Asociace malého fotbalu české republiky

Praha se seznámí s větším hřištěm, kam přijíždí blanenská ofenziva

02. 04. | 16

Praha - Před cestou do Boskovic na domácí hřiště Blanenska slyšeli hráči pražského výběru, že tamější letiště jim nejspíš nebude tolik vyhovovat. Praha předpoklady zbortila a na podzim vyhrála duel na jihu Moravy 6:3. V neděli od 14.00 hodin přivítá v devátém kole DRFG Superligy malého fotbalu stejného soka také na rozměrném trávníku.

Praha - Před cestou do Boskovic na domácí hřiště Blanenska slyšeli hráči pražského výběru, že tamější letiště jim nejspíš nebude tolik vyhovovat. Praha předpoklady zbortila a na podzim vyhrála duel na jihu Moravy 6:3. V neděli od 14.00 hodin přivítá v devátém kole DRFG Superligy malého fotbalu stejného soka také na rozměrném trávníku.

Praha se pro jarní pokračování celostátní soutěže přesunula z areálu Na Hanspaulce do Vysočan. „Hřiště je výrazně širší a trochu se obáváme, že bude spíš vyhovovat soupeři. Půjde o to, jak rychle si na ně zvykneme,“ uvědomuje si vedoucí výběru z hlavního města Petr Pícha. „Máme opravdu široký kádr hráčů a dá se říct, že bude hrát zase jiné mužstvo než v úvodním jarním duelu a opět jiná sestava než v Boskovicích na podzim. Styl hry přizpůsobujeme nominovaným hráčům a je to u každého utkání něco jiného. Jen budeme víc apelovat na soustředěnost a maximální nasazení od první minuty,“ doplňuje.

Líbivý podzimní duel v Boskovicích měl ještě sedm minut před koncem vyrovnané skóre, které převrátil na pražskou stranu člen reprezentační jedenadvacítky Adam Kraus. „Proti prvnímu zápasu musíme zlepšit bránění, i přes zranění několika defenzivních opor. Od všech hráčů tento duel vyžaduje maximální soustředění celou dobu utkání,“ apeluje na své svěřence blanenský kouč Jindřich Záboj.

V obou dresech se střetávají čeští reprezentanti v malém fotbalu, úvodní bitva patřila Praze především díky širšímu kádru. „Na podzimní duel v Boskovicích rádi vzpomínáme, protože jsme vyhráli a šlo o pěkný zápas před mnoha diváky. Hrálo se na velkém hřišti a myslím, že rozhodla větší vyrovnanost našich dvou pětek, které pravidelně střídáme, zatímco soupeř častým nasazováním poněkud utavil své nejlepší hráče. Rozhodli jsme v závěru, kdy jsme měli víc sil,“ vrací se k předchozímu souboji Pícha.

Blanensko na podzim své soupeře na domácím hřišti až na „pražskou výjimku“ drtilo, jenže na venkovní triumf stále čeká. Jaro zahájilo prohrou 5:8 v Jihlavě. „Po přestřelce v Jihlavě odjíždíme do Prahy s cílem konečně bodovat na hřišti soupeře. Čeká nás sice největší favorit ligy, ale rozhodně nejedeme předem poražení,“ vzkazuje Záboj.

Jihomoravané podle předběžné nominace povezou do Prahy trojici reprezentačních útočníků ve složení Jan Koudelka, Ondřej Paděra a Zdeněk Traxl. Doplní je člen české jedenadvacítky Pavel Blaha. „Blanensko je silné především v útočné fázi, kde má skvělé zakončovatele Koudelku s Paděrou. Jeho hra je hodně založená na rychlém přechodu do útoku a znamenité souhře podporované Bednářem i dalšími výbornými hráči. Nevím, jestli Blanensko dorazí se všemi reprezentanty, ale přeji si to, abychom hráli proti nejlepším hráčům. Stejně vím, že to nebude jednoduché. Ostatně nám to soupeř už vzkazoval prostřednictvím médií,“ pousměje se pražský vedoucí.

Taktika domácího týmu se odvíjí od sestavy, která proti Blanensku vyběhne. V předpokládaném kádru figuruje Tomáš Kounovský, který se hattrickem podepsal pod úvodní jarní vítězství 7:4 v Milovicích. „Byla to důležitá výhra z venku, ale výsledek se nerodil vůbec lehce, protože jsme podcenili vstup do utkání. Tomáš Kounovský opět potvrdil, že je výborný střelec a že tabulce střelců v Hanspaulské lize kraluje již několik let zcela oprávněně. Jsme moc rádi, že projevil zájem hrát v našem mužstvu,“ libuje si Pícha.

V pražské nominaci nechybí ani reprezentanti Jaroslav Bellada, Michal Uhlíř, Jaroslav Procházka či Tomáš Vobořil, tři branky v podzimním utkání vsítil Blanensku asistent kouče národního týmu Stanislav Bejda. „Mužstvo Prahy má možnost největšího výběru velmi kvalitních hráčů, proto se nebudeme zaměřovat na jednotlivé hráče, ale na hru celého mužstva,“ říká blanenský kouč.

Jihomoravský celek ztrácí na třetí příčce sedm bodů na Prahu s Mostem, celek z hlavního města vede zásluhou lepšího skóre. „Určitě soupeře nehodláme podcenit, protože známe jeho kvality. Je nám jasné, že jde o další důležitý souboj, protože Blanensko by ztrátou bodů asi definitivně ztratilo kontakt s čelem tabulky. Musíme se soustředit na vlastní výkon a nemůžeme si dovolit ztrátu bodů na domácím hřišti. Těšíme se na vzájemný souboj a moc si přejeme takovou diváckou podporu, jakou mají soupeři na jejich domácím hřišti. Vyvinuli jsme velkou aktivitu, abychom přilákali co největší kulisu. Víme, že v Praze to není s diváky jednoduché, tak uvidíme,“ podotýká Pícha.

Předpokládaná sestava Prahy:

Jaroslav Bellada (Holosmetky), Petr Kratochvíl (Restaurace U Pecků) - Michal Uhlíř (Santa Dominica), Jiří Vaněk (Hertha ZMZ), Jaroslav Procházka (Restaurace U Pecků), Vitalij Kravcov, Martin Sus (oba Audi United), David Brandejs (Santa Dominica), Tomáš Kounovský (Smutný potapěči), Stanislav Bejda, Tomáš Vobořil (oba Úterní hosté), Aleš Deré (HS Praha)

Předpokládaná sestava Blanenska:

Pavel Hrdý (FC Sampdoria Poříčí) - Filip Adamec, Pavel Blaha (oba M.K. Louka), Jan Koudelka, Zdeněk Fladr (oba SK Viktoria Suchý), Zdeněk Traxl, Jan Doležel (oba Kvasar Černá Hora), Tomáš Prudil (FK Rozhraní), Ondřej Španěl, Vítězslav Boček (oba LPP Lhota u Lysic FC), Ondřej Paděra (BK Sadros Boskovice)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700