Asociace malého fotbalu české republiky

Praha si ze snadné výhry udělala drama, ale náskok udržela

04. 06. | 18

Jihlava – Po první půli to vypadalo na pohodlné vítězství týmu Staropramen Praha. Jenže Jihlava se po přestávce vzepjala a utkání dvanáctého kola Superligy malého fotbalu prohrála jen těsně 4:5.

Nechybělo mnoho a domácí celek z Vysočiny se dočkal penaltového rozuzlení, přestože prohrával o čtyři branky. „Určitě ještě šance byly, zaspali jsme skoro celou první půlku, kdy jsme si nechali dát pět gólů, ale do druhé jsme šli s tím, že už nemáme co ztratit. Hráli jsme víc dopředu, uvolněně, potom branky začaly padat. Chybělo málo, ke konci jsme nastřelili břevno, měli dva tři závary, penalty byly hodně blízko. Myslím, že kdyby se ještě nějakou minutu hrálo navíc, asi utkání dospěje k penaltám,“ přemítal jihlavský útočník Robin Demeter.

V prvním poločase nastřílela Praha pět gólů, trefili se dvakrát Michal Belej, Jan Pořízek, Pavel Slánský a Michal Salák, který přidal tři asistence. Za domácí skóroval jen Zdeněk Kučera. „Asi jsme na začátku ještě spali, měli jsme docela problém se sestavou, pár lidí nám to na poslední chvíli odřeklo. Praha na nás zkušeně vlétla, hned z první akce dala branku, což jí taky pomohlo. První půlka z naší strany nebyla dobrá, dělali jsme laciné chyby, které Praha umí využít, v tom je zkušená,“ podotkl český reprezentant Demeter.

Právě ten krátce po přestávce snížil na 2:5 a dvacet minut před koncem přišla druhá žlutá karta a vyloučení pro světového šampiona Saláka. „Po půlce vypadalo utkání skoro hotové, ale u malého fotbalu či futsalu je to ošidné, musí se hrát do poslední minuty, góly padají. Domácí si čuchli brankou na 2:5, pak přišla nešťastná druhá žlutá karta Míši Saláka. Překvapilo mě, že se hraje oslabení na pět minut, ať se děje, co se děje. Myslel jsem si, že kdybychom dostali jeden gól, hrajeme znovu zpátky pět na pět, ale kluci mi řekli, že se hraje pět minut, ať dají domácí jakýkoli počet gólů. To je dost kruté, protože obě žluté byly hodně nešťastné, jiné zákroky volaly po kartě, ale nepadla za ně ani jedna. Záleží, jak situace posoudí rozhodčí, jenže zápas nešťastně ovlivnila první karta, která neměla být. Ta druhá ano, ale…“ komentoval dění Belej.

Jihlava pouze snížila, když se trefil gólman Lukáš Kučírek a podruhé v utkání Demeter. „Zaplaťpánbůh, že jsem aspoň pomohl klukům z Prahy k vítězství a při cestě za titulem,“ oddechl si český futsalový reprezentant Belej, který nastoupil poprvé v Superlize malého fotbalu. „Soutěž jsem sledoval dlouhodobě, jelikož jsem však měl smlouvu s futsalem, nemohl jsem hrát, nechtěl jsem čeřit vodu mezi futsalem a malým fotbalem. Teď se naskytla možnost si zahrát, přijal jsem a uvidíme, co se z toho vyvrbí. Možná ještě na jaře nastoupím, ale spíš to budu operativně řešit. Nevím, zda to vyjde,“ uvedl Belej.

Pro pražský výběr protřelého kanonýra získal Salák. „Vždycky jsem chtěl hrát o nejvyšší příčky, ve futsale jsem dosáhl na finále, ale ne na titul, musel jsem změnit sport. To je samozřejmě sranda,“ smál se Belej. „Je to práce Míši Saláka, se kterým jsme hodně v kontaktu, popichujeme se na fotbale, hráli jsme proti sobě krajský přebor na Ústecku. Zvažoval jsem i možnost hrát za Most, kde nyní jsem. V sezoně nešlo hrát fotbal, futsal i malý fotbal, trénovali jsme někdy s regenerací sedmkrát za týden a play-off je specifické, termíny zápasů jsou různé. Teď se sešla situace, abych si zahrál, když futsalu skončila sezona a nebyl jsem ani s futsalovým nároďákem,“ objasnil Belej.

Praha se díky výhře drží dvě kola před koncem soutěže stále na první příčce o tři body před Blanenskem. Naopak Jihlava po dvou třetích místech patrně zůstane bez medaile. Ze sedmé pozice ztrácí pět bodů na třetí Pardubice. „Pro mě to je velké zklamání. První dva roky jsme obsadili aspoň bronzovou příčku a tenhle rok jsme chtěli vyhrát, což se už určitě nestane. Nevím, v čem to může být, vcelku jsme se scházeli dobře, ale něco nám chybí. Jsme spíš tým, který si jde hlavně zahrát. Myslím, že jsme dobří fotbalisti, chybí nám však hráči, které mají jiné týmy, třeba nejsou až tak fotbaloví, ale uhrají zápas srdíčkem, odbojují. Máme samé fotbalisty a když někdo hraje trošku tvrději nebo víc od podlahy, vůbec nám to nesvědčí. Kolikrát nestačí jenom hrál fotbal,“ uvědomil si Demeter.

Video z utkání:

Jihlava - Staropramen Praha 4:5 (1:5)

Branky a nahrávky: 23. Kučera (Prchal), 34. Demeter (Kriegsman), 42. Kučírek (Demeter), 45. Demeter (Kučírek) - 2. Belej (Salák), 4. Pořízek (Salák), 12. Slánský (Salák), 22. Salák, 30. Belej (Sodoma). Rozhodčí: Oulický – Bártů. ŽK: Prchal – Salák. ČK: 39. Salák. Diváci: 30.

Jihlava: Lukáš Kučírek – David Novák, Martin Duba, Filip Dvořáček, Jiří Prchal, Miloš Kriegsman, Robin Demeter, Radim Šuta, Zdeněk Kučera.

Praha: Petr Víšek – Michal Uhlíř, Zdeněk Sláma, Jan Pořízek, Ondřej Soběslav, Pavel Šultes. Michal Bureš, Pavel Slánský, Michal Salák, Stanislav Mařík, Jiří Sodoma, Michal Belej.

- Jaroslav Kára -

Foto: Svatopluk Samler

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700