Asociace malého fotbalu české republiky

Pražské Spoje v Lize mistrů narazí na Prešov, Cesenu a Plovdiv

04. 09. | 19

Riccione - Jediný zástupce bude reprezentovat Českou republiku na EMF Lize mistrů v malém fotbale. Do italského Riccione vyrazil tým Spoje Praha, který poprvé v historii ovládl Český národní pohár.

Do Ligy mistrů vstoupí pražský celek ve čtvrtek. Boji o medaile klání vyvrcholí v neděli. „Je to pro nás samozřejmě čest. Dvakrát jsme vyhráli domácí soutěž v Praze a podařil se nám velký úspěch na republice, tím jsme se kvalifikovali do Ligy mistrů, což je pro nás velký zážitek,“ popsal kapitán týmu Lukáš Šedivý.

Los Spojům do skupiny C přisoudil bulharský celek KCM 2000 Grup Plovdiv, slovenský Prešov a italský výběr Martoranello Cesena. „Přijel s námi Vašek Socher, který hraje za pražskou Restauraci U Pecků, s níž okusil Ligu mistrů. Konzultovali jsme týmy v prvním výkonnostním koši, které zná z minulých ročníků, takže víme, že jsou kvalitní. Zbytek nám nic extra neříká, počkáme, jakou budou mít úroveň. Uvidíme v prvním zápase,“ sdělil Šedivý.

Pražský celek vyhlíží aspoň postup ze skupiny, k čemuž stačí i třetí příčka. „Nerad bych mluvil o ambicích, jsme tady první rok, takže vůbec nevím, jaká bude úroveň. Liga mistrů se zúžila na extra úroveň, nakonec se přihlásilo 24 týmů, tím pádem jde o nejlepší celky v Evropě. Neviděl jsem soupeře, ale pokud se nám podaří postoupit ze skupiny, bude to velký úspěch,“ přál si kapitán.

Sestavu dával složitě dohromady na poslední chvíli. „Bojovali jsme, abychom sestavili dvě pětky, bez nich nemá extra smysl na Ligu mistrů jezdit. Tým se nerodil lehce, plno hráčů má zápasy o víkendu, nepustí je kluby, taky už mají po dovolených a nemohli si vzít volno v práci. Do poslední chvíle jsme nevěděli, zda jedeme, nakonec jsme celek doplnili klukama od nás z velkého fotbalu. Troufám si říct, že kádr je kvalitní,“ přemítal Šedivý.

Po dlouhé cestě mají Spoje za sebou úvodní organizační mítink. Do turnaje vstoupí ve čtvrtek v poledne proti Prešovu, od šesti hodin večer se utkají s Cesenou a v pátek v deset hodin dopoledne narazí na Plovdiv. „Absolvovali jsme první schůzku před Ligou mistrů, byl u ní i Jakub Štefek z českého nároďáku. Dozvěděli jsme se něco ohledně pravidel a organizační věci. Těšíme se do postele, za posledních čtyřiadvacet hodin jsme spali tři hodiny,“ vzkázal ve středu večer Šedivý. Stříbrný celek Českého národního poháru Laguna Pardubice účast odmítl.

Minulý ročník Ligy mistrů ovládla rumunská mužstva, která obsadila všechna čtyři semifinálová místa. Po bezbrankové remíze zvítězil až po výsledku 2:1 v pokutových kopech celek MAV Sport Temešvár nad týmem Coriolan Bacau. Obhájce nastoupí v základní skupině A. Právě s Temešvárem před rokem ve slovinském Terme Čatež vypadl český šampion BKMK Werbedesign Brno. V osmifinále prohrál těsně 3:4. Atlético Most loni nepostoupilo ze základní skupiny.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10