Asociace malého fotbalu české republiky

Přípravy světového šampionátu v malém fotbalu finišují

25. 02. | 15

Světová federace malého fotbalu (WMF) a Panamerická konfederace malého fotbalu (CPM) vyhlásily konečné složení skupin a program historicky prvního Mistrovsví světa v malém fotbalu, jehož se účastní celkem 12 týmů a které se v termínu od 21. do 29. března 2015 odehraje v devíti městech USA a Kanadě.

Světová federace malého fotbalu (WMF) a Panamerická konfederace malého fotbalu (CPM) vyhlásily konečné složení skupin a program historicky prvního Mistrovsví světa v malém fotbalu, jehož se účastní celkem 12 týmů a které se v termínu od 21. do 29. března 2015 odehraje v devíti městech USA a Kanadě.

Česká reprezentace, která na posledním Mistrovství Evropy v Černé Hoře získala bronzové medaile, bude hrát ve skupině A společně s domácím týmem Spojených států, El Salvadorem a Kazachstánem. Ve skupině B se utkají Mexiko, Německo, Indie a poslední evropští šampioni z Rumunska. Poslední skupina C bude hrát ve složení Kanada, Brazílie, Rusko a Srbsko.

Světový šampionát bude zahájen 21. března 2015 ve městě Allen poblíž Dallasu ve státě Texas zápasem skupiny B. Zápas se odehraje v hale Allen Event Center, která je domácím hřištěm týmu Dallas Sidekicks. Zápasy skupiny C začnou o den později v Blue Cross Aréně ve městě Rochester poblíž New Yorku. Česká republika vstoupí do bojů ve skupině 23. března v 18:00 místního času utkáním proti El Salvadoru, které se odehraje v Citizens Bank Aréně ve městě Ontario poblíž Los Angeles. Ve stejné hale se Češi střetnou v úterý 24. března od 18:00 místního čau s Kazachstánem. Na poslední zápas ve skupině se pak naši reprezentanti přesunou do San Diega, kde ve středu 25. března od 19:30 místního času nastoupí ve Valley View Casino Centru proti domácímu týmu USA. Naši příznivci si k zmíněným časům musí přičíst devět hodin kvůli časovému posunu oproti Kalifornii.

Pokud naše reprezentace postoupí ze skupiny, bude její další destinace záviset na pořadí. Ze základních skupin postupují vždy dva nejlepší týmy a doplní je nejlepší dvě družstva ze třetích míst. Čtvrtfinále se odehraje 26. března na čtyřech místech: v Allen Event Centru poblíž Dallasu ve státě Texas, v Hartman Aréně na předměstí města Wichita ve státě Kansas, v Perani Aréně ve městě Flint v Michiganu a v Tulse ve státě Oklahoma. Na případné semifinále a finále, které se odehraje o víkendu 28. a 29. března by se Češi přesouvali do Chicaga.  Čeká je tedy bezesporu zajímavý a náročný turnaj.

Finální nominaci oznámí trenéři bezprostředně po skončení výběrového soustředění, které proběhne 2. a 3. března v Praze. Z jednotlivých oblastních svazů se kempu zúčastní 4 brankáři, 8 obránců a 12 útočníků, celkem tedy 24 hráčů. K sestavě z posledního Mistrovství Evropy přibyli další hráči, které si trenéři vyhlédli během loňských kvalifikací a letošního Final 4 Mistrovství ČR. Nominace tedy vypadá takto:

Víšek, Bellada, Novák, Uhlíř, Turtenwald, Penc, Kristen, Slunéčko, Mařík, Fitzel a Hrdlička z Prahy, Gruber, Matyska, Čampa, Cenek a Levčík z Brna, Bíro, Macháček a Polák z Mostu, Bednář, Koudelka a Paděra z Blanska, Demeter z Jihlavy a Hakl z Milovic.

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100