Asociace malého fotbalu české republiky

Nominace českého národního týmu pro MS v USA

12. 03. | 15

Reprezentační tým ukončil přípravy na blížící se Mistrovství světa v USA. Trenéři testovali celkem 24 hráčů, kteří se zúčastnili dvoudenního soustředění v Praze, kde sehráli čtyři přátelské zápasy proti místním týmům. Hlavním cílem kempu bylo otestovat sílu před nadcházejícím Mistrovstvím světa a trošku se poznat na hřišti i mimo něj.

Reprezentační tým ukončil přípravy na blížící se Mistrovství světa v USA. Trenéři testovali celkem 24 hráčů, kteří se zúčastnili dvoudenního soustředění v Praze, kde sehráli čtyři přátelské zápasy proti místním týmům. Hlavním cílem kempu bylo otestovat sílu před nadcházejícím Mistrovstvím světa a trošku se poznat na hřišti i mimo něj. Výsledky zápasů nebyly tak důležité, i když národní tým byl docela úspěšný a porazil všechny čtyři soupeře.

 

Trenéři si mohli vybírat z této sestavy:

Brankáři: Gruber (Brno), Bíro (Most), Víšek a Klíma (Praha)

Obránci: Matyska a Čampa (Brno), Bednář (Blansko), Uhlíř, Turtenwald, Novák (Praha), Macháček (Most) a Hakl (Milovice)

Útočníci: Levčík a Cenek (Brno), Demeter a Göth (Jihlava), Kristen, Fitzel, Mařík, Hrdlička a Slunéčko (Praha), Polák (Most), Paděra a Koudelka (Blansko)

 

Zde jsou výsledky všech čtyř odehraných zápasů, včetně střelců:

Český národní tým - Restaurace U Pecků 8:4

Branky: Cenek 3, Fitzel 2, Hrdlička, Polák, Macháček - Mišák, Turek, Zelenka, Bozděch

 

Český národní tým - Úterní hosté 4:3

Branky: Göth, Koudelka, Paděra, Slunéčko - Dere 2, Chrobák

 

Český národní tým - Klokan Perón Club 8:4

Branky: Hakl 3, Polák 2, Macháček, Levčík, vlastní gól - Bejda, Hašek, Kavka, Veselý

 

Český národní tým - výběr Hanspaulky 10: 1

Branky: Novák 3, Paděra 2, Mařík 2, Göth, Koudelka, Uhlíř - vlastní gól

Vedení reprezentace se podařilo připravit hřiště v souladu s předpisy amerického organizačního výboru, což znamenalo především větší branky, než na které jsme zvyklí v Evropě a také mantinely. Hráči si tak mohli vyzkoušet stejné podmínky, za kterých budou hrát v Ontariu a San Diegu. Hlavní trenér Radek Pokorný a generální manažer Luděk Zelenka rozšířili pro účely přípravného kempu kádr z loňského úspěšného Mistrovství Evropy a nakonec se do konečné nominace na Mistrovství světa dostala tato sestava:

 

Brankáři: Marek Gruber a Petr Víšek

Obránci: Michal Uhlíř, Jiří Novák, David Bednář, Jakub Göth

Útočníci: Robin Demeter, Patrik Levčík, Čeněk Cenek, Ondřej Paděra, Jan Koudelka, Jakub Slunéčko.

 

Český tým si určitě zaslouží v rámci MS pozornost, protože Česká republika je druhý nejlepší tým v Evropě podle žebříčku Evropské federace malého fotbalu. Na posledním mistrovství Evropy v Černé Hoře český tým prohrál pouze semifinálové utkání proti obhájcům titulu z Rumunska. V souboji o bronz Češi prokázali větší vůli vyhrát cenný kov a porazili Německo 2:1.

Doufejme, že česká reprezentace potvrdí své dlouhodobé dobré výsledky i v letošním roce. Na MS nastoupí v rámci skupiny A proti El Salvadoru, Kazachstánu a domácímu týmu USA, přičemž ani proti jednomu soupeři jsme ještě nikdy v historii nenastoupili. Češi budou hrát své první dva zápasy (s El Salvadorem a Kazachstánem) v Ontariu nedaleko Los Angeles a na poslední zápas ve skupině A se budou přesunovat do San Diega, kde budou čelit domácímu týmu USA. Držme našim borcům palce, ať se v těžké konkurenci světových týmů dostanou co nejdále!

Odkaz na oficiální web MS: http://pointstreaksites.com/view/wmfworldcup/home-page

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100