Asociace malého fotbalu české republiky

Soutěže malého fotbalu po celé České republice vrcholí

19. 06. | 13

Zhruba po měsíci a zároveň už potřetí na jaře navštívíme Klatovy, Kolín, Kopřivnici, Liberec, Litomyšl a Milevsko, abychom se podívali na to, jak vrcholí soutěže v těchto oblastních svazech, kdo se stal vítězem dané soutěže a kdo naopak sestoupí o patro níž.

KLATOVY

Jarní část Klatovské OPEN ligy KARPEM 2013 v malé kopané jde do finále. První liga měla na programu předposlední jarní kolo. Vedoucí tým tabulky první ligy AFK Bidlo v tomto kole odpočíval. Druhý Chlistov přivítal na svém hřišti Devils Klatovy a po jednoznačném úvodu zaslouženě vyhrál výsledkem 8:3. Nezaváhal ani Norton Milence, který na svém hřišti v derby přehrál výsledkem 6:0 Buvolss Nýrsko, nýrský tým se tak trošku pevněji usadil na posledním místě. Navíc se pro příští kola bude muset obejít bez Petra Beka, který má za nesportovní chování, jež bylo oceněno červenou kartou, naordinovaný stop na 4 zápasy. Po dlouhé době se

v kompletní sestavě sešel Mengy team, k lítosti Vilyž teamu, který si tak připsal devítibrankový příděl. Tato výhra vrátila Mengy team do boje o čelo tabulky. Loňský vítěz - Red Dogs Kal nadále tápe, tentokrát podlehl Fireballs Klatovy a na případnou obhajobu titulu už tak skoro může zapomenout. První tři týmy tabulky, AFK Bidlo, Norton Milence a SK Chlístov mají shodně 16 bodů, Milence mají ale zápas k dobru. Jak již bylo zmíněno, na chvostu se nachází dvoubodové Buvolss Nýrsko.

KOLÍN

V Kolíně byly odehrány zápasy 27. kola, AC Zimák zvítězil na hřišti FC Bašty Veltrub 2:5, Restaurace Na Sídlišti deklasovala FC Vodvárkovi na jeho domácí půdě 1:10, Naivní FC si poradilo s Tatrou jednoznačně 7:1, SPA 1994 rozstřílelo Bistro Zálabí 10:3, FC Taverna podlehla Pavlíčkovým 4:6 a Dymokurská nestačila na FC Real Vodárnu, kterému podlehla 2:4. Na čele tabulky je FC Taverna, čtyři body na ni ztrácí FC SPA 1994, třetí je AC Zimák. S velkou ztrátou se na posledním místě krčí FC Bašta Veltruby.

KOPŘIVNICE

Webové stránky tohoto oblastního svazu jsou nyní v úpravě, a proto se sem vrátíme zase až v příštím vydání.

LIBEREC

S konstatováním, že celek ALL IN se stal vítězem letošního ročníku Harcovské fotbalové ligy a vítězem poháru HFL pro rok 2013 se stal KV BECHEREN, se s Libercem rozloučíme a vrátíme se sem zase na začátku další sezóny.

LITOMYŠL

V Litomyšli je dohráno, vítězem soutěže se stala SK Litomyšl, která ve finále přehrála Taurus Trans 4:2. V souboji o třetí místo bylo úspěšnější Sedliště, které porazilo FLA – FLA 6:0. Nejlepším střelcem ligy se stal Radek Mandlík z týmu Sokol Tokyjo, který vstřelil 25 branek. Nyní se již Litomyšl připravuje na Pohár vítězů pohárů, který se zde uskuteční v sobotu 29.6.

MILEVSKO

17. kolo bylo na programu v Milevské lize a jednalo se o kolo předposlední. Srdcaři v něm porazili FC Roma 3:2, Draci prohráli se Vzduchotaktiky vysoko 0:13, Jickovice 2004 zvítězili nad Pohodáři 7:1, CSKA Hrejkovice nestačilo na 1. FC Holbu a prohrálo 2:3, Lvíčata přetlačila FC Šibeňák o gól 5:4. Tabulku prozatím vedou Lvíčata o bod před FC Šibeňákem, třetí zůstávají Vzduchotaktici. Na spodku tabulky se seřadili Srdcaři, Draci a FC Roma.