Asociace malého fotbalu české republiky

Rosůlek občas na hřišti houkne a vymýšlí zábavu před večeří

10. 07. | 16

Pardubice - Patři mezi čtyři absolutní nováčky v reprezentaci do 21 let malého fotbalu. Pardubický obránce Jan Rosůlek si vysloužil pozvánku na přípravný kemp před mistrovstvím Evropy v Praze, které se v areálu Slavoje Vyšehrad uskuteční od 15. do 17. července, výkony v DRFG Superlize malého fotbalu.

Pardubice - Patři mezi čtyři absolutní nováčky v reprezentaci do 21 let malého fotbalu. Pardubický obránce Jan Rosůlek si vysloužil pozvánku na přípravný kemp před mistrovstvím Evropy v Praze, které se v areálu Slavoje Vyšehrad uskuteční od 15. do 17. července, výkony v DRFG Superlize malého fotbalu. V celostátní soutěži odehrál devět utkání a jednou skóroval. „Stalo se mi poprvé v životě, že reprezentační šance přišla, vždycky jsem o tom snil,“ září dvaadvacetiletý Rosůlek.

Co pro vás znamená účast v kempu?

"Je to paráda. S klukama jsem se seznámil prostřednictvím sociálních sítí, zatím to vypadá dobře. Nějaký harmonogram jsme dostali a jsem rád, že je tam nějaké osobní volno, bazén, abychom se s klukama poznali. Když nám to půjde mimo hřiště, půjde to i na něm, takže je fajn, co trenéři udělali. Kemp bude taková šance něco zažít. Doufám, že se na Euro probojuju a uvidíme, jak se nám povede."

Do reprezentace vás posunuly výkony v DRFG Superlize malého fotbalu. Zamlouvá se vám projekt?

"Dostal jsem šanci, když si mě trenér Kaluža vybral do pardubického výběru a nějak válčíme. Je to bomba, poznáme nějaké kraje, soupeře. Je to dobrá zkušenost i do velkého fotbalu, potom se i technika zlepší."

Líbí se vám malý fotbal?

"Lidi určitě bude časem hodně bavit, protože se často objevují názory, že ve fotbale dlouhá trvá, než se tam něco stane. V malém fotbalu se něco děje z minuty na minutu. Myslím, že lidi zaujme a získá si hodně fanoušků."

V reprezentaci znáte aspoň pardubické spoluhráče, i když Tomáše Bydžovského kvůli nemoci nahradil mostecký Matěj Koudelka. Pomůže vám to?

"Jsem kluk do party a myslím, že mezi ostatní zapadnu. Je škoda, že nejede Tomáš, protože jsme dobří kamarádi. Říkal mi, že ho to mrzí, bohužel se nedá nic dělat, nemoc je nemoc. S klukama z Pardubic si dobře rozumím, občas si sedneme na oběd, máme dobrou partu. Myslím, že i v reprezentaci bude fajn."

Chystáte jako nováček pro spoluhráče nějaké uvítání?

"Samozřejmě jsem s přítelkyní vymýšlel, jak třeba kluky pobavit něčím drobným. Mám ještě pár dnů a plánuju něco, abych přinejmenším zaujmul a kluky pobavil před večeří."

Jak vidíte svou šanci na konečnou nominaci?

"Budu bojovat, co to půjde, ale ne v takovém smyslu, že někoho chci zranit. Doufám, že se tam dostanu, samozřejmě je to šance se ukázat. Rodina se za mnou případně podívá i spousta kamarádů mi psala, že přijede. Snad to dopadne a uvidíme se o víkendu na Euru."

Jste druhý nejstarší hráč výběru, rád na sebe vezmete zodpovědnost?

"Jsem takový typ hráče, že odzadu na kluky občas houknu, nejsem zaprdlý. Hodně na hřišti mluvím a doufám, že to nebude extra vadit. Samozřejmě se dokážu usměrnit, přizpůsobit hru kolektivu, aby to vyhovovalo klukům. Snad nám to půjde."

Trenér má medailové ambice, jaké má vy?

"Když už se na Euro dostanu, budu bojovat až do finále. Jak jsem koukal na výsledky jedenadvacítky a pamatuji si některé kluky, co proti mně hráli, máme velkou šanci. Soupeři to vědí, připraví se na nás, ale myslím, že šanci mít nebudou. (úsměv)"

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100