Asociace malého fotbalu české republiky

Pardubice daly Milovicím devět gólů a opustily poslední příčku

19. 04. | 16

Milovice - Pardubické obrození pokračuje. Poprvé od listopadu se zbavily přídomku nejhorší celek DRFG Superligy malého fotbalu, po vítězství 9:2 v Milovicích totiž opustily poslední příčku, kterou přenechaly právě svému pondělnímu soupeři.

Milovice - Pardubické obrození pokračuje. Poprvé od listopadu se zbavily přídomku nejhorší celek DRFG Superligy malého fotbalu, po vítězství 9:2 v Milovicích totiž opustily poslední příčku, kterou přenechaly právě svému pondělnímu soupeři.

To se přitom Východočeši k utkání téměř ani nevypravili. „Panuje samozřejmě velká spokojenost na to, že jsme přijeli na poslední chvíli. Vypadalo to, že pojedeme na kole, protože nám vypadl autobus,“ usmál se pardubický střelec David Šimon.

Milovice naopak ani ve třetím jarním střetnutí nebodovaly. „Udělali jsme víc chyb než soupeř. Zápas byl docela vyrovnaný a i když tak výsledek nevypadá, myslím, že jsme byli lepší. Tlačili jsme se do útoku a soupeř nás trestal z brejků nebo z chyb, kdy jsme mu nahráli,“ hodnotil duel domácí trenér Vítězslav Soukal.

V prvním poločase se Milovice držely, prohrávaly o gól. A hned minutu po přestávce vyrovnal český reprezentant do 21 let Jan Krátký. „Bylo to hodně bojovné utkání, pak jsme dali na 3:2 a Milovice to dost otevřely. Chodili jsme do brejků a využili jsme docela dost šancí,“ popsal Šimon.

Zlomový moment přišel ve 38. minutě, kdy vstřelil vítěznou branku pardubický Zdeněk Dušek. „Snažili jsme se za stavu 2:3 rychle vyrovnat. Bohužel se nám to nedařilo a dostali jsme další gól. Tak jsme víc přitvrdili, víc jsme se tlačili dopředu a už to bylo vabank,“ pravil milovický kouč.

Pod devítikolovou kanonádu se podepsal především Šimon, který vstřelil čtyři branky. Nejprve skóre otevřel a tři zásahy zaznamenal v závěrečných devíti minutách. „Domácí hráli dost s gólmanem, docela riskantně. První gól jsem dal po chybě brankáře, když jsem mu vypíchl míč a dával do prázdné. Další tři moje góly jsou spíš zásluha týmu, který na mě dost pracoval. Už toho moc nenaběhám, jen jsem dobře stál,“ culil se čtyřicetiletý Šimon, jehož profesí je přitom chytání míčů. Coby gólman oblékl i dres české futsalové reprezentace.

Milovice obdržely devět branek, v minulém kole dostaly dokonce šestnáct gólů od Mostu. „Na Most rychle zapomeneme, o tom bych se nerad bavil. Tým, který teď nastoupil, byl kvalitnější než pardubický. Holt takový je malý fotbal, góly padají jenom na jedné straně, i když bývá zápas vyrovnaný a kvalita na straně prohraného,“ pokrčil rameny Soukal.

Milovice mají stejně bodů jako jejich soupeř, ale na poslední příčku klesly vinou výrazně horšího skóre. Za deset kol obdržely o třicet branek víc než Pardubice. „Nepropadáme panice, pořád to bereme tak, že jde o první ročník soutěže, řekněme zkušební, ve kterém se stále něco mění a něco nově dělá. Netěší nás to, ale nemáme potřebu říkat, že jsme si mysleli, že budeme horší či lepší, i když to jsme rozhodně chtěli. Když se podívám, proti jakým městům a hráčům nastupujeme, myslím, že někteří naši hráči jsou lepší než soupeři. Bohužel nemáme výsledky, které jsou pro zájem diváků a médií důležité,“ uznal milovický trenér.

Zato Pardubice nadále pokračují ve svém jarním znovuzrození. Už za tři zápasy překonaly svůj podzimní zisk, za polovinu soutěže posbíraly jen tři body. Na jaře už podruhé vyhrály. „Nastal tady režim, jak to má opravdu vypadat, když už se hraje taková soutěž, není to žádná sranda. Lidé, co se kolem pohybují a kteří dřív hráli, dělají maximum proto, abychom v první lize nehráli druhé housle. Já už třeba budu končit, ale chceme do budoucna postavit takový mančaft, že bude konkurovat týmům na předních příčkách,“ dodal Šimon.

 

Milovice - Pardubice 2:9 (1:2)

Branky: 27. Sabol, 31. Krátký - 12., 51., 52. a 60. Šimon, 9. a 38. Dušek, 42. Mužík, 44. Beran, 49. Čáň

ŽK: Vlačiha (Milovice)

ČK: 58. Vlačiha

Rozhodčí: Jenčík - Kubečka

 

Milovice: Jiří Gabriel (31. Ondřej Fišer) - Sergej Vlačiha, Michal Dosoudil, Jan Čapek, Tomáš Plot, Michal Kubín, Jan Krátký, Marek Baran, Martin Sabol, Jiří Horák

Pardubice: Vlastimil Mičjan (59. Daniel Bartaloš) - Jiří Beran, Miloš Chvála, Dominik Čáň, Jan Rosůlek, Zdeněk Dušek, Tomáš Urbanec, David Šimon, Patrik Müller, Lukáš Hanč, Ladislav Mužík

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700