Asociace malého fotbalu české republiky

Příbram zlomila penaltové prokletí a sezonu začala výhrou

06. 09. | 16

Příbram - Penaltový rozstřel v premiérovém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu znamenal pro Příbram pokaždé pohromu. Její hráči nezvládli souboj ze značky pokutového kopu hned čtyřikrát. Ale v sezoně začali jinak, když v úvodním kole zdolali na domácím hřišti Jihlavu 3:2 po penaltách.

Příbram - Penaltový rozstřel v premiérovém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu znamenal pro Příbram pokaždé pohromu. Její hráči nezvládli souboj ze značky pokutového kopu hned čtyřikrát. Ale v sezoně začali jinak, když v úvodním kole zdolali na domácím hřišti Jihlavu 3:2 po penaltách. „Pojali jsme to v duchu nového ročníku, padly nějaké žertíky, ale spíš odlehčená atmosféra na penalty a asi to prospělo,“ oddechl si příbramský útočník Jakub Tošovský.

Pokutové kopy rozhodla pátá série. Do té doby se dvakrát na domácí straně trefil Tošovský, na jihlavské zase Jaroslav Kubát. Jenže v páté sérii skóroval podruhé také David Sandr, zatímco Kubát svou třetí penaltu nedal. „Bod pro nás je málo, byli jsme herně lepší, ale chybělo štěstí. Drželi jsme balon, měli jsme spoustu šancí, které jsme nedali. Domácí hráči byli obětaví, do všeho skákali a spoustu střel zblokovali,“ hodnotil duel jihlavský Ondřej Přibyl.

Obě mužstva řešila potíže se sestavou, Jihlava dorazila pouze se dvěma hráči na střídání, ale na jaře přijela ještě o jednoho hráče chudší a přesto zvítězila v Příbrami 9:4. „Bereme to jako cenné vítězství z hlediska toho, že ještě před zápasem jsme nevěděli, kolik nás bude, přišly tři omluvenky. Jihlava naštěstí přijela ještě o jednoho hráče míň a v uvozovkách to vypadalo, že to nebude nejhorší, ale v posledním zápase k nám přijela v sedmi a vycvičila nás z produktivity, i když jsme měli velice slušný mančaft, co se jmen týče. Teď jsme k zápasu přistoupili trošku jinak, zodpovědně, hráli jsme od půlky a říkali si, že to bude o prvním gólu. Povedlo se nám ho vstřelit, následně druhý, jenom škoda, že jsme to neudrželi až do konce a vítězství muselo být až na penalty, které jsme po minulé sezoně konečně zlomili,“ usmál se Tošovský.

První poločas nabídl jen vzájemné oťukávání, branky se diváci nedočkali. „Začátek byl hodně opatrný, hodně se držel balon mezi vápny, občas přišla střela z dálky, ale nebyly nějaké tutovky, při kterých gólmani vynikali,“ shrnul první půli Přibyl.

Skóre otevřel ve 41. minutě krásnou ranou Tošovský, čtyři minuty po něm z brejku zvýšil Michal Dražan. V 52. minutě snížil hostující nováček Lubor Trojánek a minutu před koncem se v pokutovém území krásně uvolnil jihlavský kapitán Adam Průcha a srovnal. Víc než bod si však jeho tým při neúčasti reprezentantů Robina Demetera, Radima Šuty či Jakuba Götha neodvezl. „Nemyslím, že sestava byla špatná, mohli jsme vyhrát. Samozřejmě pár kluků chybělo, kteří by pomohli. Věřím, že na příští zápas s Brnem budeme kompletní a lepší,“ vyhlížel Přibyl.

Příbram po konci Marka Branžovského stále nemá hlavního trenéra, ale i bez něj v úvodním duelu slavila. „Pracujeme na novém nástupci, uvidíme, jak to dopadne. Jsou tam dvě jména, nevím, jestli jeden z nich kývne. I tak budeme sestavy dělat podle toho, kdo bude moct. Měli jsme na Jihlavu mít dvě pětky, ale dokonce v den zápasu dopoledne jeden hráč napíše, že nemůže, to je pak těžké. Bavili jsme se, že to zkusíme trošku jinak a rovnou nominujeme třeba tři náhradníky, kteří holt musejí na zápas přijít. Jde o to, zda budou lidi ochotní to akceptovat. Pořád se pereme s tím, že základna malého fotbalu se v Příbrami zatím nerozšiřuje, což bychom hrozně rádi. Bohužel mládí se nechce. Asi budeme jezdit v sedmdesáti procentech stejných lidí co minulou sezonu, akorát k tomu zkusíme přistoupit trošku jinak pojetím hry,“ dodal Tošovský.

Příbram - Jihlava 2:2 (0:0), na penalty 5:4

Branky: 41. Tošovský, 45. Dražan, rozhodující penalta Sandr - 52. Trojánek, 59. Průcha

ŽK: J. Mezera, P. Mezera - Průcha

Rozhodčí: Hanusek - Pakosta

Příbram: David Bohuněk - Michal Macek, Josef Trefný, Jan Mezera, Jakub Tošovský, Michal Dražan, Zdeněk Buch, David Sandr, Aleš Bábíček, Petr Mezera

Jihlava: Lukáš Kučírek - Roman Vyskočil, Tomáš Poul, Ondřej Přibyl, Adam Průcha, Lubor Trojánek, Jaroslav Kubát, Filip Dvořáček