Asociace malého fotbalu české republiky

Reprezentace míří do Německa. K poslednímu testu před Eurem

24. 06. | 16

Praha - Poslední herní test před srpnovým mistrovstvím Evropy v Maďarsku čeká českou mužskou reprezentaci v malém fotbalu. V sobotu zamíří do německého Göttingenu, kde sehraje od 15.00 hodin utkání s tamním národním celkem do 21 let a hned od 16.30 pak zápas s reprezentačním áčkem Německa.

Praha - Poslední herní test před srpnovým mistrovstvím Evropy v Maďarsku čeká českou mužskou reprezentaci v malém fotbalu. V sobotu zamíří do německého Göttingenu, kde sehraje od 15.00 hodin utkání s tamním národním celkem do 21 let a hned od 16.30 pak zápas s reprezentačním áčkem Německa.

V jedenáctičlenném výběru se objevují zástupci Mostu, Prahy a po jednom z Milovic a Příbrami. „Vzali jsme kluky z výběrů, které jsou nejblíž německé straně, logicky to vyšlo na Prahu s Mostem, které obsadily první a druhé místo v celostátní lize, takže to mají za odměnu,“ líčil český kouč Stanislav Bejda. Milovice reprezentuje František Hakl a Příbram Jakub Tošovský. „Franta už jednou s výběrem byl, má svoji kvalitu. Kuba v Příbrami patří k nejlepším střelcům a šanci si zaslouží,“ dodal trenér.

Mezi nováčky se vedle Tošovského objevuje mostecká čtveřice Ondřej Bíro, Michal Macháček, David Macko, Tomáš Režný a Pražané Břetislav Tvrzník, David Pozníček a Tomáš Kounovský. „Můžeme vsadit na sehrané kluky z Gamblers Most, i hráči z Prahy nastupovali v jedné pětce. Snad to bude fungovat. Po sedmihodinové cestě to bude náročné, ale věřím týmu,“ doplnil Bejda, který otestuje variantu i s vysunutým gólmanem Bírem, kterou Most praktikoval v DRFG Superlize malého fotbalu.

České reprezentanty do 21 let zastupují při cestě do Německa Adam Kraus s Tvrzníkem, kteří se podívají na přípravný kemp před červencovým mistrovstvím Evropy v Praze. „Do poslední chvíle se nevědělo, zda do Německa pojedeme, ale fantastickou práci odvedl vedoucí reprezentace Kuba Štefek, který se domluvě hlavně věnoval. Společně jsme za tak krátkou dobu poskládali výběr v kvalitě, kterou jsme chtěli. Jsem rád, že kluci mají chuť reprezentovat,“ potěšilo Bejdu.

Přípravné dvojutkání při festivalu sportů v Göttingenu představuje pro stavitele národního A týmu poslední test před srpnovým Eurem v Maďarsku. „Na předchozích výběrech jsme viděli jiné kluky, tady máme zase nováčky. Jde o rozšíření kádru, abychom měli z čeho vybírat do finální nominace. Nebude to jednoduché, ale budeme poctiví a vybereme to nejlepší, aby fungovala týmová spolupráce, chemie a měli jsme také kvalitativní stránku,“ poznamenal.

Bejda se v roli jednoho z trenérů také výrazně podílel na titulu Prahy v premiérovém ročníku celostátní DRFG Superligy malého fotbalu. „Jsem za titul rád. Trenérskou činnost kluci nechávali na mně, David Pecka s Petrem Píchou se snažili o tu manažerskou, abychom tým poskládali a fungoval. Ještě jsem se občas zapojil i do hry, když bylo potřeba, ale příští rok už ani trénování Prahy absolvovat nechci. Je to strašně náročné a z pozice člověka u reprezentace chci být nestranný,“ uzavřel Bejda.

 

Česká nominace do Göttingenu:

Brankář: Ondřej Bíro. Hráči do pole: Michal Macháček, Tomáš Režný, Jakub Polák, David Macko (všichni Most), Břetislav Tvrzník, Adam Kraus, David Pozníček, Tomáš Kounovský (všichni Praha), František Hakl (Milovice), Jakub Tošovský (Příbram). Trenér: Stanislav Bejda. Komunikace, vedoucí mužstva: Jakub Štefek

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100