Asociace malého fotbalu české republiky

Pozvánka na Euro mě v hospodě stála kolečko, směje se Hakl

18. 08. | 16

Milovice - Přestože Milovice skončily v DRFG Superlize malého fotbalu poslední, jejich univerzál František Hakl si proklestil cestu do české reprezentace. A stabilní výkony mu vynesly také místo ve výběru pro mistrovství Evropy

Milovice - Přestože Milovice skončily v DRFG Superlize malého fotbalu poslední, jejich univerzál František Hakl si proklestil cestu do české reprezentace. A stabilní výkony mu vynesly také místo ve výběru pro mistrovství Evropy, které od 21. do 27. srpna hostí maďarský Székesfehérvár. „Dostal jsem to jako dárek,“ usmál se šestadvacetiletý nováček na velkém turnaji.

Napadlo vás, že přijde pozvánka na Euro?

"Nečekal jsem ji. Jsem hrozně rád, že přišla a mám možnost jet na mistrovství Evropy s tak super partou, která byla o víkendu na přípravném kempu. Malý fotbal hraje spousta kvalitních hráčů a obzvlášť když Milovice v Superlize skončily, jsem nevěděl, jestli jsem pořád aktivní hráč. Je proto super, že přišla pozvánka a můžu se zúčastnit mistrovství Evropy."

S reprezentací jste byl letos na akcích v Tunisku a v Německu. Cítil jste, že šance na Euro může přijít?

"Německo bylo takové hrozně narychlo, spousta kluků odřekla, až tři dny před odjezdem nám členové realizačního týmu teprve dávali vědět, neměli jistotu, zda utkání bude. Ale už jsem pomalinku tušil, že kemp může vyjít, a když byl bez toho, aniž se někdo vyřazoval, dostal jsem nominaci jako dárek."

Měl jste prostor dárek oslavit?

"Na radování nebyl čas, soukromý život vyplňuje hlavně fotbal a práce, ale určitě jsem rád. Mám hospodu, kde jsem to hned rozhlásil a snad mě budou lidi podporovat v Maďarsku. Stálo mě to nějaké kolečko. (úsměv)"

Stmelili jste partu na přípravném kempu?

"Máme super partu a myslím, že jednu z nejlepších. Sice to nemůžu moc porovnat, ale některé kluky znám a srandu nezkazí. Na kempu jsme se sehrávali, zkoušeli jsme točit nějaké pětky a hlavně jsme trénovali standardky, které na Euru budou asi nejdůležitější."

Tušíte, na jakou hru protivníků narazíte?

"To jde úplně mimo mě, vůbec nevím, co od turnaje mám čekat, ale kluci nahodili z minulých šampionátů laťku, teď už zbývá jen přivézt zlato."

Budete nervózní před prvním zápasem?

"Nervozita nebude vůbec žádná. Těším se na Euro a chceme udělat nějaký úspěch, ať reprezentační dres nemáme jen tak a přivezeme placku, nejlépe zlatou."

Překvapilo vás, že Milovice pro nesplnění licenčních podmínek v DRFG Superlize malého fotbalu skončily?

"Než zprávu oznámila na stránkách Asociace malého fotbalu, rozeslal nám náš bývalý trenér Zdenda Parůžek, že končí milovický výběr a že nám přeje hodně štěstí, kdyby se někdo uchytil v Hanspaulce. Snad se tedy chytím aspoň v Praze a budu hrát dál za výběr. Do Olomouce, která nahradila Milovice, se mi moc nechce. (úsměv)"

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100