Asociace malého fotbalu české republiky

Report z ženského turnaje v malé kopané - Hanácká kopačka: Cennou trofej nakonec vyválčily zkušené Olomoučanky Stříbro putuje na Slovensko, bronz zůstává v Kostelci!

11. 08. | 12

Kostelec n. H. - Dvoudenní ženské fotbalové martyrium nadchlo! Premiérový ročník Hanácké Kopačky předčil všechna očekávání.

Kostelec n. H. - Dvoudenní ženské fotbalové martyrium nadchlo! Premiérový ročník Hanácké Kopačky předčil všechna očekávání. Nabité desetičlenné startovní pole, kterému dala punc mezinárodnosti účast dvou týmů z východu Slovenska, bavilo po dva dny publikum na kosteleckém hřišti. Nadstandardní fotbalová kvalita, boje v duchu fair play a přátelská atmosféra, to byly atributy, které si pochvalovali bez výjimky všichni aktéři. „Vysoká kvalita soupeřů! Neviděl jsem jediný tým, který by vyloženě herně zaostával. Všechna utkání byla poměrně vyrovnaná,“ mínil Stano Lukčík, zkušený trenér Trebišova. „Strašně moc se nám zde líbilo. Všichni byli strašně ochotní, ve všem nám vyšli vstříc,“ říkala zase Markéta Csölleová, kapitánka Šumperka. „Viděl jsem v očích účastníků spokojenost, což mě nesmírně těší,“ dodal zase Stanislav Píchal, šéf kosteleckého klubu.

Deštivá sobota nevadila

Historické premiéře nebylo z hůry dáno! Chladno, dešťivé přeháňky a nárazový vítr, byly průvodními znaky prvního hracího dne kosteleckého ženského turnaje v malém fotbale pod názvem “Hanácká kopačka”. Navzdory všem komplikacím, se však děvčata nenechala otrávit a předváděla v základních skupinách kvalitní podívanou. Těmito skupinami prošly bez porážky jen dva týmy, lídři skupiny B Nové Sady a Komety Brno. V áčku se o prvenství mezi sebou rvala trojice, aby se nakonec z prvenství radoval domácí soubor. Do nedělního čtvrtfinále postoupilo nejlepších osm celků.

Líbivý fotbal v áčku

Po prvních duelech se zdálo, že jasným lídrem bude slovenský tým Rempometal Košice. Po výhře s Kostelcem I 3:0 a 5:0 s Osekem nad Bečvou, se však „Východniarky“ zasekly a po plichtě s Nedašovem a divoké porážce se Štramberkem se musely spokojit až s postupem ze třetí příčky. Nečekaným vítězem skupiny se tak stal kostelecký tým I, jenž sice na úvod podlehl vysoko Košicím, ale následné tři výhry a především perfektní fotbal ho vynesly zaslouženě do čela. Třetím do party „silných“ byl severomoravský Štramberk, jenž nasbíral stejný počet bodů jako domácí, ale porážka ze vzájemného střetu ho odsunula na stříbrný post. Kotouč však naznačil své ambice v nejkrásnějším duelu dne s Košicemi, které přetlačil 4:3. Poslední vstupenku do nedělního čtvrtfinále si zajistil Nedašov, jemuž v posledním utkání s Kopačkami Osek stačila bezbranková plichta, kterou nakonec Jihomoravanky uhájily. Zbývá jen dodat, že vůbec první branku celého turnaje vstřelila Lucie Stupavská ze Štramberka a odměnou jí byly hodiny z rukou turnajového šéfa Stanislava Píchala.

Zkušenost nad mládí

Základní skupinu B ovládly dva celky poskládané ze zkušených hráček. Favorizované Nové Sady se na úvod rozešly smírně s brněnskými Kometami, aby vše zbývající vyhrály a díky lepšímu skóre než Komety obsadily první příčku. Obdobně si vedly i Brňanky, jež založily svůj postup na skálopevné obraně, když inkasovaly jedinkrát (1:1 Nové Sady) a zbývající zápasy braly po výsledcích 1:0! Bronzovou pozici si bez obtíží zajistil nejmladší soubor celé Hanácké kopačky z Trebišova. Slovenky se prezentovaly svěží hrou a vytříbenou technikou, díky níž se radovaly ze dvou výher proti Šumperku a Kostelci II. Právě tato dvojice se střetla v posledním utkání skupiny o posun do nedělních bojů. Domácí „dvojka“ se přes mohutné povzbuzování svých kolegyň z „jedničky“ musela smířit s jednobrankovou porážkou a radost tak vytryskla na straně Šumperka.

Favorité nezaváhali

Nedělní dopoledne bylo v Kostelci ve znamení čtvrtfinálových skupin. Ze soboty postoupivší týmy byly rozděleny do dvou grup po čtyřech, ve kterých bojovaly o postup do semifinále. S přihlédnutím k sobotním výkonům, byly dávány největší naděje Kostelci I, Novým Sadům, Košicím, Štramberku, Trebišovu a brněnským Kometám. Vzhledem k faktu, že vstupenky do medailových bojů byly v osudí jen čtyři, bylo jasné, že některý z výše jmenovaných celků vypadne. Stalo se to dvěma posledně jmenovaným, ale celkově byly obě skupiny hodně dramatické a o postup se bojovalo až do konce posledních zápasů.

Skvělý Kostelec!

Nejrychlejším možným způsobem si zajistily prvenství ve skupině C svěřenky Petra Merty, tedy Kostelec. Po výhrách nad Šumperkem (2:0) a Košicemi (2:1), byl domácí soubor mezi elitní čtyřkou! O druhé postupové místo svedly zbývající trojice urputný boj. Nejlépe z této loterie vyšly Košičanky, které po porážce s Kostelcem remizovaly s Kometami a v posledním duelu se štěstím udolaly Šumperk (1:0). Severomoravankám se tak definitivně zavřela cesta. Naději až do posledních minut živily Brňanky, které potřebovaly zvítězit minimálně dvoubrankovým rozdílem nad Kostelcem. V jejich snažení je ovšem přibrzdila výtečně chytající Martina Křupková a plichta 1:1 poslala dál Košice.

Bezchybný Štramberk

Perfektně si formu na nedělní dopoledne načasovaly děvčata ze Štramberka. Talentovaný výběr prosvištěl grupou D bez jediné inkasované branky a ztratil pouze remízou s Trebišovem, když porazil Nové Sady i Nedašov shodně 2:0. Semifinále si zajistily i hráčky Nových Sadů, které po bezbrankové remíze s Nedašovem porazily Trebišov 2:0. Právě slovenský celek touto porážkou ztratil naděje. Na rozloučenou s turnajem rozprášily Trebišovanky oslabený Nedašov 5:0 a vysloužily si neoficiálně titul celku, který předváděl nejpohlednější fotbal.

Dramatické semifinále

Infarktový průběh měly oba semifinálové duely. V prvním se utkal Kostelec s Novými Sady, a hned od prvních vteřin prohrával po velkém zaváhání. Ve zbývajícím čase se domácí hráčky snažily ze všech sil o vyrovnání, dřely do úmoru, ale neproměnily ani jednu z několika loženek. Po nejtěsnější možné výhře se tak radovaly z finálové účasti Olomoučanky. Druhé utkání nabídlo mnohem více brankové radosti. Skvěle soustředěné Košičanky získaly dvoubrankové vedení, které se snažil Štramberk zvrátit. Po kontaktním gólu však Kotouč inkasoval potřetí a do závěrečného hvizdu už jen snížil na konečných 3:2 pro Košice.

Bronz zůstal doma

V souboji zklamaných se podařilo zvítězit děvčatům z Kostelce. Štramberk se sice ujal vedení, ale domácí plejerky šly za výhrou jako buldok a druhou zápasovou trefou své kapitánky Tomešové v závěru utkání, strhly výhru na svou stranu.

Úchvatné drama na závěr

Velkolepou bitvu svedli finalisté z Nových Sadů a Košic. Olomoučanky zaskočily soupeře z východu Slovenska dvěma rychlými gólovými údery Lucky „Prcka“ Bartoškové. Košičanky však nesložily zbraně a soustředěným stupňováním svého tlaku se nakonec dočkaly čtyři minuty před vypršením oficiální hrací doby vyrovnání, když se trefily Zita Baníková a Zuza Jeleneková. V euforii z náhlého zvratu se však Slovenky dopustily laciné ztráty míče a zkušená Alžběta Černušková této nabídky využila a rozhodla finálový zápas ve prospěch týmu z Nových Sadů.

Smutná finálová pauza

Finálový zápas nebyl jen o fotbalové radosti. Zhruba v polovině prvního poločasu, se totiž muselo utkání na více než čtvrt hodiny přerušit. Stalo se tak po smolné situaci, kdy napálila košická brankářka z bezprostřední blízkosti protihráčku Katku Markovou zezadu do hlavy. Prudká rána tvrdým míčem Katku knokautovala, že na chvíli ztratila vědomí. Po přivolání rychlé záchranné služby, byla fotbalistka odvezena do nemocnice se zafixovanou krční páteří do nemocnice. Naštěstí se prvotní obavy nepotvrdily a Katka byla po komplexním vyšetření propuštěna do domácí péče! Každopádně přejeme Katce brzké uzdravení a brzký návrat na zelený pažit.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS HANÁCKÁ KOPAČKA 2012

Základní skupina „A“: 1. FC Kostelec I 9bodů/skóre 6:5, (- Štramberk 3:1,- Košice 0:3,- Nedašov 2:1,- Osek 1:0). 2. Kotouč Štramberk 9/9:7, (- Košice 4:3,- Nedašov 2:1,- Osek 2:0). 3. Remfometal Košice 7/12:5, (- Nedašov 1:1,- Osek 5:0). 4. TJ Nedašov 2/3:5 (- Osek 0:0). 5. Kopačky Osek n./B. 1/0:8.

Základní skupina „B“: 1. FK Nové Sady 10/10:2, (- Brno 1:1,- Trebišov 2:0,- Šumperk 2:1,- Kostelec II 5:0). 2. Komety Brno 10/4:1, (- Trebišov 1:0,- Šumperk 1:0,- Kostelec II 1:0). 3. W.F.G. Trebišov 6/5:5, (- Šumperk 3:1,- Kostelec II 2:1). 4. TJ Šumperk 3/3:6, (- Kostelec II 1:0). 5. FC Kostelec II 0/1:9.

Čtvrtfinálová skupina „C“: 1. FC Kostelec I 7/5:2, (- Košice 2:1,- Šumperk 2:0,- Brno 1:1). 2. Rempometal Košice 4/4:4, (- Šumperk 1:0,- Brno 2:2). 3. TJ Šumperk 3/2:3, (- Brno 2:0). 4. Komety Brno 2/3:5.

Čtvrtfinálová skupina „C“: 1. Kotouč Štramberk 7/4:0, (- N. Sady 2:0,- Trebišov 0:0,- Nedašov 2:0). 2. FK Nové Sady 4/2:2, (- Trebišov 2:0,- Nedašov 0:0). 3. W.F.G. Trebišov 4/5:2, (- Nedašov 5:0). 4. TJ Nedašov 1/0:7.

Semifinále: FC Kostelec n. H. I - FK Nové Sady 0:1, Rempometal Košice - Kotouč Štramberk 3:2.

O 3. místo: FC Kostelec n. H. I - Kotouč Štramberk 2:1.

Finále: FK Nové Sady - Rempometal Košice 3:2.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. FK Nové Sady, 2. Rempometal Košice, 3. FC Kostelec n. H. I, 4. Kotouč Štramberk, 5.-8. W.F.G. Trebišov, TJ Šumperk, Komety Brno, TJ Nedašov, 9.-10. Kopačky Osek n./B., FC Kostelec n. H. II. Nejlepší hráčka: Lucie TOMEŠOVÁ (Kostelec I) Nejlepší střelkyně: Lucie STUPAVSKÁ (Štramberk), 8 branek Nejlepší brankářka: Šárka DOFKOVÁ (Šumperk) Miss turnaje: Tereza DAVIDOVÁ (Štramberk) I. vicemiss: Michaela BIĽANSKÁ (Trebišov) II. vicemiss: Pája LÁTALOVÁ (Kostelec I)

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40