Asociace malého fotbalu české republiky

Příbram vyměnila vedení svazu i výběru. První test ji čeká v Jihlavě

18. 03. | 17

Jihlava - V porovnání s ostatními týmy přinesla zimní přestávka DRFG Superligy malého fotbalu největší změny v Příbrami. Nové vedení svazu, nový trenér výběru i noví hráči. Jak se přestavba promítne do soutěže, ukáže už první jarní utkání, které Příbram čeká v neděli od 18.00 hodin na trávníku Jihlavy.

Jihlava - V porovnání s ostatními týmy přinesla zimní přestávka DRFG Superligy malého fotbalu největší změny v Příbrami. Nové vedení svazu, nový trenér výběru i noví hráči. Jak se přestavba promítne do soutěže, ukáže už první jarní utkání, které Příbram čeká v neděli od 18.00 hodin na trávníku Jihlavy.

V listopadu se v Příbrami uskutečnila valná hromada, která si zvolila nové vedení a do svého čela vybrala Milana Vančáta, který několikrát strážil branku také v superligových duelech. „Změny už nastaly či postupem času nastanou. Někdy v listopadu nebo prosinci jsem na webu četl článek, v němž se mluvilo o tom, že půlka hráčů s novým vedením nevychází, což není pravda. Vedli jsme rozhovory se stávajícími hráči, kteří nastupovali, a s výjimkou asi jednoho či dvou všichni potvrdili, že mají zájem ve výběru hrát a reprezentovat Příbram. K tomu se přidali hráči, kteří dosud ve výběru nenastupovali, nebo pouze výjimečně,“ sdělil nový předseda příbramského svazu Vančát.

Výběr nově vede Michael Kvasnica, vedoucím mužstva se stal místopředseda svazu Lukáš Trnka. „Trenér má za sebou několikaleté zkušenosti s organizací fotbalových či futsalových týmů. Od této spolupráce si slibuji zlepšení komunikace směrem k hráčům a celkové fungování výběru z hlediska organizace. Názorů, jak má výběr fungovat, je hodně, a jsme rádi za každý podnět s myšlenkou, jak to zlepšit. O dvojici trenér plus vedoucí si myslím, že jsou schopní systém nastavit a hlavně ho dodržovat bez výjimek, což pokládám za velice důležité a stěžejní v naší situaci,“ podotkl Vančát.

Naopak na Vysočině k žádným převratným událostem v přestávce celostátní soutěže nedošlo. „Pracujeme v podstatě s okruhem přibližně patnácti hráčů. Žádná nová jména alespoň v úvodu jarní části soutěže nečekejte, ani neabsolvujeme předzápasová soustředění. Jedeme na amatérské bázi a sázíme na chuť jednotlivců reprezentovat Jihlavu, na odhodlání posunout náš výběr výš v tabulce,“ poznamenal jihlavský kouč Lukáš Staněk.

Před ostrým startem se jeho svěřenci nesešli ani ke společnému tréninku. „Dost dobře si nedovedu představit, v jakém termínu bychom jej uskutečnili. Téměř každý hraje výkonnostní fotbal, kde mají jistě kvalitní tréninkové jednotky, a tím rozvíjí svoje herní dovednosti a pohybové schopnosti. Souhru na malém hřišti pilují v našich ligových soutěžích, už máme rozehraný ligový pohár,“ uvedl Staněk.

Jelikož s novými pro začátek jara nepočítá, s těmi stávajícími vedl aspoň pohovory. „Některá utkání v podzimní části se nám nepovedla herně, některá jsme neodehráli v optimálním složení. Těmto věcem jsme se věnovali při interních pohovorech. S výstupy jsem nadmíru spokojený, teď je jen třeba, aby se promítly do reality,“ měl jasno jihlavský kouč.

Příbramský výběr se na trénink sešel dvakrát. I to je cesta, jak vylepšit dosavadní poslední pozici v osmičlenné tabulce. „I nové tváře se ve výběru objeví a myslím, že kvalitu určitě zvednou. Do sezony jsme si vytyčili jako hlavní cíl stabilizovat tým, ustálit základní sestavu, která se bude doplňovat náhradníky. Na prvním místě je ale ochota hráčů hrát zápasy, ať doma či venku, a přijít občas na trénink. Určitě nepůjdeme cestou přemlouvání hráčů na kolenou, ať jedou hrát,“ upozornil Vančát.

Posunout se na jaře výš plánuje také jihlavský výběr. „Možná to bude znít odvážně, ale podle mě máme daleko větší potenciál, než je dosavadní páté místo. S tím rozhodně nepanuje v našich řadách spokojenost. Navíc chci, aby se naši hráči zviditelnili před blížícím se mistrovstvím Evropy v Brně a řekli si o nominaci do reprezentace na tento šampionát. Pokud se nám podaří DRFG Superligu vyhrát či skončit opět na bedně, trenéři nároďáku náš už musejí přestat přehlížet,“ prohlásil Staněk.

První krok hodlá výběr z Vysočiny udělat hned proti Příbrami. „Už se těším, až to vše vypukne. Vzhledem k našim ambicím by jakákoli bodová ztráta byla pro nás zklamání, i když Příbram chce jistě napravit dojem z podzimu. Dle prvních informací jí nesedí termín utkání a nepřijede v optimální sestavě. Snažili jsme se klukům z Příbrami vyjít vstříc, ale nejsme majiteli sportovního areálu a časový prostor na posunutí startu utkání prostě nebyl. Tímto se jim omlouváme a věřím, že i tak budou těžký protivník a divák uvidí kvalitní malý fotbal,“ přál si Staněk.

Příbram motivuje před utkáním připomínka podzimního vzájemného duelu, v němž Jihlavu na domácím trávníku zdolala 3:2 po pokutových kopech. „Od Jihlavy očekávám hlad po třech bodech, ale určitě to bude mít těžké. Mrzí mě, že se zápasu nemůžu zúčastnit už jen proto, že s klukama z Jihlavy na grémiu proběhlo nějaké hecování. Každopádně tam jedeme pro tři body. Přece jen jediné dva body, které nyní Příbram má, jsme získali proti Jihlavě,“ pousmál se Vančát.

 

Předpokládaná sestava Jihlavy:

Lukáš Kučírek (RC Maňána) - Zdeněk Kučera, Robin Demeter, Radim Šuta, Miloš Kriegsmann (všichni Sedmík - Some), Tomáš Poul, Adam Průcha (oba Starlet), Ondřej Přibyl, David Vacek (oba Pohárová středa), Jakub Göth (FK Klasici), Roman Vyskočil (Mokováci)

Předpokládaná sestava Příbrami:

David Bohuněk - Michal Macek, Michal Valta (všichni Motor BH), Josef Šperer, Václav Venta, Petr Mezera (všichni Rychlý Válec), Aleš Bábíček, Jakub Tošovský (oba Dirtecho Příbram), Ondřej Drašnar (Union Brdy)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700