Asociace malého fotbalu české republiky

Režný prožil vrchol kariéry a s Gamblery si užívá životní výjezd za hranice

23. 09. | 16

Most - Prožívá hodně hektické poslední měsíce. Ale příjemné. Mostecký Tomáš Režný sklízí jeden úspěch za druhým. V prvním ročníku DRFG Superligy malého fotbalu pomohl ke stříbrnému místu svého výběru a probojoval se do národního týmu, se kterým v Maďarsku na mistrovství Evropy získal bronzovou medaili.

Most - Prožívá hodně hektické poslední měsíce. Ale příjemné. Mostecký Tomáš Režný sklízí jeden úspěch za druhým. V prvním ročníku DRFG Superligy malého fotbalu pomohl ke stříbrnému místu svého výběru a probojoval se do národního týmu, se kterým v Maďarsku na mistrovství Evropy získal bronzovou medaili.

V pátek začíná cestu za dalším klenotem do sbírky. S klubem Gamblers Most vstupuje do základní skupiny Ligy mistrů Evropské federace malého fotbalu. „Všichni jsme natěšení, co se týče klubové scény, je to vrchol všeho, protože za deset let Gamblerů jsme v životě nevyjeli za hranice. Je to pro nás top turnaj, atmosféra vládne suprová a jdeme pro úspěch,“ říká sedmadvacetiletý Režný.

O úspěch v premiérovém ročníku Ligy mistrů zabojuje 68 klubů, z České republiky čtyři. „Je nám vcelku jedno, na koho nerazíme, věříme v naši sílu. Víme, co v nás je a že můžeme porazit jakéhokoli soupeře. Trošku jsme si o nich něco zjišťovali, ale nic nám ani jména týmů ze skupiny neříkají. Víme akorát, že ve své republice skončily třetí nebo třeba šestnáctí v soutěži, žádné podrobné informace nemáme,“ podotýká obránce.

Do slovinského Mariboru odjel s dalšími čtyřmi spoluhráči, s nimiž oslavil evropský bronz. „Cíle v Lize mistrů máme nejvyšší. Týmy jsou určitě kvalitní, ale myslíme, že máme top mančaft a minimálně na bedně chceme být. Jsme v nejsilnějším složení, ve kterém můžeme být,“ upozorňuje.

Pětice mosteckých hráčů ukázala svou sílu v národním týmu, stejnou patrně předvede také v Lize mistrů. „Přijeli jsme si pro medaili a Euro byl vrchol mojí kariéry, třešnička na dortu za celou práci, kterou jsem odváděl v mládežnických mužstvech. Od té doby, co skončilo Maďarsko, už všichni mluví o šampionátu příští rok v Brně, jaká má být kulisa a kolik diváků přijde. Udělám všechno pro to, abych se na Euro zase podíval,“ slibuje Režný.

K vlastním výkonům v Székesfehérváru se vyjadřoval kriticky. „Mohl jsem podat lepší, nebylo to ode mě optimální. Naše mostecká pětka s Bírasem hrála, co se od nás očekávalo, a šance skvěle proměňoval Paděc,“ vyzdvihuje blanenského forvarda ve formaci Ondřeje Paděru.

Na sehranost Gambleři spoléhají také v Lize mistrů, dispečer hry opět bude neustále vysunutý gólman Ondřej Bíro. „Je to hráč z pole v brance, a když na něj protihráč vyběhne, je takový flegmatik, že si dovolí klidně kličku, i když je poslední, pak jdeme do přečíslení. Víme, co od něj očekávat, je to pro nás plus,“ povídá Režný.

Do nového ročníku DRFG Superligy malého fotbalu vstoupil s mosteckým výběrem prohrou 4:7 v Brně. „Nic příjemného, polovina z nás byla po noční v práci, ještě ta cesta do Brna. Dostat sedm gólů je strašné. Měli jsme příliš otevřenou obranu, dopředu nám to šlo, šance jsme si vytvořili, ale dozadu špatné,“ vrací se k letošnímu startu celostátní soutěže. Ve druhém kole už Most doma smetl Blanensko 9:2. „Když v dalších zápasech uděláme jen vítězství, půjdeme na titul,“ hlásí Režný.

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10