Asociace malého fotbalu české republiky

Přeučený obránce Širůček nasázel hattrick, užil si ho před rodinou

12. 01. | 16

Milovice - Když dorazil v srpnu na premiérový sraz reprezentace do 21 let v malém fotbalu, čeští koučové po prvním tréninku nepočítali, že jej v budoucnu ještě pozvou. Adam Širůček přišel s doporučením na obránce, kterého hraje v Blansku, jenže trenérům se jeho výkon vůbec nezamlouval.

Milovice - Když dorazil v srpnu na premiérový sraz reprezentace do 21 let v malém fotbalu, čeští koučové po prvním tréninku nepočítali, že jej v budoucnu ještě pozvou. Adam Širůček přišel s doporučením na obránce, kterého hraje v Blansku, jenže trenérům se jeho výkon vůbec nezamlouval. A tak jej zkusili na hrotu útoku, což se ukázalo jako geniální tah. Širůček skóroval hned v prvním duelu se Slovenskem a v sobotu v Milovicích hattrickem sestřelil Německo. „Je to super. Chtěl jsem dát hlavně gól a pomoct týmu k výhře, s hattrickem jsem vůbec nepočítal,“ radoval se po výhře 4:0 hráč blanenského výběru v Lize malého fotbalu, který za měsíc oslaví dvacáté narozeniny.

Věřil jste po druhé vstřelené brance, že ještě dosáhnete na třetí trefu?

"Moc jsem chtěl, ale nevěřil jsem tomu. Za hattrick mě určitě čeká nějaké zápisné a jsem rád, že zatím nemáme pokladníka. (směje se)"

Cítil jste před utkáním, že to bude váš zápas?

"Vnímal jsem větší nervozitu a nečekal jsem, že to takhle dopadne. Myslel jsem, že Němci budou lepší, i když to byl jejich první zápas, nesměli jsme je podcenit."

Jak moc bolely souboje s urostlými německými zadáky?

"Schystal jsem i rozdal pár ran, Němci byli tvrdší než Slováci, hodně důrazní."

V čem ještě bylo utkání jiné než dva předchozí duely se Slovenskem?

"Němci byli víc techničtí na míči, tvořivější. Určitě šlo o těžší zápas, protože jsme nevěděli, co od nich čekat."

Jak vidíte sílu českého mužstva po třech vítězstvích?

"Po odehraných zápasech se tým stmeluje stále víc, ale pořád byly jen tři a nic to neznamená. Hodně nám pomohli diváci, kteří byli suproví, úplně mě dostali."

Do haly dorazily téměř čtyři stovky fanoušků. Vyhovuje vám bouřlivé prostředí?

"Mám rád hodně diváků, podporuje mě to. Fandili skvěle a jsme rádi, že si užívali zápas jako my. Navíc na něm byla moje rodina, mamka, taťka a pětiletý brácha. Jsem strašně moc rád, že tam dorazili a ještě jsem před nimi dal tři góly, jsou moje velká opora."

Kde vidíte rezervy národního týmu?

"Němci měli šance třeba na dva góly. Musíme víc mluvit, protože si někdy špatně přebíráme hráče a děláme zbytečné chyby. Naopak standardky jsme trénovali a v poslední minutě z ní měl padnout gól. Rohy jsme taky nacvičili a pár jich vyšlo."

V blanenském výběru hrajete v obraně, v národním týmu zcela vpředu. Co vám vyhovuje víc?

"V Blansku si nemůžu vybírat, protože tam jsou starší kluci a jsem rád, že hraji i obranu. Radši však dávám góly, než jim zabraňuji, takže pozice v reprezentaci mi sedí víc."

Myslíte, že jste se výkonem proti Německu přiblížil účasti na červencovém mistrovství Evropy v Praze?

"Díky hattricku je snad nominace blízko, Euro by byl vrchol mojí kariéry. Snad se tam dostanu."

 

- Jaroslav Kára -

Foto: Photo-travel/Petr Vinš

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100