Asociace malého fotbalu české republiky

Novinky ze závěrečných kol podzimní části soutěží ve třetí skupině oblastních svazů malého fotbalu v ČR

04. 12. | 13

Kvalifikace o postup na Final 4 Mistrovství České republiky v malém fotbale 2014 jsou dohrány, jména postupujících jsou známa a tak nebrání nic tomu, abychom se podívali na předposlední skupinu oblastních svazů malého fotbalu v ČR a zjistili, jak dopadla závěrečná kola a kdo se stal podzimním či celkovým mistrem.

Kvalifikace o postup na Final 4 Mistrovství České republiky v malém fotbale 2014 jsou dohrány, jména postupujících jsou známa a tak nebrání nic tomu, abychom se podívali na předposlední skupinu oblastních svazů malého fotbalu v ČR a zjistili, jak dopadla závěrečná kola a kdo se stal podzimním či celkovým mistrem. Tentokrát začínáme v Milovicích a končíme v Příboru.

 

MILOVICE

V Milovicích je letošní sezóna ještě v plném proudu, protože se celoročně hraje v hale, která bude podruhé v řadě hostit také samotné Final 4 Mistrovství ČR v malém fotbale 2014. Aktuálně je odehráno neúplné 11. kolo první ligy. AC Dřeváci podlehli celku Los Gallos Rojo 2:4, Reprezentace MLMF si poradila s Notorletem Lázněmi 3:0 a Deportivo rozstřílelo AC Rafany 10:1. Ještě jsou na programu zápasy TJ Exit 84 – Torcida AC, Los Millonarios – J-elita, El Niňo – Pardálové z Budvaru a FC Immortals – Bílý balet. Konec podzimní části sezóny je naplánován na 20. 12., kdy se v rámci 13. kola utkají TJ Exit 84 a Notorlet Lázně.

Tabulku prozatím vede úřadující mistr Deportivo s celkovým počtem 31 – ti bodů. O pět bodů pozadu je druhá Reprezentace MLMF a na třetím místě najdeme Torcidu AC, která dosud nasbírala 25 bodů. Sestup by se v této chvíli týkal AC Dřeváků, J-elit a El Niňa.

Více na www.mlmf.cz

 

MOST

Mostecká liga malé kopané má za sebou letošní ročník, který vyvrcholil vyřazovacími boji. Po semifinálových duelech, o kterých jsme informovali již v minulém vydání, byl na programu nejprve zápas o bronz a následně i samotné finále. Všechny čtyři týmy k závěrečným zápasům sezóny přistoupily velmi prestižně a sešly se v takřka ideálních sestavách, což sebou přineslo malou kopanou velmi vysoké úrovně. V klání neúspěšných semifinalistů na sebe narazili hráči Tipáče a FC Boe United. Střetnutí mělo stále se opakující průběh, kdy Boe pokaždé skórovalo a Tipáč vždy dokázal vyrovnat. Za Boe postupně skórovali Tomáš Walter, Lukáš Pechar a Jakub Hošek, za Tipáč odpovídali Stanislav Levý, Vladimír Pátek a David Rubáš. Utkání tak po skončení normální hrací doby dospělo ke konečnému výsledku 3:3 a tudíž k penaltovému rozstřelu. Do toho šli lehce favorizováni hráči Tipáče, neboť v jejich bráně stál nejlepší brankář ročníku Kamil Weisser. Nakonec se ale potvrdilo staré pravidlo, že penalta se nedá chytit, ale pouze špatně kopnout. Brankáři totiž nedokázali krýt ani jednu ze střel a tak rozhodlo, že Stanislav Levý z Tipáče nastřelil při svém pokusu pouze tyč. Boe tak zvítězilo na penalty 3:2, když rozhodující gól vstřelil Zdeněk Hanzlíček, a stalo se třetím nejlepším týmem letošního ročníku. Poté již následovalo očekávané finále, které proti sobě svedlo dva největší favority. Těmi byly týmy FC Katalánci SWAG a Gamblers Most. Byť do tohoto zápasu vstupovali Katalánci v pozici vítěze základní části, přeci jen byli mezi diváky lehce favorizováni hráči Gamblerů. Začátek utkání byl sice opatrný z obou stran, ale pak dvakrát udeřili Gambleři a skóre bylo rázem 2:0. Katalánci ale dokázali, že jsou ve finále právem a do druhého poločasu se již vstupovalo za stavu 2:2. V něm šli do vedení opět Gambleři, ale Katalánci dokázali opět vyrovnat gólem Marka Olaha. Nakonec však Gambleři dokázali vstřelit ještě jeden rozdílový gól, na který již Katalánci nedokázali zareagovat, a Gambleři se tak stali vítězi letošního ročníku a zároveň historicky prvním týmem, který dokázal obhájit svůj titul. Za Katalánce skórovali Jaroslav Holman, Jaroslav Horák a Marek Olah, za Gamblery přesně mířili Martin a Petr Hlaváčkové, Aleš Tomanec a Michal Macháček.

Nejlepším střelcem play-off se stal Adam Koudelka (Gamblers Most), který vstřelil sedm gólů stejně jako druhý Marek Olah (FC Katalánci SWAG), ale v menším počtu utkání. Třetí skončil Pavel Suvák (Gamblers Most) s pěti zásahy. Oba letošní finalisté zároveň reprezentovali MLMK v kvalifikaci na Final 4 Mistrovství České republiky v malém fotbale 2014. Zatímco Katalánci vypadli v první fázi, Gamblers až v té druhé, nicméně oba zanechali velmi milý dojem a dokázali, že malá kopaná v Mostě má svoji úroveň.

Více na www.fotbal-most.cz

 

OLOMOUC

Kompletních 12 kol bylo odehráno v podzimní části nejvyšší soutěže olomouckého malého fotbalu. Podívejme se na výsledky toho posledního: Ajax Bělidla podlehla FC Chelsea v poměru 1:5, LOLO Pepin piza porazil SK MP Olomouc 9:4, FC Hněvotín rozstřílel Aston Pilu 98 8:3, Olpran doma prohrál s Realem HDO vysoko 3:7, AT Beermingham zdolal Slovan Uničov těsně 4:3, Step Style si rozdělil body s FC Levotilem po remíze 2:2 a Hruš. Chořelice podlehly Galatasaray 0:3.

Po dvanáctém kole tabulce vévodí FC Hněvotín, který má 21 bodů. Shodný počet 17 – ti bodů získala druhá FC Chelsea a třetí AT Beermingham. Na opačném konci tabulky se nachází FC Levotil se 7 – mi body, šestibodový Slovan Uničov a poslední Olpran, který získal prozatím pouhé tři body.

Více na www.sfmo.cz

 

OSTRAVA

Podzimní část OSMAKA skončila na konci listopadu a vzhledem k počasí na Ostravsku nutno říct, že je tomu dobře. Za umělého osvětlení se dočkal první výhry tým TN Ostrava, když přehrál Shooters 2:0 a přeskočil jej v tabulce. Držik dokázal porazit BUFU, které se sešlo po minulé kontumaci v poměru 3:1. ROKA Steel si zlepšilo bilanci výhrou nad Erosem 3:2. Canis i v pěti lidech dokázal obrat o všechny body Chachary, když zvítězil 6:3. Vratimov udolal Static 2:1, když Static neproměnil ani penaltu a Vratimov tak přezimuje na 2. místě. V posledním zápase kola se body dělily, Ostravský Zábřeh remizoval s C.I.P. 1:1.

C.I.P. i přes remízu v posledním kole získal titul půlmistra, když zvládl nasbírat 32 bodů. Jak již bylo zmíněno, druhý přezimuje FK Vratimov s počtem 27 – mi bodů. Třetí Chachaři mají bodů 25, stejně jako čtvrtý Canis, ten má ale horší skóre. Tabulku uzavírají BUFU s pěti body, TN Ostrava se čtyřmi body a na úplném dně se nachází Shooters s jedinou výhrou a tedy třemi body na kontě.

Více na www.osmako.webnode.cz

 

PARDUBICE

Zimní přestávka je v plném proudu také v Pardubicích. Podívejme se na výsledky posledního dvojkola podzimní části sezóny: Aigos Antimuf – FC Akonta 2:1, Esta Xawax – FC Diko Rokytno 1:1, Aigos Antimuf – Primaklima FS 6:4, FC Laguna – FC Spalovači 9:1, Esta Xawax – FC Cee Logistics 1:5, FC Laguna – TFT Pardubice 9:4, PFC Siófok – Primaklima FS 3:5, Kapříci – FC Cee Logistics 5:0, PFC Siófok – FC Akonta 3:6, Ideál Holidays – TFT Pardubice 2:3, Kapříci – FC Diko Rokytno 3:2 a Ideál Holidays – FC Spalovači 7:1.

Tabulka po polovině sezóny vypadá následovně: vede FC Laguna s 28 – mi body, kterou v lednu čeká premiérová účast na Final 4 v Milovicích, druhý je Aigos Antimuf se ziskem 25 – ti bodů, třetí FC Akonta má bodů 24. Ideál Holidays na předposledním, jedenáctém místě, získali čtyři body, poslední FC Spalovači za deset zápasů dokázali uhrát jediný bod.

Více na: www.pamako.cz

 

PRAHA – HANSPAULKA

V pondělí 2. 12. skončila sezóně pražské Hanspaulky a právě na poslední kolo, které rozhodovalo o titulu, se zaměříme blíže. Borcibalona FC schytala debakl od Restaurace U Pecků v poměru 2:15, Úterní hosté Ski FC porazili Erko Kbely 6:2, Rowdies HFC rozstříleli Trops 1. SK 11:3, Saens 1. FC nestačili na Santa Dominicu a podlehli jí vysoko 3:12, Audi United FC přesvědčivě zvítězili nad Smutnými potapěči 8:2 a Akta-rez si rozdělila body s Bostonem za remízu 2:2.

Právě výhra Audi nad Smutnými potapěči a remíza Bostonu rozhodla o titulu. Hned tři týmy – Audi United FC, Boston HS a Smutný potapěči získali shodný počet 16 – ti bodů. Z kritéria vzájemných zápasů vyšlo vítězně Audi, které tak návrat do nejvyšší soutěže oslavilo hned ziskem titulu. Druhý skončil Boston HS, který kdyby v posledním kole zvítězil, mohl slavit titul. Třetí Smutný potapěči se musí spokojit s bronzovými medailemi. Na sestupových příčkách skončili Erko Kbely a Saens 1. FC.

Více na: www.psmf.cz

 

PRAHA – PKFL

První liga PKFL má za sebou s výjimkou jedné jarní dohrávky kompletní podzimní program. Při pohledu na tabulku je zřejmé, že liga je rozdělena na několik skupin, což asi rozdává karty i pro jarní část. Na čele je loňský vicemistr FC Hoblina Jižák, který na poslední chvíli předstihl Ludmilu A. Staronový účastník nejvyšší soutěže s omlazeným kádrem vstoupil do ligy opravdu razantně a dlouhou dobu tabulku vedl, na závěr se však trochu zadrhl: nejprve jen s obtížemi porazil průměrnou Čelzí, a v posledním kole pak od Razors utrpěl vůbec první prohru v soutěži. Přestávka mu tak asi přijde vhod a na jaře bude s pouhou jednobodovou ztrátou dohánět vedoucí Hoblinu. O další dva body zpět jsou pak třetí FT Razors, které nepoložil špatný úvod soutěže, a sérií sedmi výher si také vytvořili pozici pro boj o titul v jarní polovině soutěže. Čtvrtý Chodov a pátí O. A. Arrows již mají na vedoucí trojici pěti, resp. šestibodovou ztrátu, což je sice z bojů o titul ještě nevyřazuje, nicméně jejich pozice bude složitější a rozhodně si nebudou moci dovolit tolik ztrát jako na podzim. Zejména páté místo Arrows je poměrně překvapivé a obhájce titulu si určitě svou podzimní pouť představoval ve veselejších barvách. Za těmito pěti týmy je další šestibodová mezera, naopak následujících šest týmů je v tabulce srovnáno v rozmezí pouhých tří bodů (Čelzí, Black b!tches, Ludmila B - oba tyto týmy mají vzájemnou dohrávku k dobru, Ambassadors, Red Team a Kosiy), poslední Sion ztrácí další tři body. V tuto chvíli  se tak zdá velmi pravděpodobné, že vedoucí pětice se popere o medailové příčky, zatímco dalších sedm týmů bude bojovat o záchranu a o to, aby si co nejdříve zajistily klidný střed tabulky a vyhnuly se sestupovým starostem v posledních kolech.

Ve 2. A lize jsou zatím aspirantem na postup Vořežpruti - tento tým již několik sezón prokazuje kvalitní výkony a dosahuje dobrých výsledků, ale postup mu zatím vždy unikl. Letos mají po podzimu dvoubodový náskok na Srdcaře, kteří se ovšem o lepší pozici připravili tříbodovým disciplinárním trestem, jinak by na vedoucí příčce přezimovali oni. Boj o jedno postupové místo tak bude na jaře velmi zajímavý a nováček Srdcaři s. r. o. se určitě nevzdá lacino.

Ve 2. B lize vypadá situace jednoznačněji - Lamy z Panamy po sestupu z první ligy zavelely k rychlému návratu, na podzim ztratily body jen za dvě remízy a na čele tabulky mají již šestibodový náskok. Jejich nejbližším pronásledovatelem je i v této skupině nováček, Parma AG, ale s bojem o postup už to bude mít těžké.

Více na www.pkfl.eu

 

PROSTĚJOV

V Prostějově skončila podzimní část sezóny už v říjnu, podívejme se tedy na výsledky posledního odehraného kola a také na podobu tabulky 1. ligy po polovině letošního ročníku. DD Sport podlehl Dobrochovu vysoko 0:8, Dřevnovice porazily So. Dubany 7:2, Chaloupka PV zvítězila nad Mexicem 6:1 a Kobeřice vydřely výhru nad Brodkem u Prostějova v poměru 4:3.

Na prvním místě tabulky je Chaloupka, která za šest výher a jedinou remízu získala 19 bodů. O tři body méně má druhý DD Sport a další tři body ztrácí třetí Dobrochov. Na poslední příčce přezimuje Mexico se třemi body.

Více na: www.malakopanapv.websnadno.cz

 

PŘEROV

Posledním podzimním, tedy 13. kolem, byla na konci listopadu uzavřena podzimní část sezóny také v Přerově. IFK Vinary nestačily na Kafki a prohrály 1:6, debaklem skončilo utkání mezi Bukem a Rot. Kedlubnem, hosté zvítězili 3:10, Zippo Vinary přehrály Tučín 3:1, Dněpro si odnesl debakl ze zápasu s Hrotem, kterému podlehl 3:13, bez branek skončil duel mezi Lýskami a Internazionale, Nealko prohrálo s Travexem 3:6 a K. B. F. s Gunners 5:6.

Půlmistrem ligy se staly FC Kafki s 29 – ti body na kontě, druhý FC Travex ztrácí na svého rivala dva body a Internazionale je o další bod zpět na místě třetím. Sestupové příčky prozatím okupují Dněpro s 10 – ti body a Sokol Buk, který dosud nasbíral bodů šest.

Více na: www.plmk.estranky.cz

 

PŘÍBOR

Interliga malé kopané v Příboru má za sebou finálové kolo podzimu 2013. Konečné pořadí je následující: 1. ETA, 2. SVP, 3. Dynamo, 4. Klokani, 5. Hájov, 6. CMCH, 7. Špunty, 8. Vipers, 9. Juve a 10. Tryskáči. Nejlepším hráčem byl zvolen Martin Kapsa (Špunty), nejlepším gólmanem Petr Fischer (SVP) a nejlepším střelcem se stal Marek Mičaník - 15 gólů (Klokani). Cenu Fair play pro nejslušnější mužstvo získaly FC Špunty 97.

Více na www.pribor.cz/www/cz/interliga-male-kopane/

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70