Asociace malého fotbalu české republiky

Snad zlato uděláme za rok doma, doufá kanonýr Paděra

02. 09. | 16

Brno - Začal skvěle, když na úvod mistrovství Evropy nastřílel Portugalcům při výhře 5:1 čtyři branky. Pak se blanenský snajpr Ondřej Paděra zasekl, ale připomněl se zase v pravou chvíli. Pátou trefu na mistrovství Evropy v malém fotbalu v maďarském Székesfehérváru přidal v zápase o bronz, při výhře 2:0 nad Černou Horou otevíral skóre.

Brno - Začal skvěle, když na úvod mistrovství Evropy nastřílel Portugalcům při výhře 5:1 čtyři branky. Pak se blanenský snajpr Ondřej Paděra zasekl, ale připomněl se zase v pravou chvíli. Pátou trefu na mistrovství Evropy v malém fotbalu v maďarském Székesfehérváru přidal v zápase o bronz, při výhře 2:0 nad Černou Horou otevíral skóre. „Bronzu si vážím strašně moc a myslím si, že nám dojde až později. Je to pecka, jsem šťastný,“ zářil sedmadvacetiletý snajpr boskovického Sadrosu.

Před dvěma lety jste v Černé Hoře také získal bronzovou medaili. Která je cennější?

"Těžko říct, beru obě jako obrovský úspěch, kvalita turnaje šla zase ohromně nahoru. Když jsme udělali bronz v Černé Hoře, hrála tam čtyři mužstva, která turnaj mohla vyhrát. Loni už jich bylo třeba deset, letos klidně patnáct, počínaje Maďary, přes Rusy, Rumuny a ve finále vyhrál Kazachstán. Euro se strašně vyrovnává."

Mohli jste udělat něco jinak v semifinále s Kazachstánem, které jste prohráli 0:3?

"Musím říct, že ten zápas jsme nezvládli. Nebyl o smůle, nevyřadila nás nějaká hovada, Kazaši vyhráli zaslouženě. Přejeli nás a jsem rád, že finále vyhráli aspoň na penalty, byli na turnaji fakt nejlepší."

Překvapuje vás, že novým evropským králem se stal právě Kazachstán?

"Pro spoustu lidí je to asi překvapení, pro mě zase až takové ne. Už poslední dva roky byli Kazaši kvalitní, akorát vždycky vypadli smolně třeba na penalty v osmifinále či čtvrtfinále. Později jsme navíc zjistili, že se našel nějaký magnát, který tam skládá mužstvo strašně dlouho a nasypal do toho moc peněz."

V boji o bronz jste zdolali Černou Horu 2:0, ale závěr zápasu poznamenaly strkanice. Bylo těžké udržet nervy?

"Klasicky horká balkánská krev, už loni s Bosnou a Hercegovinou se o třetí místo strhla mela, letos jsme to okořenili tím, že jsme vedli a asi to soupeři těžce kousali. Docela nás všechny zarazilo, jak se k tomu postavili rozhodčí, ale jsem rád, že jsme utkání zvládli v hlavě a nenechali se zbytečně vyprovokovat. Šli jsme si pro medaili, ať se dělo cokoli."

V prvním zápase jste vstřelil čtyři góly Portugalsku, pátý jste přidal až v boji o bronz. Co říkáte na svůj gólový účet?

"Je to moje třetí Euro a myslím, že jsem potřetí dal pět gólů. (úsměv) Samozřejmě když jsem vstřelil v prvním zápase čtyři branky, myslel jsem, že jich dám ještě víc, ale ve finále je jedno, kdo je dá. Nakonec to tak asi mělo být, že jsem vstřelil rozhodující gól v zápase o třetí místo. Samozřejmě mě moc těší, ale mnohem víc si cením, že jsme byli výborná parta. Góly dala spousta hráčů, neviselo to na mně nebo někom jiném, vystupovali jsme jako mančaft a jsem rád, jak jsme to zvládli. Nehrajeme na to, kdo dá nejvíc gólů, každý duel rozhodl někdo jiný."

Přestože na turnaj jelo sedm nováčků v českém dresu, utvořili jste opět silnou partu?

"Převážná část kluků byla z Mostu a z Prahy, parta se sešla jako každý rok super. Nechci říkat, že lepší než loni, byla jiná. Sedlo si to a myslím, že jsme bronz urvali, protože jsme udělali takovou partu, což je nejdůležitější. Nikdo tam neměl tak stmelený mančaft jako my, i všechno kolem bylo super. Dokážeme si užít všechny oslavy, což spousta týmů neměla. Je to pecka a jde vidět, že děláme malý fotbal v České republice srdíčkem."

Myslíte na už domácí mistrovství Evropy v malém fotbalu, které příští rok v červnu hostí Brno?

"Samozřejmě jsme ho měli v hlavách a realizační tým nám před turnajem připomněl, že se příští rok koná mistrovství Evropy u nás. Trenéři chtěli, abychom udělali nějaký výsledek a neměli důvod mančaft moc měnit, protože každý rok se obměňoval třeba o šest hráčů. I proto jsem rád, že jsme udělali třetí místo a doufám, že u toho příští rok chybět nebudu. Zase pro nominaci v sezoně udělám maximum, protože Euro bude velkolepé. Chtěli jsme samozřejmě zlato urvat už teď a mančaft jsme na to měli, ale věřím, že jsme si to nechali otevřené a titul přijde za rok. Bylo by to krásné."

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100