Asociace malého fotbalu české republiky

Pražský klub Akta-Rez slaví historicky první titul v malé kopané

12. 07. | 12

Pražský tým malé kopané Akta-Rez poprvé v historii slaví mistrovský titul. Ve finále porazil brněnského Mistra 2:1 a nejen pro sebe, ale i pro Pražský svaz malého fotbalu získal vůbec první mistrovský titul v malé kopané.

Pražský tým malé kopané Akta-Rez poprvé v historii slaví mistrovský titul. Ve finále porazil brněnského Mistra 2:1 a nejen pro sebe, ale i pro Pražský svaz malého fotbalu získal vůbec první mistrovský titul v malé kopané. Letošní Mistr se předvedl divákům už v základní skupině, kde postoupil z prvního místa s plným počtem bodů a skórem 20:0. Druhý den se však natrápil v osmifinálové skupině, kde ztratil body s brněnským Karlsbergem po výsledku 0:1 a také za remízu 2:2 s jihlavským týmem R.U.M. Jihlava. Přesto mu však čtyři body stačily na to, aby postoupil mezi šestnáctku nejlepších v republice. V prvním utkání play off porazil druhého jihlavského soka - Pohárovou středu, která z jihlavských týmů došla nejdále, poměrem 2:0. Výhrou 3:0 ve čtvrtfinále nad Mistrem ligy malé kopané z Klatov - Mengy Teamem si zajistil účast i v semifinále, kde narazil na domácí Kvasar Černá Hora. Jednoznačký výsledek 4:0 poslal pražský tým do finále Mistrovství republiky.

Druhý finalista TRIPOLI Brno, který trénuje kouč národního týmu malé kopané ČR, Radek Pokorný, prošel základní skupinou, stejně jako Akta-Rez, z prvního místa, i když nutno říci, že si ze skupiny odnesl remízu 2:2 s jihlavským týmem R.U.M. V osmifinálové skupině se natrápilo s týmem z Malé kopané Blansko - DKS Kopeček Rájec, se kterým nakonec hráči TRIPOLI vybojovali remízovu 1:1 a s pěti body postoupili do play off. V něm brněnský Mistr narazil na vicemistra z Příbrami - Halucinace. Jejich poslední zájemný zápas skončil 1:0 pro Příbram, to se psalo osmifinále Mistrovství ČR v malé kopané 2010 v Brně. Nyní byl výsledek opačný TRIPOLI si po výhře 2:1 zajistilo postup do čtvrtfinále. Tam na něj čekal městský konkurent Café Bar Espaňa Brno. Po bezbrankové základní hrací době přišly na řadu pokutové kopy. V sedmé sérii rozhodl o postupu brněnský Mica a TRIPOLI tak v semifinále čekal další brněnský tým - Karlsberg C. F. Bez vážnějších problémů dokázal brněnský Mistr, že jeho devátý brněnský ligový titul v řadě není náhodou a po výsledku 4:1 stanul poprvé ve své historii ve finále Mistrovství ČR.

Finále začalo z obou stran otevřenou hrou, což bylo pro oko diváka to nejlepší. TRIPOLI Brno otevřelo skóre ještě v prvním poločase, když se excelentní patičkou trefil Švíhálek. V polovině druhé půle však Akta Rez nastřelila nejdříve tyč brněnské branky, aby o dvě minuty později dokázala vyrovnat stav utkání. Oba týmy pokračovaly stále v otevřené hře a tak o šance nebyla nouze. Necelé dvě minuty před koncem však zapomněli brněnští na svého soka na zadní tyči a Akta-Rez po rohovém kopu šla do vedení 2:1. Na tomto výsledku se již nic nezměnilo ani v poslední minutě, kdy TRIPOLI mělo ještě šanci na vyrovnání. Hráči Akta-Rez se tak radují z premiérového domácího titulu, na druhé straně trenér národního týmu reprezentace ČR v malé kopané, Radek Pokorný, dokázal za necelý rok, kterým je na lavičce národního týmu další úspěch. Po druhém místě na Mistrovství Evropy v malé kopané 2011 v Rumunsku, dotáhl v brněnské SIMOST Superlize klub TRIPOLI Brno k dalšímu mistrovskému titulu a na Mistrovství republiky došel s týmem až do finále. Doufejme, že sérii úspěchů prodlouží a v září dotáhne národní tým malé kopané v Moldávii k titulu Mistrů Evropy.

Zpět ale ještě k uplynulému turnaji. Třetí místo v boji o umístění obsadili hráči domácího Kvasaru Černá Hora, pro které to byl mimořádný úspěch. Nejen díky vynikajícím výkonům od počátku turnaje, ale také díky vynikajícímu diváckému zázemí se tým dostal na turnaji tak daleko a bezesporu byl jedním z překvapení turnaje. Vždyť ve čtvrtfinále porazil Mistra republiky z roku 2010, RKM Tango Brno, které v Brně skončilo v lize na druhém místě. Čtvrté místo pak obsadil další brněnský klub - Karlsberg C. F., jehož brankář Lukáš Zrzavý byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Kompletní výsledky 17. Mistrovství ČR v malé kopané najdete na adrese: http://www.mr2012.websnadno.cz/Vysledky.html

Jak jsme již zmiňovali toto bylo poslední Mistrovství ČR v malé kopané, hrané tímto systémem. Již v září začnou ve 4 městech základní skupiny Mistrovství ČR 2013, kdy z každého města postoupí pouze dou nejlepších týmů do dvou čtvrtfinálových skupin, které se odehrají v druhé polovině listopadu. Z každé čtvrtfinálové skupiny potom postoupí dva nejlepší týmy, který se 19. ledna 2013 utkají na umělé trávě třetí generace v hale ČEZ Basketbal Nymburk (Sportovní areál ČSTV, Nymburk) o Mistra republiky. Tento nový koncept by měl fungovat po dobu 3 let, poté by měla být spuštěna celostátní soutěž - 1. liga malé kopané. Novodobý systém Mistrovství republiky, který se od září letošního roku bude hrát by pak měl být v roli tzv. kvalifikačního turnaje o postup do 1. ligy. Tím je tak třeba zdůraznit, že nebudou existovat žádné 2. ligy, divize apod. Nastolena bude pouze 1. celostátní liga s finanční zajištěním pro kluby ze strany sponzorů Asociace malého fotbalu ČR. Hierarchicky bude tedy nejvýše postavená 1. liga, pod ní budou hned nejvyšší soutěže malé kopané jednotlivých oblastních svazů (Kadaň, Litomyšl, Ostrava, Jihlava a další).

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30