Asociace malého fotbalu české republiky

Pardubice plánují doma využít špatné jarní mostecké rozpoložení

24. 04. | 17

Pardubice - Duel dvou mužstev, která na vítěznou oslavu čekají pořádně dlouho, se chystá v jedenáctém kole DRFG Superligy malého fotbalu. Domácí Pardubice prohrály posledních pět utkání a na výhru čekají od konce listopadu. Od půlky stejného měsíce nevyhrál Most, i když vzhledem k podzimní předehrávce má momentálně jen tři prohry v řadě.

Pardubice - Duel dvou mužstev, která na vítěznou oslavu čekají pořádně dlouho, se chystá v jedenáctém kole DRFG Superligy malého fotbalu. Domácí Pardubice prohrály posledních pět utkání a na výhru čekají od konce listopadu. Od půlky stejného měsíce nevyhrál Most, i když vzhledem k podzimní předehrávce má momentálně jen tři prohry v řadě.

Jejich souboj začíná v pondělí v 19.00 hodin. „Most má stejnou kvalitu jako loni. Slyšel jsem, že se jen potýká s nedostatkem hráčů pro výjezdy na dlouhé trasy, jako například na utkání s Blanenskem,“ pousmál se pardubický obránce Jan Rosůlek.

Vicemistr loňského ročníku ovšem prohrál všechna tři jarní utkání a patří mu až šestá pozice. „Postavení v tabulce neodpovídá kvalitám Mostu. Zřejmě v týmu není dobré klima, toho chceme využít,“ plánoval pardubický kouč Miroslav Kaluža.

Východočeši se sice neustále zlepšují, jenže pořád jim patří předposlední sedmá pozice. „Rozhodně ctíme sílu Pardubic a nemyslím si, že jejich aktuální postavení v tabulce odpovídá skutečné síle. Ostatně, kdo viděl jejich domácí televizní zápas s Prahou, ve kterém podlehly těsně 2:3, musí uznat, že se nejedná o snadného soupeře. Každopádně chceme prolomit šňůru tří porážek a doufám, že se nám to právě na půdě Pardubic podaří,“ vyhlížel mostecký trenér Vojtěch Benda.

V minulém kole celostátní soutěže Pardubice podlehly na hřišti Blanenska 2:6. „O výsledku rozhodly individuální chyby, které pramenily z úbytku sil našich hráčů. Kdybychom jich měli dostatek ke střídání, mohl být výsledek jiný,“ podotkl Kaluža.

Také hráči vědí, co na domácím trávníku vylepšit. „S Blanenskem jsme hráli vyrovnané utkání a mysleli jsme, že si nějaký bod odvezeme. V zápase jsme dostali góly hlavně po individuálních chybách, pokud se jich vyvarujeme do příštího utkání, věřím, že další duel zvládneme,“ doplnil evropský šampion do 21 let Rosůlek.

Most ve vzájemných superligových duelech dvakrát zvítězil, Pardubicím podlehl jen na domácím hřišti v posledním kole minulého ročníku. Na podzim Východočechy doma zdolal 4:2. „Pokud proměníme gólové příležitosti, které si vytvoříme, výsledkem bude opačné skóre než v Mostě,“ prohlásil pardubický kouč.

Most vypravuje tradičně silnou sestavu vytvořenou z aktuálně čtyř nejlepších týmů DRFG Mostecké ligy prošpikovaných českými reprezentanty. „Vyzkoušíme si málo obvyklý výjezd ven ve všední den s velmi pozdním návratem, což určitě není moc výhodné, protože to výrazně ovlivňuje hned dva pracovní dny. Proto musím ocenit a poděkovat klukům za to, že se mi tentokrát skutečně silná sestava tvořila celkem dobře,“ liboval si Benda.

Lídra tamní soutěže Jablíčka Chomutov zastupují ve výběru Matěj Dolejška a David Haviar. „Jsem rád, že se nám dál daří zapojovat hráče Jablíček Chomutov, kteří zatím v naší domácí lize jasně dominují. Nominovaná sestava vypadá velmi slibně. S výjimkou pár opor, které mají buď pracovní povinnosti, či stop za červené karty, mi všichni kluci kývli a do Pardubic tak pojedeme s jasným cílem zvítězit,“ pravil mostecký trenér.

Pardubice se opět popasují s aktivním mosteckým stylem a hrou, kterou diriguje reprezentační gólman Ondřej Bíro. „Mladé kluky jsme na to připravili a také vyrostli na futsalu, kde se power play hraje často, takže si myslím, že nebude problém. Bíro má výbornou střelu i klamavé pohyby a když ho párkrát napadneme, dojedeme, může udělat chybu, z čehož lze těžit,“ dodal Rosůlek. „Nevidím v tom mosteckou výhodu, i na tuto variantu budou hráči připravení,“ přitakal Kaluža.

 

Předpokládaná sestava Pardubic:

David Šimon (FC Čemus), Daniel Bartaloš (Zuřivá Tereza) - Miloš Chvála, Zdeněk Dušek, Dominik Čáň, Jiří Beran, Tomáš Bydžovský (TFT Antimuf Pardubice), Jan Rosůlek, Lukáš Hanč, Jindřich Václavek (FC Laguna), Dominik Fejl (Zuřivá Tereza), Dominik Šibal (Young Guns), Lukáš Jantovský (Bad Boys Rosice)

Předpokládaná sestava Mostu:

Ondřej Bíro - David Macko, Tomáš Režný (všichni Gamblers Most), Matěj Dolejška, David Haviar (oba Jablíčka Chomutov), Dominik Nobst, Václav Šlégr (oba Atlético Most), Martin Boček (Inseminátors FC), Antonín Fišer (FC Katalánci SWAG)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700