Asociace malého fotbalu české republiky

Ohlednutí za turnajem ZELENCUP 2014

25. 06. | 14

Během minulého víkendu proběhl v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu již čtvrtý ročník populárního turnaje v malé kopané. Oproti předešlým rokům si Luděk Zelenka letos pro účastníky připravil několik novinek.

Během minulého víkendu proběhl v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu již čtvrtý ročník populárního turnaje v malé kopané. Oproti předešlým rokům si Luděk Zelenka letos pro účastníky připravil několik novinek. Premiérově se turnaje účastnily česká a slovenská reprezentace malého fotbalu. Kromě toho byla vytvořena samostatná skupina výběrů jednotlivých oblastních svazů sdružených v AMF. Do turnaje tak nastoupily výběry Prahy, Blanska, Milovic, Mostu, Příbrami, Jihlavy a Brna. Turnaji bylo přítomno vedení AMF a české reprezentace malého fotbalu, protože je brán jako nominační pro nově se tvořící výběr reprezentace na listopadové ME v Izraeli a únorové MS v USA.

Dalším překvapením byl ženský turnaj. Ženy hrály pouze v sobotu, neboť se přihlásilo šest týmů, což ale na premiéru není špatné. Turnaje se účastnily družstva FK Bohemians Praha, FC Slovan Liberec, FK Bohemia Poděbrady, FK BAUMIT Jablonec, FK Pěnčín – Turnov a Komety Brno. Finále proběhlo v rámci večerního programu a utkaly se v něm družstva Bohemians a Liberce, přičemž zlato si domů odvezl pražský tým, třetí skončily brněnské Komety.

Reprezentační kádr ČR se v areálu sešel již v pátek odpoledne, aby absolvoval úvodní trénink. Základ týmu tvořili hráči, kteří se účastnili loňského ME v Řecku. Na srazu se tedy trenérům hlásili Jan Vrátil z Mostu, Petr Šmeral z Pardubic, Robin Demeter z Jihlavy, Dominik Sedlář z Ostravy a trio Jaromír Grim, Michal Drábek a Rudolf Čampa z Brna. Mužstvo bylo doplněno o nové tváře z květnového výběrového kempu, kde vedení reprezentace zaujali Petr Víšek a Karel Kristen z Prahy a Tomáš Prokeš, Jan Koudelka a Lukáš Zrzavý z Brna.

V sobotu začaly souboje v jednotlivých skupinách na celkem třinácti hřištích, nejen v Českém Dubu, ale i v Bohumilči, Osečné, Rozstání, Hodkovicích nad Mohelkou a Bílé. Jelikož z celkového počtu 66 přihlášených týmů postupovalo do nedělního play off 64 týmů, šlo především o to, pořádně se sehrát a připravit se tak na vyřazovací souboje. Reprezentace svůj první zápas těsně prohrála 2:1, druhý remizovala 2:2, ale všechny další už s přehledem zvládla a zvítězila. V neděli se naši hráči nejprve utkali s týmem FC Azurit, kdy jasně vyhráli 5:0, a postoupili do další kola, kde na ně čekalo mužstvo FK Legalizace, které překvapivě vyřadilo obhájce loňského titulu Jablíčka Chomutov. Reprezentanti podali zodpovědný výkon a vyřadili mladý tým v poměru 3:0. V osmifinále na ně čekalo neznámé družstvo Pauls Team 2008, které v prvním kole přešlo na penalty přes EMA Team a v dalším porazilo Habeš 2:0. Našim hráčům bohužel zápas nevyšel, přes řadu šancí skončil nakonec bez branek a v penaltovém rozstřelu, kdy se neprosadil ani Grim ani Demeter, byl šťastnější soupeř.

Reprezentantům se tak, stejně jako v Řecku, staly osudnými pokutové kopy a přes to, že byli herně rozhodně lepším týmem, neboť soupeř se soustředil pouze na úpornou obranu a vlastní šance si téměř nevypracoval, nepřešli v turnaji přes osmifinále. Realizační tým ovšem nevěší hlavu, neboť před Mistrovstvím Evropy mohl konfrontovat náš tým s tím nejlepším, co tuzemská malá kopaná nabízí, a odhalit tak herní nedostatky a slabiny. Navíc vedení pozorně sledovalo výkony dalších mužstev, zejména výběrů oblastních svazů a vybíralo talenty, které osloví pro závěrečný nominační kemp před ME v Izraeli.

Z celkového vítězství se nakonec radoval výběr Hanspaulské ligy, který ve finále porazil na penalty celek Lazio Košice. Turnaj byl organizačně skvěle připraven a jistě si zaslouží přídomek „neoficiální Mistrovství republiky“, protože kvalita zúčastněných týmů byla jasně viditelná. Luděk Zelenka se svým týmem spolupracovníků tak zřetelně přispívá k rozvoji malé kopané u nás a zaslouží velké poděkování.

Více o turnaji naleznete na: www.zelencup.cz

- Antonín Schneider -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40