Asociace malého fotbalu české republiky

Praha zlomila zápas v přesilovce, Blanensku dala devět gólů

03. 04. | 16

Praha - Tento souboj patrně nabídne rozuzlení až 18. května, kdy se střetnou Praha s Mostem ve vzájemném duelu v hlavním městě. Zatím na úspěch jednoho pokaždé zareaguje stejně i druhý celek. V devátém kole DRFG Superligy malého fotbalu smetl Most šestnácti góly Milovice, načež Praha zdolala Blanensko 9:3.

Praha - Tento souboj patrně nabídne rozuzlení až 18. května, kdy se střetnou Praha s Mostem ve vzájemném duelu v hlavním městě. Zatím na úspěch jednoho pokaždé zareaguje stejně i druhý celek. V devátém kole DRFG Superligy malého fotbalu smetl Most šestnácti góly Milovice, načež Praha zdolala Blanensko 9:3.

Obě mužstva tak dělí na čele celostátní soutěže jen vzájemný duel, který na podzim vyšel lépe Praze. „Bude to super, pecka, těším se na zápas s Mostem. Aspoň je hned první ročník ligy zamotaný. Spousta lidí čekala, že to třeba od někoho bude jednoznačná záležitost, ale ukazuje se, že všechny výběry mají kvalitní kluky, Soutěž má úroveň, v první řadě však jde o fotbal a zábavu, aby to mělo dobrý náboj, což asi s Mostem bude mít,“ povídal pražský zadák Michal Uhlíř.

Blanensko prohrou v Praze přišlo po devíti kolech o třetí příčku, přeskočila jej Jihlava. „Jeli jsme do Prahy v sedmi lidech do hry, v takové slepené sestavě, někteří odřekli. Podle mě je na zamyšlení, jak se scházíme na venkovní zápasy a na domácí, obrovský kontrast. Ve finále jsme ještě dostali červenou kartu a jeden hráč se zranil, takže jsme dohrávali bez střídání, zatímco Praha točila dvě pětky,“ mrzelo blanenského snajpra Ondřeje Paděru.

Českému reprezentantovi v jihomoravském výběru chyběla většina ofenzivních parťáků včetně Jana Koudelky či Zdeňka Fladra. „V Praze jsme nastoupili v zatím nejhorší sestavě v lize, ale kluci hráli maximum, co mohli, nemůžeme nikomu nic vyčítat. Každý bojoval, jezdil, jenže kvalita bohužel není. Když Praze vypadne pět, šest hráčů, doplní je rovnocennými, protože má jinou základnu. Když vypadnou u nás, je to strašně cítit, zvlášť ve venkovních zápasech,“ posteskl si Paděra.

Praha měla k utkání dva gólmany a jedenáct hráčů do pole. „Tak to normálně točíme, protože dobrých hráčů je v Praze spousta. Od kluků, kteří vedou náš výběr, je nastavené, že vždycky máme dvě pětky. Ať budeme doma, nebo se pojede někam ven, v první řadě chceme střídat dvě pětky,“ poznamenal Uhlíř, který si proti Blanensku navlékl kapitánskou pásku.

Domácí celek šel do vedení už v šesté minutě, kdy se prosadil kanonýr Tomáš Kounovský. Pak následovalo vyloučení blanenského Tomáše Prudila. „Hodně přísně nás sudí poslal do čtyř, z čehož jsme dostali dva góly a už to bylo těžké. Domácí dali po přestávce rychle na 4:0, pak jsme sice snížili, ale neproměnili jsme jednu šanci a z protiútoku dostali na 5:1. Potom už se jen dohrávalo,“ popsal Paděra. „Na to, v jaké jsme jeli sestavě, jsme ještě žádnou ostudu neudělali. Chyběla nám kvalita, kterou máme vždycky v domácím prostředí, a odešli jsme fyzicky, bylo nás fakt málo. Pražané chodili do rychlých přečíslení, už jsme je nezachytávali,“ doplnil dvougólový střelec Paděra.

Po přestávce vstřelili domácí šest branek a Kounovský stejně jako v úvodním jarním kole zaznamenal hattrick. „Byli jsme celý zápas lepší, víc jsme drželi balon a dokázali jsme dát šance, které jsme si vypracovali. Výsledek odpovídá rozložení sil na hřišti,“ sdělil Uhlíř.

Blanensko odstartovala jaro dvěma prohrami a ztratilo medailové pozice, o které usiluje. „Víme, že jsme venku ještě nebodovali, a říkali jsme si, že pokud chceme hrát do třetího místa, musíme vozit body z venku. Hráli jsme těžké zápasy v Jihlavě a v Praze, ale v lize jsou všechny těžké. Musíme bodovat doma a urvat něco venku, v Milovicích či Pardubicích, nejlépe v obou utkáních. Určitě jsme si prohrou v Praze situaci hodně zkomplikovali,“ uznal Paděra.

 

Praha - Blanensko 9:3 (3:0)

Branky: 6., 32. a 49. Kounovský, 37. a 57. Brandejs, 24. Kristen, 25. Barták, 48. Vaněk, 59. Procházka - 35. a 45. Paděra, 54. Španěl

ŽK: Procházka, Deré, Vaněk (všichni Praha)

ČK: Prudil (Blanensko)

Rozhodčí: Kohout - Kučera

 

Praha: Jaroslav Bellada, Petr Kratochvíl - Michal Uhlíř, Jiří Vaněk, Jaroslav Procházka, Martin Sus, David Brandejs, Tomáš Kounovský, Stanislav Bejda, Aleš Deré, Karel Kristen, Martin Barták, Pavel Mišák

Blanensko: Pavel Hrdý - Pavel Blaha, Zdeněk Traxl, Jan Doležel, Tomáš Prudil, Ondřej Španěl, Vítězslav Boček, Ondřej Paděra

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700