Asociace malého fotbalu české republiky

Souboj nových koučů Milovic a Blanenska napoví o umístění týmů

29. 05. | 16

Milovice - Duel dvou trenérů, kteří přišli k výběrům až v rozjeté jarní části. A kteří mužstva pozvedli. To nabídne nedělní souboj třináctého kola DRFG Superligy malého fotbalu, v němž Milovice přivítají od 20.00 hodin Blanensko.

Milovice - Duel dvou trenérů, kteří přišli k výběrům až v rozjeté jarní části. A kteří mužstva pozvedli. To nabídne nedělní souboj třináctého kola DRFG Superligy malého fotbalu, v němž Milovice přivítají od 20.00 hodin Blanensko.

Na domácí lavičce stojí Zdeněk Parůžek, na blanenské Antonín Mazal. „S každou změnou přichází pro mančaft nový impulz. Tak je to i v případě Milovic. Přichází noví neokoukaní hráči, kteří se chtějí předvést a bojovat za svého trenéra, který jim dal šanci. Ve hře Milovic je znát úplně jiné fotbalové nasazení než v předešlých zápasech, největší pokrok však zásluhou nového kouče udělaly v disciplíně. Už to není odevzdaný soupeř, jak jsme ho znali,“ upozornil Mazal.

A uznání vrací i jeho protějšek. „Je vidět, že trenér obměnil kádr a hráči mu svými výkony dávají najevo, že udělal dobře. Zatím jim to vychází, ale to se pokusíme změnit,“ plánoval milovický kouč.

Jihomoravský celek po příchodu nového trenéra ovládl obě utkání, vyhrál 4:2 v Pardubicích a doma zdolal 4:2 Příbram. „Tým si sedá jak fotbalově, tak hlavně povahově. Panuje pohoda, zatím to šlape. Vybírali jsme kluky podle jejich morálních vlastností a potvrdilo se nám, že jsme je vybrali dobře.  Mají chuť reprezentovat a uvědomují si, že tomu musí také něco obětovat, ale hlavně chtějí vyhrávat, stejně jako já. Takový vzor pro naše hráče je možná vůbec nejstarší fotbalista soutěže Martin Fagulec, který si z hecu nechal oholit hlavu, aby mu to začalo střílet, což se v zápase s Příbramí ihned projevilo a zajistilo tři body. Až se ještě dají do kupy i další hráči, jako třeba Honza Koudelka nebo Honza Havlíček, můžeme být ještě silnější,“ poznamenal Mazal.

Milovice s novým koučem nejprve zvítězily 5:4 po pokutových kopech v Příbrami, jenže v minulém kole si odvezly výprask 0:7 z Brna. „Je to určitě nepříjemnost, ale nějaké velké závěry z toho nedělám. K utkání jsme měli k dispozici mladý a nezkušený kádr, který si z toho určitě odnesl spoustu cenných zkušeností. Do zápasu jsme šli s jasnou taktikou a dokud jsme ji dodržovali, tak to fungovalo. Hráčům v kabině jsem pak řekl, že je škoda druhého poločasu, ve kterém jsme zbytečně zahodili práci z prvního. Sám vím, že jsem také některé věci měl udělat jinak,“ přiznal Parůžek.

Prohra se každopádně podepíše na sestavě, která nastoupí proti Blanensku. „Nastanou nějaké změny. Pokračujeme v hledání optimální sestavy, takže jsme ve fázi zkoušení. Příležitost tak dostanou také noví hráči. Druhá věc je, že doma určitě chceme hrát útočněji než v Brně,“ podotkl milovický kouč.

Blanensko si uvědomuje, že v Milovicích je nečeká snadný a odevzdaný soupeř. „V této soutěži je obrovský rozdíl hrát doma, nebo venku, navíc cesta do Milovic v neděli večer není optimální. Kluci mají v nohách zápasy, takže sil nebude na rozdávání. Naše nevýhoda bude i v rozměrech hřiště, také změnily trenéra, který jim vštípil úplně jinou hru. Z toho všeho mi vychází, že mírní favorité budou domácí,“ tvrdil Mazal.

Oběma týmům jde o hodně i v tabulce. Milovice ztrácejí pouze bod na předposlední Pardubice, které čekají do konce sezony nejsilnější soupeři – Praha a Most. „Rozhodně by to byl důležitý krok,“ vyhlíží body s Blanenskem Parůžek.

A Blanensku chybí jen bod na třetí Jihlavu, na stupních vítězů se nacházelo ještě na konci podzimu. „Jsme na dohled třetí příčce, což by byl obrovský úspěch. Platí však stále, že to nemáme ve svých rukou a musíme spoléhat na zaváhání Jihlavy. Nemůžeme se ovšem dívat jenom dopředu, za námi jsou také týmy, které šlapou zase na paty nám. Například Brno, se kterým hrajeme poslední zápas na jeho hřišti. O našich ambicích se ale pravděpodobně rozhodne už v zápase s Milovicemi, ten výrazně napoví,“ odtušil Mazal.

 

Předpokládaná sestava Milovic:

Brankáři: Libor Novák (Rafani u Farkačů), Jan Müller (Black Panthers). Hráči do pole: Filip Kořínek, Martin Sabol, Martin Šťastný (FC Rychta), Jiří Horák, Milan Karásek (Torcida AC), Roman Čadek, Marek Kropelnický (Los Gallos Rojo), Michal Dosoudil (TJ Exit84), Jan Krátký (J-elita)

Předpokládaná sestava Blanenska:

Brankář: Marek Trávníček. Hráči do pole: Martin Fagulec (oba TJ Orel Boskovice), Zdeněk Traxl, Jan Doležel (oba FC Kvasar Černá Hora), Alois Zeman, Pavel Jonáš, Tomáš Adámek (všichni LPP Lhota u Lysic), Ondřej Paděra, David Bednář (oba Sokol Sadros Boskovice), Robin Muller (FC Stars Letovice), Zdeněk Širůček (FC Dlouhá Lhota), Lukáš Martinek (FC Dynamo Čížovky)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700