Asociace malého fotbalu české republiky

Pardubice se vrátily na druhé místo, Sklenář přispěl pěti body

12. 06. | 18

Pardubice – Závěr třetího ročníku Superligy malého fotbalu slibuje dramatickou podívanou. Do boje o druhou příčku se opět razantně přihlásily Pardubice, které ve třináctém kole porazily na domácím hřišti Příbram 7:2.

Pražského šampiona už nikdo nesesadí, ovšem o zbylé medailové pozice svedou boj ještě čtyři výběry. Nejlepší výchozí pozici mají Pardubice, které na druhém místě posbíraly 23 bodů jako Brno, ale mají lepší skóre i vzájemné zápasy.

V posledním nedělním kole jim tak stačí „maličkost“. Vítězství na hřišti Blanenska, pak se nemusejí ohlížet na ostatní výsledky. „Chceme se umístit co nejvýš, ovšem zápas s Blanenskem nebude jednoduchý, má kvalitní mančaft. Bohužel termín je trošku nešťastný, jsem mimo Českou republiku, takže se nezúčastním. Klukům budu určitě fandit a doufám, že tam nějaké body udělají a umístíme se co nejlíp. Cíl máme určitě skončit na bedně, druhé místo by bylo pěkné, ale Blanensko je opravdu silné a nic jednoduchého nás tam nečeká,“ uvědomil si pardubický zadák Václav Sklenář (na snímku v bílém).

K zachování medailové naděje udělaly Pardubice důležitý krok v utkání s poslední Příbramí, v němž český reprezentant Sklenář vsítil hattrick, první v celostátní soutěži, a ještě přidal dvě nahrávky. „Hattricku si cením a musím hlavně poděkovat spoluhráčům, protože mi míče připravovali do prázdné, jenom jsem stál u brány a dokopával jsem. Projevila se souhra týmu, jsem rád, že to tentokrát vyšlo na mě, ale jde o zásluhu spoluhráčů,“ ocenil Sklenář.

Slavnostní výkop utkání provedl pardubický primátor Martin Charvát a před jeho zrakem domácí vedli po pěti minutách o dva góly, když se se prosadili Tomáš Koudelka a Jan Rosůlek. „Za pět minut jsme prohrávali 0:2, to se pak těžko otáčí. Pospíchali jsme z práce, přijeli jsme na poslední chvíli, vlétli jsme na hřiště skoro bez rozcvičky, nerozhýbaní a dostali jsme hned góly. Pak už záleží na hlavách, jak situaci zvládneme, bohužel jsme ji nezvládli, těžko se s tím něco dělá,“ litoval pardubický útočník Patrik Junek.

Vojtěch Ptáček sice v osmé minutě snížil, jenže za dalších třináct minut se dvakrát trefil Sklenář a s ním Matěj Slováček a Dominik Fejl. „Sešli jsme se v dobré sestavě. Říkali jsme si, ať k utkání hlavně nepřistoupíme špatně, abychom třeba neprohrávali, což se naštěstí nestalo. Začali jsme presovat a vyšlo to. Nějaké šance jsme na začátku neproměnili, ale jak jsme odskočili o dva góly, uklidnili jsme se, balony nám chodily a byli jsme lepší,“ uvedl pardubický obránce.

Za Příbram ještě snížil Lukáš Rom, na jeho zásah ovšem odpověděl znovu Sklenář. „Pardubice jsou hodně silné, měly tam šikovné kluky na balonu, pohybově výborné. Roztočily nás, hrály super fotbal, měly tam reprezentanty. Bohužel si necháme dát góly ze tří našich autů,“ posteskl si Junek.

Příbram už zůstane na poslední osmé příčce, v neděli dopoledne uzavře ročník v Mostě. „Bohužel někteří kluci odjíždějí na dovolené, protože mají po fotbalové sezoně. Pojedeme tam v sestavě, kterou musíme dát nějak dohromady. Moc dobře to nevidím, určitě se však porveme o výhru,“ vyhlásil příbramský forvard, který si před měsícem odbyl premiéru v reprezentaci do 21 let na turnaji Boxo Cup ve Zvolenu. „Šlo zpříjemnění sezony. Snažím se hrát co nejlíp, bohužel se nám moc nedaří s klukama z Příbrami. Doufám, že ještě do reprezentace nakouknu, budu moc rád,“ přál si Junek.

Video z utkání:

Fotogalerie z utkání:

Pardubice – Příbram 7:2 (6:1)

Branky a nahrávky: 4. Koudelka (Sklenář), 5. Rosůlek, 11. Sklenář (Hanč), 15. Sklenář (Hanč), 19. Slováček (Sklenář), 21. Fejl (Doležal), 50. Sklenář (Slováček) – 8. Ptáček (Sandr), 40. Rom (Chytka). Rozhodčí: Pfeiffer – Bártů. ŽK: Sandr (Příbram). Diváci: 80.

Pardubice: Vlastimil Mičjan – Marek Řehák, Dominik Fejl, Jiří Beran, Zdeněk Dušek, Tomáš Koudelka, Matěj Slováček, Václav Sklenář, Jan Rosůlek, Lukáš Hanč, Vojtěch Doležal, Denis Zelinka.

Příbram: Milan Vančát – David Sandr, Luboš Kunc, Patrik Junek, Lukáš Rom, Jakub Tošovský, Vojtěch Ptáček, František Chytka, Michal Valta.

- Jaroslav Kára -

Foto: Petr Hrnčíř

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700