou soupeřit na mistrovství světa. Ve všech aspektech se tato vize naplnila a mohu prozradit, že realizační tým U23 má zeleně označené hned čtyři nové hráče právě z těchto kvalifikací. Uvidíme, jak se ještě předvedou na Superfinále.

Na Superfinále bude přítomná televize, přibližte prosím, co, kdy a kde mohou lidé sledovat. Dočkají se živých přenosů?

Ano, celý den poběží komentovaný live stream na kanále YouTube malého fotbalu. Máme k dispozici osm kamer i mezizápasové studio, kam si moderátor akce bude zvát zajímavé hosty, kteří snad trochu otevřou karty malého fotbalu. Cítíme, že to našim fanouškům trochu chybí.

Důležitá je také informace pro diváky, v jakém počtu mohou přijít na stadion a co musí před vstupem splnit?

Fanoušci určitě přijít mohou a budeme rádi, když dorazí v obstojném počtu a podpoří hlasitě své týmy v cestě na vrchol. Zatím přesně nevíme, kolik jich do areálu můžeme pustit, ale kapacitu hlediště jsme schopni celkem pružně navyšovat mobilními tribunami za každou z branek. Nicméně je již teď jasné, že bez epidemiologických opatření to nepůjde, takže budeme mít u vstupu takzvané medical pointy a budeme diváky po předložení příslušných potvrzení akreditovat.

Chystáte doprovodný program, na který lze příznivce do Boskovic pozvat?

Bohužel jsme od doprovodných programů v tomto ročníku zcela upustili, protože jsme neměli dostatek času je připravit. O tom, že se Superfinále bude nakonec konat, se rozhodlo zhruba začátkem května a nechtěli jsme plánovat něco, co by nakonec ani nebylo povoleno. Dokonce jsme byli připraveni i na variantu bez diváků a to by doprovodný program neměl vůbec žádný smysl. I tak si myslím, že hráči samotní fanoušky nezklamou. Přece jen jde o první finále play-off, kdy vítěz bude dekorován ihned po utkání.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700