Asociace malého fotbalu české republiky

Rozpálené hřiště svědčilo čtyřgólovému Šedivému a Praha bere stříbro

22. 05. | 17

Olomouc - Po posledním utkání třináctého kola DRFG Superligy malého fotbalu už je jasno o zlatých i stříbrných medailích. Titul třímá Brno a vítěz loňského ročníku Praha bere druhou pozici. Výběr z hlavního města si ji zajistil hladkým vítězstvím 9:1 v Olomouci.

Olomouc - Po posledním utkání třináctého kola DRFG Superligy malého fotbalu už je jasno o zlatých i stříbrných medailích. Titul třímá Brno a vítěz loňského ročníku Praha bere druhou pozici. Výběr z hlavního města si ji zajistil hladkým vítězstvím 9:1 v Olomouci.

Na třetí Blanensko má Praha před posledním utkáním čtyřbodový náskok. „Když jsme v Brně nevyhráli za tři body, ale jen za dva, věděli jsme, že souboj o titul už nemáme ve svých rukou. Říkali jsme si, že aspoň druhé místo by byl velký úspěch. Trenéři před sezonou vyhlásili, že jakákoli medaile bude super. Po krachu v Jihlavě jsme přijeli do Olomouce udělat tři body, protože jsme nechtěli jezdit s tím, že musíme vyhrát, za čtyři dny unavení do Mostu, který skončil minulý rok druhý, má plno reprezentantů a výborně tam hraje brankář Bíro. Bylo tam strašně moc namočených týmů o druhé, třetí místo, měli jsme špatné vzájemné zápasy, proto jsme chtěli teď udělat tři body,“ popsal pražský útočník Lukáš Šedivý.

Do boje o bronzové pozice se stále ještě hlásí Hanáci, kteří na šesté příčce ztrácí dva body na aktuálně třetí Blanensko. Právě do Boskovic hráči Olomouce ve čtvrtek zamíří. „Pořád věříme, že třetí, čtvrté místo uděláme. Na Blanensko pojedeme s tím nejlepším, co budeme mít, když budou všichni zdraví. Jednoznačně chceme uspět, na poslední dva zápasy zapomenout a sezonu v uvozovkách zachránit lepším umístěním,“ vyhlásil olomoucký brankář Jaroslav Běhalík.

Hanáci dva poslední duely nezvládli, když si před týdnem odvezli výprask 3:9 z Mostu. „Zápasy nám nevyšly, dvakrát jsme obdrželi devítku, jediné pozitivum snad je, že jsme nedostali deset gólů. Máme jen dva, tři hráče na střídání, což je strašně málo, týmy proti nám toho jednoznačně využijí. S nejlepšími nemůžeme hrát se dvěma na střídání, to prostě nejde,“ hledal gólman příčiny proher.

Také Praha měla co napravovat, v minulém kole podlehla na domácím trávníku Jihlavě 4:6 a trenér Václav Socher se po vystoupení svých svěřenců hodně zlobil. „Hlavně nám chybělo nasazení, ani na lavičce nebyly žádné emoce, když jsme dostali či dali gól, takže jsme apelovali na to, abychom chtěli hrát, měli chuť a nasazení. Dozvěděli jsme se před zápasem, že Olomouc má kluky, kteří hráli ještě zápas v deset dopoledne a jsou unavení, takže jsme si řekli, že na ně musíme od začátku vlétnout, dvě či tři střídání zapresovat a vytěžit z toho šance,“ uvedl Šedivý.

To se obhájcům titulu povedlo, když právě Šedivý už po minutě a půl otevře skóre. Po něm se prosadil Slánský a ještě jednou Šedivý. Za deset minut vedli hosté o tři branky. „Díky tomu, jak jsme na domácí vlétli, jsme dali tři góly a za stavu 3:0 už se hrozně blbě hraje. Navíc bylo velké horko a guma na umělce hrozně pálila, každý krok bolel. Když jsme vedli, strašně blbě se to otáčí. Druhou půli jsme sice trošku polevili, byly tam nějaké ztráty, při lehkých přihrávkách na středu jsme chybovali, ale podržel nás gólman. Pak jsme do toho šlápli a přidali další góly,“ sdělil pražský forvard.

Právě jemu nejspíš náročné podmínky svědčily, protože do půlky třinácté minuty vstřelil další dvě branky a dohromady tak skóroval čtyřikrát. „V sobotu večer jsem přitom volal trenérovi, že nevím, zda budu moct hrát, protože jsem ze svého zápasu odjížděl s poraněným kotníkem. Říkal mi, že je málo kluků, nechce už nikoho povolávat, tak jsem se kousnul, zaledoval kotník před zápasem a naštěstí byl v pohodě, hrálo se mi dobře. Ale guma pálila i přes kopačky, bylo fakt velké horko a jak je hodně černá, dělalo to problém všem klukům. Po utkání jsme měli všichni puchýře, jako když běháte po rozžhavených uhlíkách, nic příjemného. Ale když vedete, běhá se líp. Dozadu už se nechce tolik vracet, naštěstí máme kluky, kteří jezdí celý zápas dopředu i dozadu. Jen jsem zužitkoval práci týmu a po dlouhé době měl štěstí v zakončení. Co jsem trefil, tam spadlo,“ ocenil spoluhráče Šedivý.

Po přestávce navýšili skóre opět Slánský, David Baran a dvakrát se prosadil také Adam Kraus. Za domácí pouze korigoval Lukáš Pagáč. „Skóre vypadá hrozivě, jenže Praha byla daleko lepší. Nepodrželi jsme vůbec vepředu balon, ani jsme pořádně nebránili, strašně se to na nás valilo. Po poločase 0:5 se ani v malém fotbale a na malém hřišti v Olomouci prostě nedalo nic dělat. Pro brankáře vůbec nic příjemného, člověk ve druhé půli už jen chce, aby to skončilo a nepřišlo nic dalšího. Máme poslední zápas, musíme to dohrát a poprat se o třetí místo,“ dodal Běhalík.

 

Olomouc - Praha 1:9 (0:5)

Branky: 43. Pagáč - 2., 10., 12. a 13. Šedivý, 5. a 31., Slánský, 39. a 56. Kraus, 51. Baran

ŽK: Baran (Praha)

Rozhodčí: Vafka - Tomiga

 

Olomouc: Jaroslav Běhalík - Petr Kobylík, Pavel Kryl I, Pavel Kryl II, Antonín Čech, Tomáš Režný, Lukáš Pagáč, Ivo Lošťák, Jakub Krejčí, Josef Tošenovský

Praha: Maksym Dikusar - Daniel Reiter, David Baran, Lukáš Šedivý, Michal Uhlíř, Pavel Slánský, Michal Bureš, Adam Kraus, David Pozníček, Tomáš Scheufler

 

Sestřih utkání vč. všech branek:

http://cz.sportvideos365.com/drfg-superliga//video/fotbal/drfg-liga/21-05-2017/olomouc-praha/480-branka-0:1-praha-2

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700