Asociace malého fotbalu české republiky

Širší kádr reprezentace absolvoval přípravný kemp

11. 09. | 13

Dnes vynecháme pravidelný informační servis z oblastních svazů malého fotbalu v ČR, abychom se zaměřili na českou reprezentaci, blížící se přátelské utkání v Chorvatsku a zejména říjnové Mistrovství Evropy v Řecku.

Dnes vynecháme pravidelný informační servis z oblastních svazů malého fotbalu v ČR, abychom se zaměřili na českou reprezentaci, blížící se přátelské utkání v Chorvatsku a zejména říjnové Mistrovství Evropy v Řecku.

Reprezentační mužstvo České republiky v malém fotbale má za sebou třídenní soustředění v Podještědském sportovním areálu v městečku Český Dub u Liberce. Nový realizační tým zde testoval 24 hráčů a vybíral budoucí mužstvo pro přátelský zápas s výběrem Chorvatska, který se uskuteční 21. září 2013 v Záhřebu, a také pro blížící se miniEuro, které proběhne od 9. do 14. října ve městě Rethymno na ostrově Kréta.

Trenér brankářů Pavel Rosenbach musel najít náhradu za zraněnou oporu národního mužstva, kterou byl na minulých reprezentačních srazech Lukáš Zrzavý. Ten je totiž výborný nejen na čáře, ale také při zakládání kombinací a vydatně tak na minulém Mistrovství Evropy v Moldávii podporoval útok. K dispozici byli na soustředění čtyři brankáři: Ondřej Fišer z Milovic, Vlastimil Mičjan z Pardubic, Tomáš Hoda a Václav Večeřa z Brna.

Nelehký rébus řešil hlavní trenér Radek Pokorný také s obránci, neboť těch „klasických“ bylo do výběrového kempu nominováno jenom šest. Sergej Vlačiha a Milan Karásek z Milovic, Jan Vrátil z Mostu, Petr Šmeral z Pardubic, Pavel Outrata a Rudolf Čampa z Brna. Záložníků a útočníků už bylo více, proto bylo obtížné pro nadcházející zápasy vybrat ty nejlepší. Do Dubu přijeli: Adam Koudelka z Mostu, Alexandr Kovář a Robin Demeter z Jihlavy, Luboš Nazalaník z Kopřivnice, Dominik Sedlář z Ostravy, Tomáš Plot a Matěj Novotný z Milovic, Jan Petržílka, Michal Hrdlička a Stanislav Bejda z Prahy, Vlastimil Ryšavý, Aleš Vlach a Michal Drábek z Brna.

Mimo série tréninků, kde se trenéři soustředili zejména na nácvik signálů pro standardní situace, sehrál širší reprezentační výběr také tři přátelská utkání. Ve středu se náš tým rozdělil na dvě poloviny a utkal se v dvojzápase s výběrem malé kopané z Milovic, který přehrál v poměru 7:3, respektive 6:2.  Ve čtvrtek a v pátek čekala naši reprezentaci utkání s týmem Jablíčka Chomutov, což je vítěz letošního Zelencupu, který je prezentován jako neoficiální mistrovství republiky. Oba zápasy byly velmi vyrovnané a Chomutov perfektně prověřil souhru našich hráčů. V prvním utkání reprezentační výběr zvítězil 3:2 a ve druhém těsně prohrál 0:1.

Trenérům se tak postupně tvoří představa o obsazení jednotlivých postů v reprezentaci. Přesto chtějí ještě některé hráče prověřit na mezinárodní scéně. Finální nominace pro Záhřeb tedy vypadá takto:

Brankáři: Hoda a Fišer

Obránci: Šmeral, Vlačiha, Karásek a Vrátil

Útočníci: Vlach, Sedlář, Demeter, Novotný a Lafek

Náhradník: Ryšavý

Soustředění se v perfektně připraveném areálu v Českém Dubu velmi vydařilo, za což patří obrovský dík zejména generálnímu manažerovi reprezentace Luďku Zelenkovi. Hráči přistoupili ke své nominaci zodpovědně a opravdu se snažili ukázat trenérům ze sebe to nejlepší. Během pobytu panovala na hřišti i mimo něj velmi přátelská atmosféra a hráči si pochvalovali možnost poznat se s fotbalisty z celé České republiky a změřit své síly s tím nejlepším, co tuzemská malá kopaná nabízí.

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100