Asociace malého fotbalu české republiky

Přichází vrchol sezony. Praha si to s Mostem rozdá o titul

17. 05. | 16

Praha - Je to tady. Nadchází vrchol premiérového ročníku DRFG Superligy malého fotbalu. Ve dvanáctém kole se utkají dva nejlepší celky soutěže. Ve středu od 16.40 hodin Praha přivítá Most na hřišti v Novoškolské ulici ve Vysočanech. Zápletka duelu je jasná. Vítěz se takřka jistě stane českým šampionem.

Praha - Je to tady. Nadchází vrchol premiérového ročníku DRFG Superligy malého fotbalu. Ve dvanáctém kole se utkají dva nejlepší celky soutěže. Ve středu od 16.40 hodin Praha přivítá Most na hřišti v Novoškolské ulici ve Vysočanech. Zápletka duelu je jasná. Vítěz se takřka jistě stane českým šampionem.

Výjimečnost utkání dodává také přímý přenos kanálu ČT sport. „Jsem napnutý jako struna. Přání je nejenom vítězství, ale chceme se prezentovat v co nejlepším světle. Divákům v hledišti i u televizních obrazovek naservírovat neobyčejný zážitek,“ prohlašuje trenér pražského výběru David Pecka.

Ve výhodnější pozici vstupuje do utkání Most, který soutěž vede o dva body před Prahou. Stačit mu může i bod. „Do utkání sice budeme nastupovat v pozici toho, kdo o dva body vede a dopředu se logicky má tlačit Praha, ale nám není vlastní čekat na to, co udělá soupeř,“ avizuje plán mostecký kouč Vojtěch Benda.

Prahu od třetí Jihlavy dělí sedm bodů, takže v posledních dvou kolech už do boje o titul nemůže promluvit jiný tým. Prahu v nich čekají domácí bitvy s Pardubicemi a Příbramí. Most také nastoupí dvakrát doma, hostí Brno a Pardubice. „Samozřejmě že obě mužstva před sebou mají ještě další dvě kola a stát se může cokoli, přesto jsem přesvědčený, že o vítězi DRFG Superligy malého fotbalu se rozhodne tuto středu v Praze,“ má jasno Benda.

Most pro své příznivce dokonce vypravil autobus, protože půjde o logické vyústění soutěže. Oba týmy dlouhodobě předvádějí nejlepší výkony, oba si připsaly jen po jedné porážce. Most prohrál v Jihlavě 1:5, Praha podlehla v Příbrami na závěr podzimu 2:3. „Myslím, že o titulu rozhodne tento zápas. Oba dva týmy jsou velice kvalitní a žene je hlad po úspěchu. Nepředpokládám, že v posledních dvou kolech dopustí bodovou ztrátu,“ souhlasí Pecka.

Celek z hlavního města ztrácí kvůli tomu, že čtyřikrát zvítězil až na penalty. I v listopadu v Mostu 3:2. „Podstata našeho projevu je permanentní kontrola obrazu hry a není důvod od toho upouštět ani s Prahou. Již u nás s tím měla problémy a vyrovnala šťastně až v posledních vteřinách utkání. Pevně věřím, že tentokrát to již nedokáže,“ doufá mostecký trenér.

Obě mužstva pošlou do utkání to nejlepší, co mohou poskládat. V mosteckém výběru nechybí druhý nejlepší střelec soutěže, patnáctigólový čerstvý reprezentant David Macko. Stejně jako jeho spoluhráč z národního celku při přátelských zápasech v Anglii Jakub Polák. „S nominací jsem logicky velmi spokojen. Jde o nejsilnější možnou sestavu a jsem rád, že se všem hráčům podařilo zařídit si na zápas volno,“ libuje si Benda.

Jeho pražský protějšek měl delší seznam hráčů, z nichž mohl vybírat, ale nejspíš o to náročnější úkol namíchat správný mix. Výběr Prahy reprezentuje až 15 tisíc registrovaných hráčů rozdělených do několika soutěží Hanspaulské ligy, naopak v DRFG Mostecké lize nastupuje deset mužstev, které mají na soupiskách jen 217 fotbalistů.

Pecka nominoval českého reprezentanta Stanislava Maříka, který v soutěži nastřílel deset gólů. O jeden méně dal zkušený Tomáš Kounovský. Nechybí další fotbalisté se zkušenostmi z národního týmu jako Michal Uhlíř, Jakub Slunéčko, Adam Kraus nebo gólmani Petr Víšek s Jaroslavem Belladou. „Praha je od ostatních svazů trochu specifická v tom, že má obrovské množství kvalitních hráčů. Pro tento zápas a styl hry, který chceme praktikovat, jsme utvořili nominaci, jež se nám v daný moment jeví jako nejoptimálnější,“ komentuje výběr pražský kouč.

Severočeši přetlačují většinu soupeřů hrou s vysoko vytaženým gólmanem Ondřeje Bírem, na jehož eliminaci potřebuje Praha recept. „Musíme ho dostat pod co největší tlak a vynutit si chybu. K výhře povede stoprocentní nasazení, patřičný důraz, kreativita, disciplinovanost a proměňování brankových příležitostí,“ uvědomuje si Pecka.

K zápasu roku v DRFG Superlize malého fotbalu je všechno připravené…

 

Předpokládaná sestava Prahy:

Brankáři: Petr Víšek (Klokan Club Perón), Jaroslav Bellada (Holosmetky). Hráči do pole: Ivan Faitl, Jakub Slunéčko, Michal Salák (všichni Restaurace U Pecků), Michal Uhlíř, Stanislav Mařík (oba Santa Dominica), Pavel Krois, Jiří Vaněk (oba Herta ZMZ), Břetislav Tvrzník, Stanislav Bejda (oba Úterní Hosté), Martin Sus (Audi United), Tomáš Kounovský (Smutný Potapěči), Adam Kraus (Lucián)

Předpokládaná sestava Mostu:

Brankáři: Ondřej Bíro (Gamblers Most), Václav Šlégr ml. (FC Jeptišky). Hráči do pole: Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, Michal Macháček, David Macko, Tomáš Režný, Jakub Polák (všichni Gamblers Most), Dominik Onuščák, Jan Pyskatý (oba Inseminátors FC), Jakub Hruštinec (FC Jeptišky), Vít Popelka (Hospoda ULITA)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700