Asociace malého fotbalu české republiky

Oslavenec Ujčík počítá se zápisným, Krčálovi pomohl debut v áčku

07. 01. | 16

Milovice - Tři nováčci se nakonec představí v české reprezentaci malého fotbalu do 21 let v přátelském utkání s Německem, které v sobotu od 19.15 hodin přivítá milovická hala Milten.

Milovice - Tři nováčci se nakonec představí v české reprezentaci malého fotbalu do 21 let v přátelském utkání s Německem, které v sobotu od 19.15 hodin přivítá milovická hala Milten. Zatímco s nasazením brněnského zadáka Jana Hlocha počítali trenéři dopředu, cesta jihlavského záložníka Iva Ujčíka i útočníka Daniel Krčála z Velkého Meziříčí do národního týmu byla odlišná.

První z nich se v nominaci objevil dodatečně za mosteckého forvarda Matěje Koudelku. „Vůbec jsem s tím nepočítal. Nepřemýšlel jsem, že se někdy dostanu do jedenadvacítky v malém fotbale,“ těší se Ujčík, který den před utkáním oslaví jedenadvacáté narozeniny. „Určitě počítám s nějakým zápisným,“ směje se.

- Ivo Ujčík -

V případě Krčála trenér lvíčat Petr Brejla čekal na hodnocení manažera seniorské reprezentace Luďka Zelenky, který osmnáctiletého mladíčka vzal na turnaj do Rakouska. Národní tým klání v Altheimu vyhrál a Krčál dal dvě branky, z toho jednu při finálovém vítězství 4:1 nad Maďarskem. „Nervózní jsem byl, ale hlavně šlo o obrovskou zkušenost a užil jsem si to. Byl to kvalitně obsazený turnaj a vítězství je cenné,“ sděluje Krčál.

Trenér Brejla pozdržel obsazení posledního místa v nominaci na Německo do 4. ledna, které po úspěšném vystoupení obsadil Krčálem. „Nervózní budu asi o něco méně, když už jsem odehrál turnaj s áčkem,“ líčí hráč týmu Botafogo.

Do Rakouska přitom cestoval ze svazu Velkého Meziříčí, které ani nehraje Ligu malého fotbalu. „Nečekal jsem to. Volal mi vedoucí naší ligy, že dostal nabídku, aby poslal dva hráče na reprezentační sraz. Kapitáni všech týmů hlasovali a vybrali mě mezi tu dvojici,“ popisuje Krčál, jehož v Rakousku doplnil Eduard Smejkal.

Ujčík má naopak zkušenosti s Ligou malého fotbalu, když za Jihlavu nastoupil do vítězného utkání 5:1 s Mostem. „Je možné, že mi do nominace pomohl ten zápas, ale s trenérem jsem ještě nemluvil, všechno se dozvím až na pátečním srazu v Praze,“ podotýká.

Jako jediného zástupce jihlavského svazu jej čeká seznamování s reprezentační partou. „Mám z nominace radost, těším se na zápas i nové kluky z týmu, s nimiž to bude moje první setkání,“ povídá Ujčík, který v malém fotbalu nastupuje na místě krajního obránce či středního záložníka.

Přátelské střetnutí s Německem představuje další díl boje o závěrečnou nominaci na červencové mistrovství Evropy do 21 let v Praze. „Slyšel jsem o Euru, ale zatím jsem o něm nepřemýšlel, soustředím se jen na výkon na srazu a pak se uvidí,“ hlásí Krčál.

To pro Ujčíka byla informace zcela nová. „Vůbec o Euru nevím. Každopádně je účast lákadlo a motivace. Doufám, že když v zápase s Německem nastoupím a zadaří se mi, můžu se na šampionát dostat,“ vyhlíží hráč celku Maňána.

 

Česká nominace podle oblastních svazů:

Brno: Dominik Kunický (Gioia Brno), Michal Mezník (Protection.cz), Jan Hloch (Sport centrum Srbská)

Praha: Adam Kraus (Lucián FC A), Petr Hulinský (Klokan Klub Perón)

Blansko: Pavel Blaha (MK Louka), Adam Širůček (FC Važany)

Milovice: Michal Dosoudil (TJ Exit 84), Jan Krátký (Sexy Bad Boys)

Most: Václav Šlégr (FC Kanec), Lukáš Haspra (Old Bridge)

Jihlava: Ivo Ujčík (RC Maňána A)

Velké Meziříčí: Daniel Krčál (Botafogo)

 

Německá nominace podle oblastních svazů:

Osnabrück: Dominik Rittscher, Jan Hötting (oba VfL Osnabrück U21)

Göttingen: Ali Ismail, Stephan Kaul (oba SVG Göttingen)

Düsseldorf: Henrik Franzen, Daniel Labuda (oba TuRu Düsseldorf)

Kiel: Finn Hanke (SV Eichede U23)

Erfurt: Jens Schuchardt (Borntaler SV)

Bochum: Florian Graberg (Emsdetten 05)

Flensburg: Ron Leon Fallet (TSV Flintbek)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100