Asociace malého fotbalu české republiky

Podještědský sportovní areál opět přivítal národní tým

07. 05. | 14

Od středy 30. dubna do soboty 2. května 2014 probíhalo v Českém Dubu soustředění širšího kádru reprezentace ČR v malém fotbalu. Výběrový kemp byl původně plánován až do neděle, ale vzhledem ke klubovým povinnostem většiny zúčastněných hráčů vedení reprezentace rozhodlo celou akci zkrátit.

Od středy 30. dubna do soboty 2. května 2014 probíhalo v Českém Dubu soustředění širšího kádru reprezentace ČR v malém fotbalu. Výběrový kemp byl původně plánován až do neděle, ale vzhledem ke klubovým povinnostem většiny zúčastněných hráčů vedení reprezentace rozhodlo celou akci zkrátit. Nepovedlo se totiž dojednat přátelské utkání s reprezentačním výběrem Německa, které se mělo odehrát v sobotu, neboť německá strana na naši nabídku včas nezareagovala.

Trenéři Radek Pokorný a nově jmenovaný asistent trenéra Stanislav Bejda měli k dispozici celkem 22 hráčů, které během jara nominovali vedoucí jednotlivých oblastních svazů. Je s podivem, že tak neučinili všichni šéfové svazů, i když k tomu byli opakovaně vyzýváni jak generálním sekretářem Asociace malého fotbalu Reném Pazderou, tak vedoucím družstva reprezentace Antonínem Schneiderem. Šanci poprat se o reprezentační dres tak bohužel nedostalo mnoho hráčů, kteří by si to mnohdy zasloužili, ať už z nově vzniklých svazů, ale bohužel i z těch zavedených ve větších městech, jako je například Příbram nebo Pardubice. O to víc si vážíme těch funkcionářů, kteří svoje zástupce nominovali, a věříme, že postupem času se situace zlepší v celé republice.

Výběr hráčů také výrazně ovlivnila zranění a pracovní povinnosti, takže celkem jich muselo být osloveno 55, protože omluvenkami se to ve schránce vedoucího družstva jen hemžilo. Na úvodní středeční trénink tak byli připraveni čtyři brankáři a osmnáct hráčů do pole. Některé tváře byly trenérům dobře známé, ale většinu osazenstva tvořili nováčci. Vedení reprezentace totiž chtělo dát šanci ukázat své schopnosti všem, kteří o národní dres stojí. Mezi tři tyče se postavili Marek Trávníček z Blanska, Ondřej Fišer z Milovic, Petr Víšek z Prahy a Václav Večeřa z Brna. Největším problémem je vždy sehnat dostatek kvalitních obránců, ale nakonec byli do obrany připraveni Adam Grmela z Brna, Sergej Vlačiha a Petr Janda z Milovic, Jan Vrátil z Mostu a Jan Petržílka z Prahy. V záloze pak operovali Karel Kristen z Prahy, Milan Karásek z Milovic, Pavel Kryl a Jakub Krejčí z Olomouce a Marek Brinzík z Ostravy. V útoku bojovali Matěj Novotný z Milovic, Radim Hlavsa z Ostravy, Jan Koudelka z Blanska, Daniel Kavka z Jihlavy, Jiří Punčochář z Olomouce a trio Milan Němeček, Milan Klimeš a Tomáš Prokeš z Brna.

Sestava tedy byla velmi pestrá a úkolem trenérů bylo toto ze začátku nesourodé družstvo sehrát a sladit. Čekalo je totiž několik přátelských utkání, a to čtvrteční dvojzápas s výběrem Hanspaulské ligy z Prahy a páteční zápas s reprezentací malé kopané Milovice. Ve čtvrtek se celý kádr rozdělil na dvě poloviny (využil k tomu červené a modré dresy) a nastoupil proti dvěma výběrům Pražského svazu malého fotbalu, který sestavil a pozval generální manažer reprezentace Luděk Zelenka. A sehranost pražských výběrů nakonec slavila úspěch. I když červené národní družstvo sehrálo s Pražáky vyrovnanou partii a nakonec prohrálo jen těsně 3:2, modrým už se tolik nedařilo a podlehli vysoko 7:2. Trenéři však hráče nabádali, aby nevěšeli hlavu a oceňovali zejména jejich bojovnost i při nepříznivém výsledku. Vymlouvat se nedalo ani na nepřízeň počasí, které se během zápasu výrazně proměnilo, a slunečno se změnilo na déšť, vítr a chladno.  Na pátek bylo třeba udělat nezbytné změny a hlavně namotivovat reprezentační kádr k zápasu s Milovicemi. To se nakonec podařilo a národní tým zvítězil 3:1, když jednu branku vsítil Pavel Kryl a dvě pak přidal Tomáš Prokeš.

Soustředění tedy skončilo pozitivně a hráči odjížděli domů s úsměvem. Velmi kladně hodnotili skvěle připravený areál, skvělou kuchyni, perfektní možnosti regenerace, profesionálně vedené tréninky, ale hlavně oceňovali příležitost porovnat své schopnosti s dalšími hráči z republiky. Věříme, že to pro ně byla cenná zkušenost a že se alespoň s některými z nich opět setkáme při dalších akcích národního týmu. V červnu je to Zelencup, kde národní tým může změřit své síly s výběry Polska a Slovenska, v srpnu se jedná o přátelském utkání v Itálii a v září má reprezentace v plánu sehrát miniturnaj v Terezíně s výběry Německa, Rakouska a Izraele. Trenéři tak mají před sebou ještě spoustu příležitostí vybrat opravdu to nejlepší, co tuzemský malý fotbal nabízí.

- Antonín Schneider -

 

Odkazy na videa naleznete zde:

Výběr Hanspaulky - Výběr ČR 1 (1. poločas): https://www.youtube.com/watch?v=LRV5Umay1dM

Výběr Hanspaulky - Výběr ČR 1 (2. poločas): https://www.youtube.com/watch?v=U29fFEUZJzE

Výběr Hanspaulky - Výběr ČR 2 (1. poločas): https://www.youtube.com/watch?v=OB0P-0soRjE

Výběr Hanspaulky - Výběr ČR 2 (2. poločas): https://www.youtube.com/watch?v=A5JUw-xSpV8

 

Rozhovory s trenérem milovické reprezentace Petrem Brejlou a manažerem českého národního týmu Luďkem Zelenkou si můžete přečíst na webu MLMF: http://www.mlmf.cz/index.php/clanky-mlmf-cz/136-reprezentace-mlmf-reprezentace-cr-1-3

 

Fotografie z celé akce naleznete zde:

http://1hl.webnode.cz/vyber-hl/foto-utkani-cesky-dub/

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100