Asociace malého fotbalu české republiky

Šlégr: Budeme se modlit, aby Praha zaváhala

26. 05. | 16

Most - Jedenadvacetiletý gólman Václav Šlégr se podle očekávání objevil v nominaci na přípravný kemp české reprezentace v malém fotbalu před mistrovstvím Evropy U21, které v červenci hostí Praha. Přestože nechyběl na žádné akci českých lvíčat, na jaře se v mosteckém výběru v DRFG Superlize malého fotbalu mezi tyče nedostal.

Most - Jedenadvacetiletý gólman Václav Šlégr se podle očekávání objevil v nominaci na přípravný kemp české reprezentace v malém fotbalu před mistrovstvím Evropy U21, které v červenci hostí Praha. Přestože nechyběl na žádné akci českých lvíčat, na jaře se v mosteckém výběru v DRFG Superlize malého fotbalu mezi tyče nedostal. Hraje v poli a v premiérovém ročníku celostátní soutěže dal dvě branky. Až v taháku Superligy na hřišti Prahy musel urychleně do branky po vyloučení stabilní jedničky Ondřeje Bíra. Gól nedostal, ale Severočeši podlehli 2:3 a pustili soupeře na první příčku.

Jak jste po cestě z Prahy rozdýchávali prohru?

"Abych řekl pravdu, po cestě zpět nebyl znát rozdíl mezi tím, jestli jsme prohráli, nebo vyhráli. Mostecký výběr je pozitivně naladěný, takže i přes prohru panovala v autobuse dobrá nálada. Velkou roli na naší cestě hráli diváci, kteří si zaslouží od celého výběru pochvalu a velký dík za to, že s námi absolvovali takovou cestu."

Co o prohře rozhodlo?

"Jelikož jsem zápas sledoval zčásti z lavičky, řekl bych, že utkání ovlivnily individuální chyby, nervozita z velkého zápasu a také nepřesnosti v zakončení, kterých bylo z naší strany opravdu moc. Neproměněné šance nás stály výhru. Bohužel pro nás Praha z minima vytěžila maximum a dokázala vítězství strhnout na svou stranu."

Bylo klíčové vyloučení brankáře a kapitána Ondřeje Bíra?

"Vyloučení přišlo v trochu nevhodnou chvíli, kdy jsme potřebovali tlačit a dát góly. Jak se říká, i mistr tesař se někdy utne a přišlo to zrovna v zápase s Prahou. Podle mě vyloučení neovlivnilo vůbec nic, spíš bych řekl, že naopak ubráněné oslabení nás vyhouplo k lepšímu výkonu."

Musel jste nerozehřátý rychle do branky, co se vám přitom honilo hlavou?

"Tak především to, že nejsem vůbec protáhlý a vlastně ani rozchytaný. Bylo to opravdu ve chvíli, kdy jsem to vůbec nečekal, ale jakmile jsem viděl faul, bylo mi jasné, že půjdu do brány. Chtěl jsem kluky podržet a dotáhnout zápas k obratu."

Přitom jste na jaře neodchytal ani jeden zápas v DRFG Superlize malého fotbalu, nastupoval jste jako hráč v poli…

"Momentálně si zachytám proti Brnu a Pardubicím, takže si alespoň vyzkouším, jaké to je chytat na jaře tak významnou soutěž v malém fotbale, jakou je DRFG Superliga. A budu se samozřejmě snažit nezklamat jak kluky, tak vedení našeho výběru."

Svazovala vás zpočátku utkání nervozita?

"Nervozitu jsem cítil i v roli náhradníka, přece jen jsem ve výběru odehrál většinu zápasů, takže jsem se také částí podílel na umístění. Po tom, co jsem nastoupil do branky, jsem se už necítil tak nervózní, spíš to ze mě spadlo a chtěl jsem ukázat co nejlepší výkon. Ze začátku se spíš Pražané zastřelovali, takže jsem neměl ani tolik práce, ale nakonec také měli šance, které se daly proměnit. Jsem jen rád, že neskončily gólem a dokázal jsem něco málo pochytat."

Jste se spoluhráči sehraný tak, že se změna gólmana na tradičním mosteckém stylu hry neprojevila?

"Není to až tak o sehranosti, ale spíš o tom, jak brankáři věří i ostatní spoluhráči a jak brankář věří sám sobě. Určitě se ztráta Ondry trochu projevila na tom, že přišlo méně střel od gólmana, ale podle toho jak jsme se jako tým zvedli po oslabení, se ani nedá říct, že to bylo nějak hodně znát. Kluci do toho dali všechno."

Myslíte si, že už je o titulu v premiérovém ročníku Superligy rozhodnuto?

"Nemyslím si, že je už rozhodnuto, přece jenom jsou před námi dvě kola a v nich se může stát cokoliv. Hlavním naším úkolem je doma neprohrát ani jedno utkání a modlit se, aby Praha zaváhala."

Objevil jste se v nominaci na kemp před mistrovstvím Evropy do 21 let, které v červenci hostí Praha. Co to pro Vás znamená?

"Především to, že jsem ve své malofotbalové kariéře něco dokázal. Už to, že jsem se vůbec dostal na přípravný kemp, je pro mě obrovský úspěch. Dál to pro mě znamená odmakat kemp naplno, abych si zasloužil místo v týmu na Euru."

Věříte si na roli jedničky národního celku?

"Sebevědomí musí mít každý hráč, jinak nic nedokáže. Byl bych za tuto roli rád a vážil si toho, kdyby mě trenéři zvolili jedničkou národního týmu, ale nesmím zapomenout na mého kolegu Dominika Kunického, který je výborný gólman a na přípravném kempu bude zaslouženě. Vše se odvíjí od toho, jak se nám příprava na Euro vydaří a určitě věřím, že i kdybych nedostal důvěru být jednička, nic se nezmění na mém postavení v partě. Jsme přece jen rodina a držíme při sobě."

Má český tým ambice na domácí zlato?

"Ambice tým rozhodně má. Hlavně chuť a touhu vyhrát vše, co se dá a nechat tak zlato v České republice. Věřím tomu, že výsledný tým, který trenéři určí na turnaj, se o zlato popere a na historicky prvním Euru uspěje na výbornou."

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700