Asociace malého fotbalu české republiky

Pardubice bodovaly, Příbram potvrdila penaltovou bolest

05. 04. | 16

Pardubice - Konečně. Od konce srpna čekaly Pardubice na body, dočkaly se jich až v devátém kole DRFG Superligy malého fotbalu. Na domácím hřišti zdolaly 4:3 po pokutových kopech Příbram.

Pardubice - Konečně. Od konce srpna čekaly Pardubice na body, dočkaly se jich až v devátém kole DRFG Superligy malého fotbalu. Na domácím hřišti zdolaly 4:3 po pokutových kopech Příbram.

V tabulce se tak přiblížily na rozdíl tří bodů k předposledním Milovicím, navíc mají jarní odvetu s Brnem k dobru. „V pozici, v jaké jsme, je pro nás úspěch bodovat, i když doma už bychom aspoň na jaře měli. Výsledek i dva body jsou pro nás dobré, ale hlavně jsme spokojení s předvedenou hrou, dodržováním taktických pokynů a tím, jak k tomu i mladí kluci přistoupili,“ prohlásil pardubický gólman Vlastimil Mičjan.

Ani příbramský celek se přitom z Pardubic nevracel domů nespokojený. „Bod je pro nás dobrý. Samozřejmě jsme chtěli víc, protože jsme třikrát v zápase vedli, ani jsme tak špatně nehráli, ale musím přiznat, že soupeř byl ve druhé půli lepší a zaslouženě vyrovnal. Bod bereme,“ povídal příbramský kapitán Michal Macek.

Utkání v normální hrací dobře skončilo nerozhodně 3:3. Příbram vyhrála první poločas po trefách Michal Dražana s Markem Branžovským 2:1, za domácí se prosadil Dominik Čáň. Po přestávce nádhernou ranou z přímého kopu srovnal Ladislav Mužík. Tentýž hráč pak v závěru odpověděl i na vedoucí trefu hostujícího Zdeňka Bucha.

Pardubice ustály i oslabení po vyloučení Tomáše Bydžovského. „Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, dokonce jsme si vypracovali několik šancí a velice dobře hrající Mužík nastřelil břevno. Je vidět, že se u nás hrají soutěže ve čtyřech hráčích v poli, asi tak budeme hrát stále,“ usmál se vedoucí pardubického mužstva Vlastimil Čáň.

O bonusovém bodu rozhodovaly pokutového kopy. Na pardubické straně se trefili Mužík a Robert Kršák. Naopak v příbramském dresu selhali Jakub Tošovský s Alešem Bábíčkem. „Nejsem specialista, ale docela často mi penalty vycházejí. V superlize jsou branky větší, takže je chytání přece jen o něco těžší, ale měl jsem i štěstí, jednou mi trefili nohu, podruhé šla penalta nad,“ podotkl Mičjan.

Příbram už prožila neúspěšný penaltový rozstřel na podzim v Jihlavě, kde prohrála stejným výsledkem jako v Pardubicích. „Penalty? To je naše velké umění. Kopal jsem jednu v Jihlavě a kluci mi říkají, že míč ještě nenašli. Teď jsem nešel, chtěl jsem to nechat na klukách, kteří si věřili, bohužel se nám rozstřel opět nepovedl. Můžeme si říct, že se penaltám budeme věnovat třeba o Vánocích, protože tohle není normální, je to bolest. Z penalt, které jsme měli, jsme nedali snad ani jednu, zato jsme ztratili asi čtyři balony,“ trpce se pousmál matador Macek.

Jeho celek si po úvodní jarní prohře 1:6 s Mostem připsal aspoň bod a poskočil na pátou příčku o bod před Brno. „Zápas s Mostem byl úplně o něčem jiném, soupeř je fotbalovější, přehrál nás a bude daleko jinde pro všechny soupeře. Pro nás je bod s Pardubicemi dobrý a uvidíme, co přinesou další zápasy,“ doplnil příbramský kapitán.

Pardubice zahájily jaro úspěšně jako na podzim, ale tentokrát chtějí na úspěch navázat. „Udělali jsme nějaké změny přes zimu, snažíme se i za pochodu tým konsolidovat, dát tomu lepší systém, ale nečekám na jaře zázraky. Zbývá nám už jenom jeden zápas doma, všechno jinak hrajeme venku. Je důležité se na venkovní zápasy sejít, ale s tím kromě nejsilnějších týmů bojují i ostatní,“ uvědomoval si Mičjan, jehož v dubnu čeká v přípravných duelech v Anglii reprezentační premiéra. „Nominace mě trošku překvapila, asi jsem si na podzim docela dost zachytal v našem týmu a byl jsem v permanenci. Určitě si pozvánky vážím a těším se. Přestože nejsem úplně nejmladší, budu se snažit nějak předvést,“ dodal dvaatřicetiletý brankář.

 

Pardubice - Příbram 3:3 (1:2), na pokutové kopy 2:0

Branky: 32. a 48. Mužík, 22. Čáň - 12. Dražan, 24. Branžovský, 38. Buch. Penalty proměnili Kršák a Mužík, neproměnili Rosůlek - Tošovský, Bábíček

ŽK: Rosůlek, Bydžovský - Tošovský

ČK: 52. Bydžovský

Rozhodčí: Oulický - Polák

 

Pardubice: Vlastimil Mičjan - Tomáš Bydžovský, Dominik Čáň, Jan Šlégr, Jan Rosůlek, Zdeněk Dušek, Tomáš Urbanec, Ladislav Mužík, Robert Kršák, Miloš Chvála

Příbram: Milan Vančát - Michal Dražan, Michal Macek, Ondřej Drašnar, Jakub Tošovský, Filip Kaňa, Aleš Bábíček, Zdeněk Buch, Marek Branžovský, Lukáš Rom

 

Fotogalerie: http://hrnky.rajce.idnes.cz/Pardubice_-_Pribram%2C_liga_maleho_fotbalu/

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700